Zabezpieczenia nowoczesnych drzwi wejściowych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zabezpieczenia nowoczesnych drzwi wejściowych

Wybierając drzwi wejściowe do domu zazwyczaj dość długo zastanawiamy się nad tym z jakiego materiału będą wykonane oraz jaki mają mieć kolor i styl, żeby idealnie komponować się z fasadą. Trochę mniej uwagi poświęcamy temu, czego nie widać na pierwszy rzut oka, a więc mechanizmowi, który obsługuje drzwi. Tymczasem w dłuższej perspektywie, to właśnie okucia decydują o komforcie użytkowania i o tym na ile skutecznie nasze drzwi spełniają swoje funkcje.

aktualizacja: 2022-10-24 09:37:27

W co zatem należy wyposażyć nowoczesne drzwi, żeby służyły nam niezawodnie przez długie lata? Optymalne rozwiązanie to: elektromechaniczna zasuwnica wielopunktowa z systemem kontroli dostępu SIEGENIA.

BEZPIECZEŃSTWO

Zasuwnica lub inaczej zamek wielopunktowy to połączony system ryglowania, złożony zazwyczaj z trzech kaset, rozmieszczonych proporcjonalnie na całej wysokości drzwi, obsługiwanych przy pomocy klucza lub klamki. Przy zamykaniu, oprócz zapadki w zamku głównym, ze skrzydła drzwiowego automatycznie wysuwają się dwa stalowe bolce i dwa haki. Wchodzą one w stalowe zaczepy, co zapewnia stabilność i wysoki stopień ochrony przed wyważeniem.

Haki wysuwane od dołu, stosowane w zasuwnicach SIEGENIA, gwarantują, że nawet jeżeli z czasem drzwi lekko opadną, rygle nadal będą niezawodnie wsuwać się w zaczepy. Pod względem bezpieczeństwa i wygody obsługi zasuwnica wielopunktowa znacznie przewyższa wciąż popularne na rynku polskim rozwiązanie w postaci dwóch niezależnych zamków, w tym jednego nawierzchniowego tzw. "łucznika".

Dzięki zastosowaniu w zamku głównym zapadki Softlock, nawet trzaśnięcie drzwiami o ramę nie skutkuje niemiłym hałasem, a jedynie uruchomieniem funkcji automatycznego zaryglowania.
Elementy ryglujące zasuwnicy SIEGENIA przy otwartych drzwiach pozostają ukryte, licując się z listwą czołową zamka
Dzięki zastosowaniu w zamku głównym zapadki Softlock, nawet trzaśnięcie drzwiami o ramę nie skutkuje niemiłym hałasem, a jedynie uruchomieniem funkcji automatycznego zaryglowania.
Dzięki zastosowaniu w zamku głównym zapadki Softlock, nawet trzaśnięcie drzwiami o ramę nie skutkuje niemiłym hałasem, a jedynie uruchomieniem funkcji automatycznego zaryglowania.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Duża ilość elementów ryglujących to nie tylko bezpieczeństwo, ale również gwarancja szczelności i wysokiej izolacji cieplnej. Drzwi dociśnięte równomiernie na całej wysokości zawsze ściśle przylegają do ramy, co pozwala zatrzymać ciepło wewnątrz budynku. Ten sam mechanizm sprawia, że drzwi są odporne na wypaczenia i nawet po wielu latach użytkowania nie musimy obawiać się przedmuchów.

DESIGN

Od nowoczesnych drzwi można wymagać więcej niż tylko tego, żeby były funkcjonalne - również wygląd i styl mają znaczenie. Elementy ryglujące zasuwnicy SIEGENIA przy otwartych drzwiach pozostają ukryte, licując się z listwą czołową zamka. Dopiero przy zamykaniu wysuwają się do ramy, dzięki czemu możemy być pewni, że nigdy nie zahaczymy o żaden wystający element. Całość, począwszy od haków z zabezpieczeniem zaryglowania, po wyprofilowane zakończenia wyróżnia się najwyższą jakością materiałów, precyzyjnym wykonaniem oraz wyjątkową funkcjonalnością. Ponadto dzięki zastosowaniu w zamku głównym zapadki Softlock, nawet trzaśnięcie drzwiami o ramę nie skutkuje niemiłym hałasem, a jedynie uruchomieniem funkcji automatycznego zaryglowania.

WYGODNA OBSŁUGA

Koniec z poszukiwaniem kluczy - elektromechaniczna zasuwnica oprócz standardowych zamków posiada również napęd, który zapewnia automatyczne ryglowanie drzwi po domknięciu i możliwość odryglowania za pomocą zewnętrznych systemów kontroli dostępu.

SMART HOME

Cyfrowy system kontroli dostępu to już prawdziwy smart home. W zależności od potrzeb mamy do wyboru szeroki asortyment rozwiązań. Najprostszym rozwiązaniem jest czytnik zbliżeniowy, który automatycznie otwiera drzwi, gdy osoba wyposażona w nadajnik znajdzie się w pobliżu. Inną alternatywą jest panel dotykowy, który wymaga wpisania na klawiaturze określonego kodu. Najbardziej zaawansowaną opcją jest skaner odcisków palców, montowany na skrzydle drzwi lub w ich pobliżu.

Cyfrowymi kluczami do drzwi wejściowych można też wygodnie zarządzać na odległość, za pomocą aplikacji SIEGENIA Comfort. Rozbudowana rejestracja dostępu, umożliwia przejrzyste zarządzanie funkcjami dla poszczególnych użytkowników, a także sterowanie czasowe za pomocą zegara zasilanego baterią. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, by uprawnione osoby mogły dostać się do budynku w dowolnie wybranym czasie. Ledowe podświetlenie powierzchni rejestratorów z możliwością regulowania barwy jest atrakcyjne wizualnie i pozwala na harmonijne dopasowanie ich do kolorystyki drzwi oraz wkomponowanie w architekturę strefy wejściowej. W ten sposób możemy doświadczać prawdziwego komfortu w wersji smart.

Czytnik odcisków palców, kod wpisywany na klawiaturze czy samo zbliżenie smartfona? W nowoczesnym domu możemy otwierać dom znacznie wygodniej niż używając klucza.
Czytnik odcisków palców, kod wpisywany na klawiaturze czy samo zbliżenie smartfona? W nowoczesnym domu możemy otwierać dom znacznie wygodniej niż używając klucza.


www.siegenia.com/pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania