W ofercie produktowej firmy Anwis znajdują się 3 typy rolet zewnętrznych. Wersja podtynkowa najlepiej sprawdzi się w nowo powstających obiektach. Skrzynka nawojowa montowana jest wówczas w specjalnie przygotowanym nadprożu. Schowana pod zewnętrzną warstwą wykończeniową, np. tynkiem, staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Ten rodzaj osłony możemy również zastosować w przypadku istniejących obiektów. Będzie to jednak możliwe po przeprowadzeniu niezbędnych przeróbek w obrębie nadproża.
Inną możliwością jest zastosowanie rolet naokiennych. Ich montaż przeprowadza się na etapie instalacji stolarki okiennej lub podczas jej wymiany. W tym systemie skrzynka rolety nakładana jest na ramę okna i razem z nim montowana we wnęce. Zabudowana pod zewnętrzną częścią elewacji jest również niewidoczna z zewnątrz.
Najmniej inwazyjnym sposobem na przesłonięcie okien jest wybór rolet elewacyjnych. Taki rodzaj osłony możemy zastosować w każdym istniejącym i wykończonym budynku. W tym przypadku skrzynka jest widocznym elementem osłony, mocowanym we wnęce lub bezpośrednio nad nią – do elewacji. Wszystkie wymienione wyżej typy rolet, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej idealnie komponują się z architekturą klasycznych i nowoczesnych budynków
Każda osłona może być obsługiwana ręcznie, bądź elektrycznie, przy użyciu sterowników naściennych lub pilota. Rolety zewnętrzne mogą być także podłączone do zewnętrznych czujników pogodowych, mierzących temperaturę wnętrza oraz siłę wiatru. Wyposażone w programator czasowy będą podnosiły się i opuszczały, uwzględniają obecność lub nieobecność właścicieli. Umożliwiają także ich podpięcie do systemu inteligentnego zarządzania domem. Pozwala to na zaprogramowanie indywidualnych scenariuszy, według których możesz np. jednocześnie sterować osłonami i oświetleniem.
Agnieszka Gołębiewska
Szef Działu Marketingu ANWIS
Fot. ALUPROF
- Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy?
- Szprosy w oknach i drzwiach - estetyka i funkcjonalność w jednym
- Co to za kolor Winchester?
- Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku?