Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Domowe zaplecze techniczne
Dom to nie tylko gustowny wystrój i familijny klimat – to także cała złożona maszyneria techniczna, której zadaniem jest zapewnić gładkie, niemal bezobsługowe funkcjonowanie domowego organizmu. Wytwarzanie i dystrybucja ciepła, chłodzenie, a także oczyszczanie, począwszy od powietrza, poprzez wodę, aż po powierzchnie, meble i odzież – wszystkie te procesy wymagają odpowiednich urządzeń.

Domowe zaplecze techniczne
(fot. Purmo)
Nowoczesne grzejniki – finezyjne, interesujące, piękne albo zabawne. Pokazujemy je dziś bez kompleksów; dla niektórych warto nawet poszukać specjalnego miejsca!

 

Na rynku znajdziemy takie, które brawurową formą i kolorem podkreślą nowoczesność minimalistycznego loftu, ale i takie, w których rytm wyszukanych żeberek udekoruje wnętrze przepełnione nastrojem tradycji. Żartobliwie barwne i szykownie błyszczące. Stalowe, kamienne i... drewniane. Dowolne.

 

Nowe formy, ale także nowe funkcje. Dziś grzejniki mogą nie tylko grzać; te najbardziej pomysłowe dzielą przestrzeń, meblują wnętrze wchodząc w rolę półek, wieszaków czy luster, zastępują balustradę przy schodach... lub po prostu żyją własnym życiem jako unikalne formy przyciągające spojrzenia.

Zarządzanie powietrzem

Dawniej mogło być ciepłe albo świeże – w domach, ogrzewanych niepoddającym się regulacji systemem centralnym, trzeciej możliwości nie było. Dziś powietrze w naszej przestrzeni mieszkalnej może być krystalicznie czyste, odpowiednio nawilżone, a także komfortowo ciepłe. Zadbają o to nowoczesne inteligentne urządzenia, cichsze i wydajniejsze niż dawniej, a w dodatku ubrane w coraz piękniejszą szatę – jak widać i tutaj dotarła wymagająca moda.

 

To dobrze, ponieważ nie wszystko można ukryć w kotłowni. Czasem brakuje na to miejsca – wtedy kocioł grzewczy wkracza na pokoje. Dla klimatyzatorów i nawilżaczy jedyna właściwa lokalizacja to pomieszczenie najintensywniej użytkowane przez rodzinę. Dlatego tak ważna jest ich cicha praca i elegancka, atrakcyjna forma zewnętrzna.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Domowe zaplecze techniczne

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje