Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Zlewozmywaki i baterie
Od nich tak naprawdę zaczyna się kuchnia. Choć kuchenka i piekarnik mają wielki udział w przyrządzaniu posiłków, wszelkie zabiegi kulinarne bez dostępu do bieżącej wody nie są możliwe – wie o tym każdy, komu choć na chwilę zabrakło jej w kuchennym kranie.

Zlewozmywaki i baterie
(fot. Alveus)

Zmywanie dla chętnych

Zlewozmywak nietrudno dziś dobrać do wystroju kuchni. Nowoczesne tworzywa – efektowna stal, odporne kompozyty, urokliwy kamień i ceramika – ułatwiają formowanie interesujących i praktycznych kształtów. Niektóre z nich poddają się barwieniu, dzięki czemu do kuchni możemy wprowadzić modny i ożywczy kolor. Gama modeli, od pojedynczych, kawalerskich, po rozłożyste zlewy 2,5-komorowe z bogatym zestawem akcesoriów, pozwala wybrać urządzenie o optymalnej pojemności.

 

Podobnie jest z bateriami: finezji kształtów i wykończeń dorównuje komfort użytkowania. Dlatego do wnętrza w każdym stylu znajdziemy atrakcyjny zestaw, a wykorzystując zdobycze nowoczesnej techniki, wyposażymy stanowisko „mokrej roboty” tak funkcjonalnie, że chętni do zmywania będą ustawiać się w kolejkach.

Retro wdzięk i szyk

Funkcja podporządkowana dyktatowi stylu. Czasem trochę mniej wygody, więcej kręcenia kurkami, ale za to jaki efekt wizualny! Wnętrze retro to strefa mosiądzu, miedzi, naturalnego kamienia, malowanej i reliefowanej ceramiki. Mile widziane kamienne „przetwory” w postaci kompozytów i konglomeratów, ale bez harców kolorystycznych. Stal dopuszczalna w formach przypominających dawne zlewy kuchenne na wielkopańskich dworach.

Design wychłodzony

Nowoczesność nie jest nudna. W świecie minimalizmu liczy się właśnie wyrafinowany detal. W bezpretensjonalnych pragmatycznych aranżacjach w stylu skandynawskim królują harmonijne kształty i doskonałe proporcje. Zlewozmywak ma nie razić, ale może także zdobić – materiałem, odcieniem, pomysłem. Górująca nad nim bateria zwraca uwagę, dlatego to na niej spoczywa dekoratorska misja.

 

Do kuchni nowoczesnych dobieramy baterie ascetycznie proste lub, przeciwnie, wyjątkowo oryginalne. Jest tylko jeden warunek: nowoczesność jest tu synonimem funkcjonalności absolutnej. Znajdziemy wiele takich modeli, zarówno wśród baterii, jak i zlewozmywaków.

U źródła kolorów

Barwne zlewozmywaki rodzą się w głowach projektantów, odkąd spopularyzowały się tworzywa kompozytowe – to one pozwalają wykorzystać całą paletę. Taki zlew będzie wyglądał efektownie na tle blatu obitego blachą lub wykonanego z białego, szarego, beżowego lub czarnego kamienia. Będzie też świetnym komponentem kolorystycznym kuchni umeblowanej szafkami w żywym kolorze. Do kompletu – bateria ze stali lub... w tym samym odcieniu.

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Zlewozmywaki i baterie

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje