Wygodna regulacja temperatury ogrzewania podłogowego w Twoim domu

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wygodna regulacja temperatury ogrzewania podłogowego w Twoim domu

Odpowiednia temperatura w domu to gwarancja komfortu dla wszystkich mieszkańców. Regulowanie temperatury powinno być intuicyjne i proste, szybko zapewniając grzanie albo chłodzenie w każdym pomieszczeniu. Jaki system wybrać, by spełnił powyższe warunki, a jednocześnie zagwarantował bezawaryjne użytkowanie na co dzień?

aktualizacja: 2020-08-24 07:06:31

Jak możesz zapewnić swoim bliskim komfort cieplny w domu?

Wiadomo, że potrzebujesz innej temperatury w salonie, innej w łazience, a jeszcze innej w sypialni. Wiadomo też, że nie masz czasu ani ochoty poświęcać regulacji temperatury zbyt wiele uwagi. Ma po prostu działać i dostosowywać się do oczekiwań Twoich domowników. Jednocześnie system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem powinien być inteligentny - na przykład nie utrzymywać za wysokiej temperatury, kiedy nikogo nie ma w domu. Innymi słowy, oczekujesz, że załatwisz sprawę kilkoma kliknięciami. A Twoje ogrzewanie podłogowe będzie działało sprawnie i bez zakłóceń.

Firma AFRISO proponuje rozwiązanie: system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl.

Główne korzyści tego systemu? Masz swobodę wyboru, bo system daje Ci możliwość stworzenia aż 8 niezależnych stref grzewczych. Czyli: tam, gdzie śpisz, będzie panował przyjemny chłód. Tam, gdzie spędzasz popołudnia, będzie inna, oczekiwana przez Ciebie temperatura.

System FloorControl zapewnia komfortową temperaturę w każdym z pomieszczeń

System FloorControl zapewnia komfortową temperaturę w każdym z pomieszczeń

Elementy systemu, z których będziesz korzystał są proste w obsłudze - sterowanie jest intuicyjne, a interfejs czytelny i zrozumiały dla każdego. Wszystkie urządzenia połączone są przewodami, co gwarantuje ich sprawną komunikację - nie musisz martwić się o nagły brak Internetu i związane ręce. Warta podkreślenia jest też estetyka urządzeń. Charakteryzują się minimalistycznym designem, przez co pasują do każdego wystroju wnętrza.

"Sercem" systemu jest listwa sterująca do ogrzewania podłogowego WB01. Odpowiada za ogólną regulację temperatury w pomieszczeniach i odbiera sygnały od termostatów umieszczonych w pokojach.

Listwa sterująca do ogrzewania podłogowego WB01
Listwa sterująca do ogrzewania podłogowego WB01

Dodatkowo listwa może sterować pompą obiegową podłogówki albo innym urządzeniem, na przykład kotłem gazowym.

Sterowanie temperaturą w pomieszczeniach odbywa się za pośrednictwem kolejnego elementu systemu - programowalnego termostatu pokojowego RT05, który dostępny jest w wersji bateryjnej lub zasilanej 230 V. Jego atutem jest duży, czytelny wyświetlacz i nieskomplikowane menu. Dzięki temu w kilku prostych krokach nastawisz taką temperaturę, która spełnia Twoje aktualne oczekiwania.

Programowalny termostat pokojowy RT05
Programowalny termostat pokojowy RT05

W termostacie RT05 możesz ustawić aż 9 różnych programów: dla wszystkich dni, osobno dla weekendów i dni roboczych, oraz indywidualnie dla każdego dnia tygodnia. Przykładowo - o 7 rano w dni powszednie (wtedy, kiedy szykujesz się do wyjścia i jesz śniadanie) temperatura w domu jest już odpowiednia dla Twoich domowników. Natomiast o godzinie 10, kiedy dom jest pusty, termostat RT05 ustawi energooszczędną temperaturę. O godzinie 16, kiedy wszyscy mieszkańcy zaczynają wracać, temperatura również wraca - do komfortowego poziomu. A kiedy kończysz dzień o godzinie 22, system wychładza temperaturę, abyś spał zdrowo i głęboko.

W skład systemu FloorControl wchodzi także termostat pokojowy RT01. Urządzenie charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami. Posiada czytelny wyświetlacz, który wskazuje aktualną temperaturę.
 

Termostat pokojowy RT01


Termostat pokojowy RT01

Sposób działania termostatu jest maksymalnie uproszczony: ręcznie, za pomocą dwóch przycisków (plus i minus) możesz wyregulować temperaturę w każdym z pomieszczeń. Co istotne, jeżeli zdecydujesz się na wersję bateryjną termostatu (jest również dostępna wersja zasilana napięciem 230 V AC), to ten model może być wygodnie zamontowany na ścianie bez konieczności stosowania puszki elektrycznej.

Podsumowując: system FloorControl jest oparty na sprawdzonych i prostych rozwiązaniach. Dzięki niemu w wygodny sposób wyregulujesz pożądaną temperaturę w Twoim domu.

Więcej szczegółów na stronie afriso.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje