Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2008
AGD
Gdy w codziennej bieganinie brakuje nam czasu na chwilę dla siebie, coraz więcej zależy od naszych zautomatyzowanych pomocników – domowych sprzętów AGD. Te najnowocześniejsze wyręczają nas nie tylko w prostych pracach; podejmują w naszym imieniu także bardziej skomplikowane wyzwania, a nawet... decyzje! Co to będzie za 20 lat?

 

Mniej niż zero

 AGD
(fot. Miele) 
... i trochę powyżej granicy zamarzania – takie warunki znajdziemy tylko w lodówce. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki to urządzenia wysoce skomplikowane. A ponieważ z braku czasu zakupy robimy coraz rzadziej, za to coraz bardziej obfite – coraz więcej również wymagamy od lodówek. Potrzebne nam jest urządzenie do przechowywania żywności w warunkach optymalnych i komfortowych.

 

Nowoczesne technologie spełniają te oczekiwania z nawiązką. Obok niewielkich chłodziarek z jednym agregatem i prostą automatyką, idealnych dla kawalera na dorobku, znajdziemy urządzenia umożliwiające różnicowanie chłodzenia w obrębie jednej komory, niewymagające żadnej obsługi, przypominające o niedomkniętych drzwiach, a podczas awarii prądu utrzymujące temperaturę chłodniczą nawet przez kilkanaście godzin. Gdyby tego było mało, niektóre lodówki same zapobiegają szronieniu ścianek wewnętrznych, bronią dostępu drobnoustrojom, przygotowują lód w kostkach i zimne napoje, a nawet… informują o tym, czego nam za chwilę zabraknie! Wyświetlacze LCD umieszczone na drzwiach pozwalają nie tylko zarządzać procesami chłodzenia i mrożenia, ale także – obejrzeć film czy wysłać maila.

 

Wszystkie te wyrafinowane nowinki znajdują coraz więcej amatorów, podobnie jak ogromne chłodziarko-zamrażarki typu side by side – komfortowe, przestronne i nierzadko bardzo efektowne. A skoro już o wyglądzie mowa – lodówki wolno stojące zdobywają dziś pole, odebrane im jakiś czas temu przez sprzęt przeznaczony do zabudowy. I nic dziwnego; w dziedzinie designu producenci konkurują pomiędzy sobą z tygrysią drapieżnością, zatrudniając światowej sławy projektantów. Wzorów, które schodzą z ich desek, wręcz nie wypada ukrywać. Bogactwo stylistyczne nieograniczone: od nostalgicznych modeli nawiązujących do lat 60-tych, po awangardowe kształty ubrane w iście kosmiczne powłoki.

Na ciepło na gorąco

Gotowanie, smażenie, pieczenie, grillowanie – do tych zadań możemy dobrać dziś sprzęt kuchenny w kilku różnych wariantach. Kuchenki wolno stojące z gazowym piekarnikiem i palnikami – dawniej monopoliści w dziedzinie przygotowywania gorących potraw – ustąpiły wiele pola urządzeniom elektrycznym, elektryczno-gazowym i mikrofalowym. Zróżnicowaniu uległy też formy; obecnie najpopularniejsze są piekarniki i kuchenki do zabudowy. Zmobilizowało to producentów do wprowadzania ciekawszych wzorniczo modeli wolno stojących. Dzięki temu kuchnia może być elegancka niezależnie od wybranego wariantu zagospodarowania.

 

Pełny artykuł w PDF: AGD


 

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny