Reynaers Aluminium na targach BAU

Reynaers Aluminium na targach BAU
Firma Reynaers Aluminium wzięła udział w największych europejskich targach budowlanych BAU, które odbyły się w styczniu w Monachium. Pomimo prognoz wyhamowywania światowej gospodarki, Targi odwiedziła rekordowa liczba gości, a stoisko Reynaers ponad 3,5 tysiąca osób.

Reynaers Aluminium na targach BAU W trwających 6 dni (12-17 stycznia) Międzynarodowych Specjalistycznych Targach Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych (BAU) wzięło udział 1924 wystawców z 42 państw. Na wydarzeniu nie zabrakło Reynaers Aluminium.

Ze strony polskiej firmę reprezentował Janusz Sobek, Export Manager Reynaers Polska, który podkreślił fachowy charakter wydarzenia: BAU to międzynarodowe miejsce spotkań renomowanych architektów, projektantów i inżynierów budowlanych. Warto tam być. Biorąc pod uwagę ostrożne prognozy wzrostu dla branży budowlanej w br., ogromnie cieszę się z wysokiej frekwencji na stoisku Reynaers. Odwiedziło je ponad 3,5 tysiąca osób, a samych rozmów handlowych przeprowadziliśmy ponad 2 tysiące.
 
Otwarta forma konstrukcji stoiska Reynaers Aluminium zachęcała do spotkań z przedstawicielami firmy i przyjrzenia się z bliska prezentowanym próbkom systemów. Największym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne systemy Reynaers CW-65 EF, CP 130, CP 155-HI, i CS 86-HI, a także rozwiązania projektowe dla konkretnych inwestycji, m.in. dla monachijskiego budynku MAN – rozwiązania OS i tzw. „podwójna skóra” z oknami otwieranymi równolegle (POW) ze zintegrowanym systemem wewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych (okna i żaluzje napędzane elektrycznie).

Wysokie walory termiczne i akustyczne tego rozwiązania zostały potwierdzone podczas wymaganych przez niemieckiego inwestora testów. Procedura ta jest coraz częściej stosowana przy dużych projektach, zawierających specjalne „niekatalogowe” rozwiązania. Wszystkie niezbędne badania można wykonać w Instytucie Reynaers w Belgii oraz w Centrum Szkoleniowo-Badawczym Reynaers w Piasecznie.

 

Architektura zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju we współczesnym budownictwie to temat, który często podejmowali goście stoiska Reynaers, i który zdominował dużą część spotkań tematycznych, konferencji i forów dyskusyjnych Targów BAU. Najwięcej słuchaczy przyciągnęły spotkania „Przyszłość budownictwa” oraz „Makroarchitektura”. Sale, na których odbywały się wykłady prowadzone przez międzynarodowe sławy architektury, m.in.: Volkwina Marga, Stefana Behnisca, Michaela Zimmermanna i Eckharda Gerbera, z trudem pomieściły wszystkich chętnych.

 

W tym kontekście widoczna obecność i popularność stoiska Reynaers Aluminium na Targach była jak najbardziej uzasadniona. Firma nie tylko stara się zmniejszać własne zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, ale również, opracowując koncepcje energooszczędnych systemów, przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w nowo powstających i już istniejących budynkach.

Strategię rozwoju produktów Reynaers Aluminium w kierunku zrównoważonego budownictwa podkreśla Janusz Sobek: Mottem Reynaers jest stałe wprowadzanie innowacji, tak aby potencjalni klienci za każdym razem mogli znaleźć satysfakcjonujące ich rozwiązania architektoniczne. Tak było i na Targach BAU – dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy HI (high insulation) – poprawione termicznie i minimalizujące koszty ogrzewania budynku i straty ciepła na zewnątrz, a także systemy wykorzystujące energię słoneczną, np. fotowoltaiczna ściana kurtynowa BIPV (Building-Integrated Photovoltaics) CW 60 Solar.

 

Z roku na rok Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne Targi odwiedziło ponad 211 tysięcy osób, z czego 36 tysięcy spoza Niemiec. Największą grupą odwiedzających stanowili fachowcy: projektanci, inwestorzy i wykonawcy pochodzący ze 151 krajów świata, m.in.: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Czech, Rosji, Polski, Iranu, Francji, Turcji i in. W czterdziestoletniej historii BAU taka frekwencja to prawdziwy rekord.

 

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz