Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2009
Kuchenne urządzenia AGD
Jesteśmy od nich uzależnieni. Decydują o naszym komforcie, a także – coraz częściej – o wyglądzie naszej kuchni. Na szczęście ich wybór jest obecnie ogromny. Oto „kuchenna maszynownia” do każdego wnętrza.

Kuchenne urządzenia AGD
(fot. Electrolux)
Sprzęty gospodarstwa domowego mają zdolność uprzyjemniania nam życia. Jak to miło, gdy lodówka sama się rozmraża, piekarnik subtelnym dzwonkiem informuje nas, że pieczeń gotowa, a po przyjęciu można zdać się na wszechstronny talent zmywarki...

 

Projektanci stają dziś do wyścigu w pogoni za najciekawszymi wzorami, technologowie prześcigają się w udogodnieniach, a producenci – w systemach kredytowania i promocjach. Pamiętajmy jednak, że urządzenia powinny nam wystarczyć na lata. Czym zatem kierować się przy wyborze kuchennego AGD?

 

Najważniejsza jest jakość; kupujmy produkty uznanych marek, na jak najdłuższej gwarancji, z bogatą listą punktów serwisowych. Po drugie, funkcjonalność. Wybierajmy modele, które w optymalny sposób spełnią nasze potrzeby; zbyt dużą zmywarkę będziemy długo zapełniać naczyniami, za wielka lodówka skonsumuje niewspółmiernie dużą liczbę kilowatów. Cóż nam przyjdzie z urodziwego ekspresu do kawy, jeśli jego obsługa będzie tak skomplikowana, że i tak wybierzemy tradycyjną „plujkę”?

 

Kupujmy modele najnowsze, zaawansowane technicznie. Wprawdzie zwykle są droższe od swoich protoplastów, ale zużywają znacznie mniej energii, nawet przy większej wydajności i wymiarach. Na koniec pozostawmy decyzję o wyglądzie sprzętów; na rynku z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Kwiaty, łaty – automaty

Kolory, wzory, zdjęcia, subtelne nadruki, zamaszyste malowidła – oto najmodniejszy techniczny look! Dziś możemy nie tylko wybierać z gotowej oferty, ale także kreować dekoracje według własnych pomysłów. Producenci coraz częściej prowokują nas do popuszczenia wodzy fantazji; otwierają studia, w których można skorzystać z porady i pomocy grafików, udostępniają nam całą paletę odcieni do wyboru, a nawet tworzą specjalne aplikacje, ułatwiające samodzielne zaprojektowanie wzoru.

 

Kolorowe zdobne AGD ma jednak swoje wymogi: otoczenie musi się do niego dostosować. Nie pozostawiajmy wyboru na sam koniec prac aranżacyjnych.

Kosmiczna inwazja

Wśród urządzeń w tak futurystycznej szacie poczujemy się naprawdę niesamowicie. Ten szalenie modny dzisiaj trend cechuje niezwykła elegancja, dlatego starannie dobierajmy meble, wykończenie ścian i podłogi. Niecodziennej formie dotrzymuje kroku wyrafinowanie technologiczne; lodówki, kuchenki, okapy oferują funkcje, o jakie byśmy ich nie podejrzewali. Tylko co by tu ugotować? Może planetarny szaszłyk albo kluski na mleku z mlecznej drogi...

 

Agnieszka Rezler

Pełny artykuł w PDF: Kuchenne urządzenia AGD

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje