Niski próg czy przejście bezprogowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Niski próg czy przejście bezprogowe?

Newralgicznym miejscem przy wyjściu na taras czy balkon jest oczywiście próg. Niestety bywa przyczyną potknięć i nieprzyjemnych wypadków. By tego uniknąć, należy zastosować systemy drzwi tarasowych HST z niskim progiem lub wręcz bezprogowe.

aktualizacja: 2022-07-18 09:55:42

Jest to szczególnie ważne, gdy w domu mieszkają osoby poruszające się na wózku, czy małe dzieci, a więc konieczne jest dbanie o maksymalne bezpieczeństwo. Niski próg to także wygoda przy przenoszeniu np. donic czy mebli ogrodowych.

Czy niski próg jest tym samym, co przejście bezprogowe? Nie do końca. Typowy próg w drzwiach tarasowych ma wysokość około 5-7 cm. Niski próg to taki, który wystaje nad posadzkę maksymalnie 2 cm. Występuje w drzwiach otwieranych, ale i przesuwnych. Takie obniżenie progu zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo i wygodę przechodzenia. Natomiast drzwi bezprogowe mają próg całkowicie schowany w posadzce i są najbezpieczniejsze. Takie rozwiązanie jest zastosowane w systemie przesuwnym, jak VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX.

W systemach drzwi podnoszono-przesuwnych VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX zastosowano najnowszej generacji ciepły próg wykonany z PVC. Dzięki niemu nie tylko jest bezprogowe przejście, ale także podłoga przy drzwiach jest ciepła. Profi le mają współczynnik przenikania ciepła Uf = 1,4 W/m2K (w wersji VEKAMOTION 82 MAX nawet 1,3 W/m2K).

Marta Rogowska
Dział Techniczny VEKA Polska
fot. otwierająca: Veka

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!