Mieliśmy duże problemy z monterami drzwi wewnętrznych!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Mieliśmy duże problemy z monterami drzwi wewnętrznych!

Nasze drzwi wewnętrzne są okey, ale absolutnie nie byliśmy zadowoleni z jakości obsługi. Wykonawca wielokrotnie umawiał się, ale zwodził nas niestworzonymi historiami i przeszkodami - mówią Mariola i Adam, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy drzwi zamontowali w 2018 r.

Dom: powierzchnia 250 m2, z użytkowym poddaszem.

Drzwi wewnętrzne:

  • Skrzydła - rozwierane, płycinowe, ze szkłem; ramiak i płyciny z płyty MDF, na wierzchu laminat imitujący słoje drewna, w kolorze szarym; wym. 80 x 210 cm.
  • Ościeżnice - stałe, z płyty drewnopochodnej, 2 regulowane.
  • Zawiasy - po 3 sztuki na drzwi.
  • Klamki - ze stali nierdzewnej z powłoką satynową.

Montaż: tuż przed przeprowadzką, wykonał go dystrybutor drzwi.

Przylgowe drzwi z poziomymi szybkami wykończono laminatem
Przylgowe drzwi z poziomymi szybkami wykończono laminatem.

Decyzja: Mariola - Zależało nam, żeby okna i drzwi stanowiły komplet, więc zamówiliśmy je u jednego producenta, a w zasadzie u jego dystrybutora, pracującego w najbliższej okolicy. Mają kolor szary i są wykończone laminatem imitującym słoje drewna. Ufając wysokiej jakości współczesnych wyrobów drewnopodobnych, wybraliśmy drzwi z płyty MDF z solidnymi zawiasami. Nie przeszkadza nam, że te metalowe elementy są widoczne, pasują do satynowych klamek i szyldów ze stali nierdzewnej.

W drzwiach koniecznie chcieliśmy mieć przeszklenia, bo takie wyglądają lżej, w porównaniu z wersją pełną, ładnie filtrują światło. Większość ma po pięć mlecznych szybek, tylko te w łazienkach - dwie w górnej części.

W drzwiach do łazienki jest podkrój i tylko dwie szybki
W skrzydle w łazience jest podkrój i tylko dwie szybki.

Drzwi wewnętrzne z montażem - rady i przestrogi:

  • Ładny wygląd, dobra jakość i funkcjonalność to główne zalety wybranych drzwi. Pasują do stylu wystroju naszego autorstwa, są ciche, lekkie, ich pielęgnacja jest łatwa - myjemy je płynem do szyb i wycieramy papierowym ręcznikiem, albo używamy specjalnych chusteczek do mebli. Natomiast absolutnie nie byliśmy zadowoleni z jakości obsługi. W uznanej firmie zamówiliśmy dużą ilość wyrobów wraz z montażem, więc wydawało się nam, że wszystko odbędzie się profesjonalnie i szybko. Tymczasem trwało to ponad 6 miesięcy. Wykonawca wielokrotnie umawiał się, ale zwodził nas niestworzonymi historiami i przeszkodami. Wstawił tylko połowę drzwi. Po pół roku straciliśmy cierpliwość i inna firma dokończyła montaż. Rada? Warto dokładnie sprawdzić w Internecie opinie o konkretnym dystrybutorze.
  • Adam: Drugie ostrzeżenie jest takie, żeby dawać minimalną zaliczkę. Niestety, my wpłaciliśmy zbyt wysoką - późniejsza dopłata była naprawdę niewielka - i to prawdopodobnie spowodowało opieszałość sprzedawcy. Na szczęście, produkt jest okej. Do tej pory tylko kilka zawiasów musiałem konserwować smarem w sprayu. Drobne dziurki w laminacie, które kot zrobił pazurkami, od razu zawoskowałem - nie widać uszkodzeń. Kolor i faktura laminatu doskonale maskują wszelkie niedoskonałości, kurz, ślady palców. W łazienkach trzyma się tak samo płycin, jak na innych skrzydłach - jest odporny na podwyższoną wilgotność i temperaturę (w jednej łazience mamy saunę, z której często korzystamy).

Koszty zakupu i montażu drzwi wewnętrznych:

  • 13 sztuk drzwi z osprzętem i montażem 14 300 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje