Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne wykonane na zamówienie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne wykonane na zamówienie

Poprosiłem znajomego producenta, żeby zrobił dla mnie drzwi bezpieczne i tak ocieplone, żeby nadawały się do domu pasywnego. Doradził grube pełne skrzydło, bez przeszkleń, ja zrezygnowałem nawet z judasza, żeby utrzymać parametry pasywne... - mówi Jarek, Członek Klubu Budujących Dom, drzwi zewnętrzne zamontował w 2014 r.

Drzwi zewnętrzne:

  • Główneantywłamaniowe, ze stalową konstrukcją, otwierane na zewnątrz. Cała powierzchnia skrzydła pokryta grubą blachą stalową, od strony ganku wykończona warstwą klejonego drewna dębowego; termoizolacja z wełny mineralnej i pianki PU, U = 0,7 W/(m2•K). Wymiary – 200 x 90 x 12 cm; zawiasy z zabezpieczeniami przed podważeniem skrzydła; dwa zamki klasy 6 i 7, z bolcami antywyważeniowymi, górny z gałką do łatwego zamykania od wewnątrz. 

  • Gospodarcze – stalowe, 200 x 90 x 4,5 cm.

Montaż: firmowy producenta. Zamówiłem go po wykonaniu elewacji. Wcześniej na czas budowy w otworze wstawiłem stalowe drzwi przeciwpożarowe, które teraz wykorzystuję w kotłowni.

"Kiedy mężczyzna otwiera kobiecie drzwi to..."
0:30
Drzwi od strony wiatrołapu otwiera się gałką w górnym zamku
Drzwi od strony wiatrołapu otwiera się gałką w górnym zamku

Decyzja: znam bardzo solidnego producenta drzwi z Łomianek, więc nie szukałem innego. Poprosiłem, żeby zrobił dla mnie drzwi bezpieczne i tak ocieplone, żeby nadawały się do domu pasywnego. Doradził grube pełne skrzydło, bez przeszkleń, ja zrezygnowałem nawet z judasza, żeby utrzymać parametry pasywne.

Masywną, stalową konstrukcję i poszycie z blachy (na moją prośbę) zamaskował klejonym drewnem od zewnętrznej strony, a od wiatrołapu – laminatem. Zastosował kilka uszczelek w ościeżnicy i w skrzydle, które w pozycji zamkniętej szczelnie się zazębiają. Dodał zamki i zawiasy w klasie "na opór", mają dobre zabezpieczenia przed wyważeniem. O wszystkim pomyślał i na budowę dostarczył cały komplet! Na niestandardowe drzwi czekałem 2 tygodnie.

Skrzydło ze stali, wykończone drewnem i laminatem, ma grubość 12 cm.
Skrzydło ze stali, wykończone drewnem i laminatem, ma grubość 12 cm.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne - rady i przestrogi:

Drzwi wejściowe pokryte drewnem nie mogą być wystawione na słońce i deszcz. Moje mają wytrzymałą powłokę ochronną i jeszcze zasłoniłem je daszkiem nad całym gankiem. Drzwi są zawsze suche! Muszę je tylko od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką z kurzu, bo mieszkam przy szutrowej drodze.

Zamki i zawiasy nie wymagają jeszcze smarowania. Uszczelki trochę pracują, ale nie sparciały. Skrzydło wygląda potężnie, jego grubość to przecież aż 12 cm i w środku stal oraz solidne ocieplenie, lecz chodzi lekko. Jest tak szczelne i ciepłe, że zrezygnowałem z drzwi wewnętrznych w wiatrołapie. Nie miały tu racji bytu.

Parterowy dom ma dużo okien i w dzień, na szczęście, nie muszę zapalać światła przy "pełnym" wejściu. Takie drzwi to droga impreza, jednak warta zainwestowania. Wolałem nie kupować tanich w hipermarkecie, tylko zamówić solidne, które wystarczą na kilkadziesiąt lat.

Drewno zabezpieczono powłoką odporną na czynniki zewnętrzne.
Drewno zabezpieczono powłoką odporną na czynniki zewnętrzne.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne - koszty:

  • drzwi wejściowe 7000 zł plus montaż.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny