Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Zlewozmywaki i baterie
Od nich tak naprawdę zaczyna się kuchnia. Choć kuchenka i piekarnik mają wielki udział w przyrządzaniu posiłków, wszelkie zabiegi kulinarne bez dostępu do bieżącej wody nie są możliwe – wie o tym każdy, komu choć na chwilę zabrakło jej w kuchennym kranie.

Zlewozmywaki i baterie
(fot. Alveus)

Zmywanie dla chętnych

Zlewozmywak nietrudno dziś dobrać do wystroju kuchni. Nowoczesne tworzywa – efektowna stal, odporne kompozyty, urokliwy kamień i ceramika – ułatwiają formowanie interesujących i praktycznych kształtów. Niektóre z nich poddają się barwieniu, dzięki czemu do kuchni możemy wprowadzić modny i ożywczy kolor. Gama modeli, od pojedynczych, kawalerskich, po rozłożyste zlewy 2,5-komorowe z bogatym zestawem akcesoriów, pozwala wybrać urządzenie o optymalnej pojemności.

 

Podobnie jest z bateriami: finezji kształtów i wykończeń dorównuje komfort użytkowania. Dlatego do wnętrza w każdym stylu znajdziemy atrakcyjny zestaw, a wykorzystując zdobycze nowoczesnej techniki, wyposażymy stanowisko „mokrej roboty” tak funkcjonalnie, że chętni do zmywania będą ustawiać się w kolejkach.

Retro wdzięk i szyk

Funkcja podporządkowana dyktatowi stylu. Czasem trochę mniej wygody, więcej kręcenia kurkami, ale za to jaki efekt wizualny! Wnętrze retro to strefa mosiądzu, miedzi, naturalnego kamienia, malowanej i reliefowanej ceramiki. Mile widziane kamienne „przetwory” w postaci kompozytów i konglomeratów, ale bez harców kolorystycznych. Stal dopuszczalna w formach przypominających dawne zlewy kuchenne na wielkopańskich dworach.

Design wychłodzony

Nowoczesność nie jest nudna. W świecie minimalizmu liczy się właśnie wyrafinowany detal. W bezpretensjonalnych pragmatycznych aranżacjach w stylu skandynawskim królują harmonijne kształty i doskonałe proporcje. Zlewozmywak ma nie razić, ale może także zdobić – materiałem, odcieniem, pomysłem. Górująca nad nim bateria zwraca uwagę, dlatego to na niej spoczywa dekoratorska misja.

 

Do kuchni nowoczesnych dobieramy baterie ascetycznie proste lub, przeciwnie, wyjątkowo oryginalne. Jest tylko jeden warunek: nowoczesność jest tu synonimem funkcjonalności absolutnej. Znajdziemy wiele takich modeli, zarówno wśród baterii, jak i zlewozmywaków.

U źródła kolorów

Barwne zlewozmywaki rodzą się w głowach projektantów, odkąd spopularyzowały się tworzywa kompozytowe – to one pozwalają wykorzystać całą paletę. Taki zlew będzie wyglądał efektownie na tle blatu obitego blachą lub wykonanego z białego, szarego, beżowego lub czarnego kamienia. Będzie też świetnym komponentem kolorystycznym kuchni umeblowanej szafkami w żywym kolorze. Do kompletu – bateria ze stali lub... w tym samym odcieniu.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Zlewozmywaki i baterie

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje