Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Domowe zaplecze techniczne
Dom to nie tylko gustowny wystrój i familijny klimat – to także cała złożona maszyneria techniczna, której zadaniem jest zapewnić gładkie, niemal bezobsługowe funkcjonowanie domowego organizmu. Wytwarzanie i dystrybucja ciepła, chłodzenie, a także oczyszczanie, począwszy od powietrza, poprzez wodę, aż po powierzchnie, meble i odzież – wszystkie te procesy wymagają odpowiednich urządzeń.

Domowe zaplecze techniczne
(fot. Purmo)
Nowoczesne grzejniki – finezyjne, interesujące, piękne albo zabawne. Pokazujemy je dziś bez kompleksów; dla niektórych warto nawet poszukać specjalnego miejsca!

 

Na rynku znajdziemy takie, które brawurową formą i kolorem podkreślą nowoczesność minimalistycznego loftu, ale i takie, w których rytm wyszukanych żeberek udekoruje wnętrze przepełnione nastrojem tradycji. Żartobliwie barwne i szykownie błyszczące. Stalowe, kamienne i... drewniane. Dowolne.

 

Nowe formy, ale także nowe funkcje. Dziś grzejniki mogą nie tylko grzać; te najbardziej pomysłowe dzielą przestrzeń, meblują wnętrze wchodząc w rolę półek, wieszaków czy luster, zastępują balustradę przy schodach... lub po prostu żyją własnym życiem jako unikalne formy przyciągające spojrzenia.

Zarządzanie powietrzem

Dawniej mogło być ciepłe albo świeże – w domach, ogrzewanych niepoddającym się regulacji systemem centralnym, trzeciej możliwości nie było. Dziś powietrze w naszej przestrzeni mieszkalnej może być krystalicznie czyste, odpowiednio nawilżone, a także komfortowo ciepłe. Zadbają o to nowoczesne inteligentne urządzenia, cichsze i wydajniejsze niż dawniej, a w dodatku ubrane w coraz piękniejszą szatę – jak widać i tutaj dotarła wymagająca moda.

 

To dobrze, ponieważ nie wszystko można ukryć w kotłowni. Czasem brakuje na to miejsca – wtedy kocioł grzewczy wkracza na pokoje. Dla klimatyzatorów i nawilżaczy jedyna właściwa lokalizacja to pomieszczenie najintensywniej użytkowane przez rodzinę. Dlatego tak ważna jest ich cicha praca i elegancka, atrakcyjna forma zewnętrzna.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Domowe zaplecze techniczne

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny