Mieliśmy duże problemy z monterami drzwi wewnętrznych!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Mieliśmy duże problemy z monterami drzwi wewnętrznych!

Nasze drzwi wewnętrzne są okey, ale absolutnie nie byliśmy zadowoleni z jakości obsługi. Wykonawca wielokrotnie umawiał się, ale zwodził nas niestworzonymi historiami i przeszkodami - mówią Mariola i Adam, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy drzwi zamontowali w 2018 r.

Dom: powierzchnia 250 m2, z użytkowym poddaszem.

Drzwi wewnętrzne:

  • Skrzydła - rozwierane, płycinowe, ze szkłem; ramiak i płyciny z płyty MDF, na wierzchu laminat imitujący słoje drewna, w kolorze szarym; wym. 80 x 210 cm.
  • Ościeżnice - stałe, z płyty drewnopochodnej, 2 regulowane.
  • Zawiasy - po 3 sztuki na drzwi.
  • Klamki - ze stali nierdzewnej z powłoką satynową.

Montaż: tuż przed przeprowadzką, wykonał go dystrybutor drzwi.

Przylgowe drzwi z poziomymi szybkami wykończono laminatem
Przylgowe drzwi z poziomymi szybkami wykończono laminatem.

Decyzja: Mariola - Zależało nam, żeby okna i drzwi stanowiły komplet, więc zamówiliśmy je u jednego producenta, a w zasadzie u jego dystrybutora, pracującego w najbliższej okolicy. Mają kolor szary i są wykończone laminatem imitującym słoje drewna. Ufając wysokiej jakości współczesnych wyrobów drewnopodobnych, wybraliśmy drzwi z płyty MDF z solidnymi zawiasami. Nie przeszkadza nam, że te metalowe elementy są widoczne, pasują do satynowych klamek i szyldów ze stali nierdzewnej.

W drzwiach koniecznie chcieliśmy mieć przeszklenia, bo takie wyglądają lżej, w porównaniu z wersją pełną, ładnie filtrują światło. Większość ma po pięć mlecznych szybek, tylko te w łazienkach - dwie w górnej części.

W drzwiach do łazienki jest podkrój i tylko dwie szybki
W skrzydle w łazience jest podkrój i tylko dwie szybki.

Drzwi wewnętrzne z montażem - rady i przestrogi:

  • Ładny wygląd, dobra jakość i funkcjonalność to główne zalety wybranych drzwi. Pasują do stylu wystroju naszego autorstwa, są ciche, lekkie, ich pielęgnacja jest łatwa - myjemy je płynem do szyb i wycieramy papierowym ręcznikiem, albo używamy specjalnych chusteczek do mebli. Natomiast absolutnie nie byliśmy zadowoleni z jakości obsługi. W uznanej firmie zamówiliśmy dużą ilość wyrobów wraz z montażem, więc wydawało się nam, że wszystko odbędzie się profesjonalnie i szybko. Tymczasem trwało to ponad 6 miesięcy. Wykonawca wielokrotnie umawiał się, ale zwodził nas niestworzonymi historiami i przeszkodami. Wstawił tylko połowę drzwi. Po pół roku straciliśmy cierpliwość i inna firma dokończyła montaż. Rada? Warto dokładnie sprawdzić w Internecie opinie o konkretnym dystrybutorze.
  • Adam: Drugie ostrzeżenie jest takie, żeby dawać minimalną zaliczkę. Niestety, my wpłaciliśmy zbyt wysoką - późniejsza dopłata była naprawdę niewielka - i to prawdopodobnie spowodowało opieszałość sprzedawcy. Na szczęście, produkt jest okej. Do tej pory tylko kilka zawiasów musiałem konserwować smarem w sprayu. Drobne dziurki w laminacie, które kot zrobił pazurkami, od razu zawoskowałem - nie widać uszkodzeń. Kolor i faktura laminatu doskonale maskują wszelkie niedoskonałości, kurz, ślady palców. W łazienkach trzyma się tak samo płycin, jak na innych skrzydłach - jest odporny na podwyższoną wilgotność i temperaturę (w jednej łazience mamy saunę, z której często korzystamy).

Koszty zakupu i montażu drzwi wewnętrznych:

  • 13 sztuk drzwi z osprzętem i montażem 14 300 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje