Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Grzejniki łazienkowe
Nowoczesne grzejniki zachwycają urodą, ale potrafią też zadziwić funkcją. Projektanci bardzo się starają, byśmy zauroczeni „podłogówką”, nie zapomnieli o starych poczciwych drabinkach. Chwileczkę, czy na pewno starych i poczciwych... ? Chyba jednak nie – wystarczy na nie spojrzeć!

Grzejniki łazienkowe
(fot. Jaga)
Po co nam w łazience grzejnik? Wszak ogrzewanie podłogowe stało się tu już standardem. Jednak nie w każdej toalecie można je zastosować – nie jest na przykład polecane pod podłogi z drewna lub ze szkła. Są też inne ważne powody.

 

Drabinkę możemy wykorzystać jako ażurową przegrodę dzielącą strefy, przyda się też w roli wieszaka na ręczniki. Odpowiednio wyposażony grzejnik może stać się dodatkową półką, a nawet... lustrem. I wreszcie – choć po latach osłaniania szpetnych żeberek trudno w to uwierzyć – grzej­nik może być wspaniałą ozdobą wnętrza.

 

Na koniec funkcja bardzo istotna: osuszanie łazienkowego klimatu. To szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach bez okien; od wiosny do jesieni – gdy wyłączamy ogrzewanie – gromadzi się w nich wiele wilgoci. A przecież nie będziemy uruchamiać kotła w lipcu tylko po to, by wysuszyć ręcznik.

 

Do takich zadań stworzono szybko nagrzewające się grzejniki elektryczne i grzałki przeznaczone do montażu w większości drabinek wodnych. Pamiętajmy tylko, by dobrać grzałkę o mocy niższej niż moc grzejnika, a także – by na czas jej pracy zakręcać zawór wodny, co pozwoli zatrzymać ogrzaną wodę w łazience.

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Grzejniki łazienkowe

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje