Artykuły: Ogrodzenia
Automatyzacja bram wjazdowych: kompleksowy przewodnik
Automatyzacja bramy na posesji, zarówno prywatnej, jak i komercyjnej, to ważna decyzja, która ma na celu podniesienie komfortu i bezpieczeństwa. Wybierając odpowiedni napęd, należy rozważyć kilka kluczowych elementów, aby zapewnić optymalne działanie bramy przez lata.
Artykuł promocyjny
Jak odnowić ogrodzenie metalowe, drewniane lub murowane? 3 dobre i szybkie sposoby
Każde ogrodzenie z upływem czasu się niszczy. W jaki sposób odnowić drewniane ogrodzenie? A jak odnowić ogrodzenie betonowe czy z metalu? Przeczytaj nasz poradnik i zrób to sam!
Ciekawe pomysły na ogrodzenia drewniane. Właściciele domów pokazują, jak je wykonać i ile kosztują
Poznaj inspirujące pomysły na ciekawe drewniane ogrodzenia prosto od właścicieli domów. Zobacz, jak stworzyć wyjątkowe ogrodzenie, jakie materiały wybrać oraz ile to kosztuje. Uniknij błędów dzięki praktycznym poradom!
Który rodzaj ogrodzeń jest najpopularniejszy, a które obecnie rzadko się wykonuje?
Właśnie planujesz wybudować ogrodzenie? Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rozwiązania, a których już prawie nie stosujemy. Między innymi tę kwestię porusza inwestor w rozmowie z ekspertem budowlanym.
Jak oszczędzać energię elektryczną w automatyce do bram?
Każdy z nas już chyba doświadczył na własnej skórze-portfelu jak znacząco wrosły koszty energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę jakimi urządzeniami się otaczamy, jakie używamy, jakie stały się niezbędne w codziennym życiu i ile energii elektrycznej potrzebują z łatwością uświadamiamy sobie, że oszczędzanie energii staje się nie tylko modne, rozsądne lecz przede wszystkim konieczne.
Artykuł promocyjny
Czy można mieć drut kolczasty na ogrodzeniu?
Drut kolczasty od dawna wykorzystywany jest jako materiał ogrodzeniowy w rolnictwie i hodowli zwierzęcej. Nawet dziś bez trudu na wsiach i pastwiskach znaleźć można prowizoryczne płoty druciane. Tego typu ogrodzenia często spotykane są na terenach wojskowych czy na murach otaczających zakłady karne, ale w rzeczywistości jako materiał ogólnodostępny, drut kolczasty można stosować zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i przemysłowym. Nie oznacza to jednak dowolności w sposobie jego montażu.
Wymiana bramy ogrodzeniowej i dodanie napędu po 40 latach użytkowania
Poprzednią bramę założyłem blisko 40 lat temu, zestarzała się pod względem technicznym, estetycznym. W ubiegłym roku zdemontowałem elementy głównego wjazdu i zleciłem zamontowanie nowych - mówi Władek, który wraz z Elą, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2022 r.
Napęd do bramy dwuskrzydłowej miał dwie awarie
Denerwowało mnie zamykanie bramy na skobel, wychodzenie z samochodu przy obsłudze. Poprosiłam męża o zorganizowanie automatycznego otwierania - mówi Aneta, która wraz z Markiem, napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2005 r.
Napęd do bramy przesuwnej nie kosztuje fortuny, a jest bardzo przydatny
Przesuwną bramę jednoskrzydłową wykonaliśmy w końcowym etapie budowy domu. Kiedy odbudowaliśmy domowy budżet, zamówiliśmy u kolegi automat i montaż - mówią Kasia i Darek, którzy napęd do bramy wjazdowej użytkują od 2020 r.
Wymiana na bramę wjazdową dwuskrzydłową z napędem poprawiła nasz komfort życia
Kiedy na jesień ubiegłego roku wyznaczono mi termin operacji ortopedycznej, stwierdziliśmy z mężem, że nadszedł czas na przygotowanie nowego, bardziej wygodnego dla seniorów, wjazdu na posesję - mówi Irena, która napęd do bramy wjazdowej użytkuje od 2020 r.
Porównanie 18 napędów do bram ogrodzeniowych
Kiedyś, żeby wyjechać autem z podwórka, lub na nie wjechać, trzeba było wysiąść z samochodu i otworzyć bramę. Dziś, szczególnie przy nowych domach, to coraz rzadszy widok. Bramy wjazdowe, nazywane także ogrodzeniowymi, wyposaża się bowiem w napędy. Wystarczy nacisnąć przycisk pilota i brama otwiera się sama, bez potrzeby opuszczania auta i szarpania się z ciężkim skrzydłem.
Ogrodzenie domu - wybór i koszty
Kończę budowę mojego pierwszego domu na posesji odziedziczonej po dziadkach. Działka jest spora, bo ma 2100 m2 (30 × 70 m). Do tej pory była ogrodzona siatką. Chciałbym zmienić ogrodzenie, ale jak to zwykle bywa, po zakończeniu inwestycji mam już bardzo ograniczony budżet. Poza tym chciałbym postawić nowy płot w miarę szybko. Idealnie by było, gdybym dobrał ogrodzenie, które mógłbym kupić i zamontować sam z pomocą teścia, oszczędzając na wykonawstwie. Jakie mam możliwości wyboru?
Ogrodzenie na pięć sposobów
Jaki rodzaj ogrodzenia wybrać? Na jaki materiał się zdecydować? Czy potrzebny jest fundament? Gdzie zaplanować bramę i furtkę? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy poniżej.
Bramy ogrodzeniowe - obowiązujące przepisy i charakterystyka
Poruszająca się samochodem rodzina częściej używa bramy wjazdowej, niż furtki. Z tego względu bardzo ważne jest staranne zaprojektowanie i wykonanie głównego wjazdu na posesję, jak również odpowiednie dobranie rodzaju wrót i sposobu operowania nimi. Wersje z napędem są najwygodniejsze!
Elementy składowe ogrodzenia
Ogrodzenie wokół posesji to nie tylko przęsła ale również kilka innych elementów. Żeby tworzyły jednolitą wizualnie całość, powinny być wykonane z takich samych materiałów. Dowiedz się, z czego powinno składać się pełne ogrodzenie.
Beninca. Jak dbać zimą o bramę wyposażoną w napęd?
Deszcz, śnieg, mróz, lód, błoto, ujemne temperatury - zimą Twoja brama wjazdowa ma przed sobą sporo wyzwań. Elementy elektroniczne bramy wjazdowej często są zasypane śniegiem, a dodatkowo muszą pracować nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Zalegający śnieg i zamarznięta w szczelinach woda mogą sprawić, że brama będzie się zacinać, a skrzydła bramy odmówią posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie.
Artykuł promocyjny
Budowa ogrodzenia z gabionów - jak to zrobić?
Jak wznieść ogrodzenie z gabionów? Czy można to zrobić samodzielnie? Czym wypełnić gabiony?
Ogrodzenia kute - rodzaje, zalety i wady, cena
Tym, co wyróżnia ogrodzenie kute, jest przede wszystkim wysoka jakość materiałów, z których jest wykonane. Jakie są rodzaje ogrodzeń kutych? Co jest ich zaletą, a co wadą? Z jakim kosztem trzeba się liczyć, planując takie ogrodzenie?
Nowoczesne płoty betonowe - wymiary, montaż, cena
Solidne ogrodzenie na długie lata? Jeśli właśnie takiego szukasz, koniecznie powinieneś rozważyć montaż betonowego płotu. Czym wyróżnia się ogrodzenie betonowe? Jakie są rodzaje do wyboru? Jak zamontować betonowy płot i ile to kosztuje?
Dobieramy automatykę do bram wjazdowych - na co zwracać uwagę?
Brama wjazdowa jest niezbędna na każdej posesji. Do niedawna standardem były modele dwuskrzydłowe. Obecnie coraz więcej inwestorów decyduje się na wygodniejsze warianty przesuwne. Ręczne otwieranie w obu przypadkach nie jest komfortowe, szczególnie w deszczową i wietrzną pogodę, a także zimą. Na szczęście zaradzić temu można wyposażając bramę w napęd.
Ogrodzenia panelowe - jakie wyróżniamy rodzaje i jaki jest ich koszt?
Ogrodzenia panelowe to obecnie najbardziej popularny wybór wśród polskich klientów. Cechują się one prostotą, elegancją i lekkością, są niedrogie i łatwe w montażu. Jeszcze kilka lat temu najczęściej spotykaliśmy siatki, jednak ogrodzenia panelowe je wypierają, ze względu na ich wygląd i trwałość.
Dlaczego warto wybrać ogrodzenia betonowe i jak to jest z montażem?
Dzisiejsza nowoczesna technika budowlana pozwala osiągnąć rozmaite wzory i kolory natychmiast produktów. Do takich zaliczamy również ogrodzenia wykonane z prefabrykowanego betonu, gotowe do natychmiastowej instalacji. Poznajmy sposób ich montażu.
Planujemy ogrodzenie - 6 porad architekta
Rodzaj ogrodzenia należy zgrać z klimatem regionu i okolicy. Powinien też pasować do stylu budynku i ogrodowych budowli. O czym jeszcze należy pamiętać podczas stawiania ogrodzenia? Oto 6 ważnych wskazówek.
Koszt wykonania ogrodzenia - porównanie 5 materiałów
Przedstawiamy koszt wykonania ogrodzenia o długości 10 m.b., z pięciu materiałów: desek świerkowych, przęseł stalowych, gabionów, sztachet z PVC i granitu.
Ogrodzenie pełne czy ażurowe? Rodzaje ogrodzeń
Ażurowe, czy pełne? Czy ma stanowić przeszkodę dla złodzieja? Z jakiego materiału? Ile ma kosztować? Brama skrzydłowa czy przesuwna? Z napędem? Wbrew pozorom, wybór ogrodzenia nie jest sprawą prostą. Podstawowa wskazówka jest jedna - wizualnie powinno dobrze komponować się z domem.
Budowa ogrodzenia - krok po kroku
W Polsce dom bez ogrodzonej działki stanowi rzadkość. Ażurowy lub pełny płot to jedna z najważniejszych inwestycji związanych z zagospodarowywaniem terenu. Wybór materiałów jest bardzo duży - od tradycyjnych cegieł, drewnianych sztachet i siatki po różnego rodzaju prefabrykowane kompletne systemy z przęsłami, słupkami i gotowymi fundamentami.
Prawidłowe przygotowanie fundamentu ogrodzeniowego
Nie bez przyczyny jednym z synonimów słowa fundament jest określenie "podstawa". Przecież żadna konstrukcja budowlana nie jest w stanie utrzymać się bez odpowiedniego umocowania w gruncie.
Usytuowanie i wymiary bramy i furtki
Nieodłączną składową ogrodzenia jest brama wjazdowa i furtka. Trzeba przemyśleć ich lokalizację, wymiary i sposób otwierania. Niektóre bramy tak wtapiają się w ogrodzenie, że trudno je dostrzec, inne od razu przykuwają uwagę wyszukaną stylistyką. W każdym przypadku liczy się dopasowanie do pozostałej części płotu - zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanego materiału (choć nie musi być on identyczny).
Szybkie napędy do bram wjazdowych i garażowych
Napędy obsługujące bramy wjazdowe oraz garażowe powinny być szybkie, bezpieczne i bezawaryjne. Wszystkie te kryteria spełniają siłowniki firmy Beninca Polonia, które pod względem jakości i zastosowanych w nich rozwiązań plasują się w absolutnej czołówce dostępnych na rynku siłowników.
Artykuł promocyjny
Kiedy budować ogrodzenie? Jak wykonać fundament pod ogrodzenie?
Ogrodzenie działki to inwestycja, która bywa realizowana dwuetapowo. Tymczasowy płot (np. z siatki) wyznacza niekiedy granice działki na etapie budowy domu - gdy nie trudno o uszkodzenie bramy czy przęseł podczas transportu materiałów budowlanych.
Ogrodzenie ze sztachet na działce z pięknym starodrzewem
Wiedzieliśmy na pewno, że nie chcemy płotu pełnego i wysokiego. Ogólnie lubimy kamień i drewno, więc razem z kolegą sprowadziliśmy z Czech gotowe deski ogrodzeniowe z modrzewia - mówią Julita i Jurek Czytelnicy Budujemy Dom, którzy ogrodzenie stawiali w 2007 r.
Przy stawianiu ogrodzenia polecam kompleksową obsługę monterską
Polecam kompleksową obsługę monterską. Nie musiałem dopasowywać materiałów i akcesoriów, ani nawet zamawiać w betoniarni suchej zaprawy, bo wszystko załatwili wykonawcy, łącznie z wizją lokalną i pomiarami - mówi Paweł, Czytelnik Budujemy Dom, który ogrodzenie stawiał w 2018 r.
Przy wyborze ogrodzenia i bramy zależało nam na prostocie
Nie zamierzaliśmy wydawać na ogrodzenie wielkich pieniędzy. Zależało nam na prostocie i materiałach bezobsługowych. Wydaje nam się, że nic lepszego nie mogliśmy wybrać - mówią Eliza i Arek, Członkowie Klubu Budujemy Dom, którzy ogrodzenie stawiali w 2018 r.
Ogrodzenie z bloczków betonowych - okładzina z piaskowca zachodzi zielonym nalotem
Żałuję, że od frontu nie ma dłuższych murków. Są funkcjonalne - chronią od wiatru, hałasu, nieproszonych gości i stanowią znakomite tło dla roślin, ogrodowych rzeźb z piaskowca, źródełka w ścianie - mówi Beata, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie stawiała w 2013 r.
Plaga dzików była powodem postawienia ogrodzenia
Najchętniej wcale nie grodzilibyśmy działki, ale w Polsce nie ma takiego zwyczaju. Odkąd zaczęła się plaga dzików, stwierdziłam, że taka bariera jest potrzebna. Choć panele z drutu wyglądają delikatnie, stanowią przed zwierzętami dobrą zaporę - mówią Iwona i Zygmunt, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy ogrodzenie stawiali w 2017 r.
Wideodomofon i furtka są najsłabszym elementem ogrodzenia
Wideodomofon okazał się najsłabszym elementem, bo szybko się zepsuł. Furtka z elektrozaczepem przestała działać, dlatego gości wpuszczamy przez bramę. W następnym domu zamontujemy skrzydło z funkcją furtki - mówią Monika i Maciej, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy ogrodzenie stawiali w 2011 r.