Czy montaż drzwi wewnętrznych wykonać samodzielnie, czy wynająć fachową ekipę?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy montaż drzwi wewnętrznych wykonać samodzielnie, czy wynająć fachową ekipę?

Model i kolor skrzydła drzwiowego wybieramy niezwykle uważnie. Chcemy, aby były idealne. Wkomponowały się do naszego wnętrza w stylu, który jest wiodący.

Kiedy należy myśleć o sposobie montażu drzwi wewnętrznych?

Pozostaje jeszcze idealny montaż, o którym często myślimy na samym końcu. A powinniśmy na początku wtedy kiedy przystępujemy do zakupu. Chcąc uniknąć dodatkowych kosztów montaż drzwi wewnętrznych bierzemy na siebie. Oczywiście nie jest to trudne zważając na to, że w sieci jest mnóstwo filmów i porad jak to zrobić. Również na stronach czy blogach producenta są dostępne filmy instruktażowe plus do tego instrukcja dodawana do każdego skrzydła czy systemu. Postępując zgodnie z nimi możemy zamontować drzwi wewnętrzne samodzielnie.

Zanim przystąpimy do działania, warto się z nimi zapoznać i odpowiednio przygotować. Montaż musi być perfekcyjny jeżeli chcemy, aby drzwi służyły nam na lata. Do tego potrzebujemy czasu i doświadczenia.

Bywa tak, że decydujemy się na zakup różnych skrzydeł, ościeżnic a nawet systemów przesuwnych. Każde z nich inaczej się montuje, a to już nie lada wyzwanie. I tutaj rodzi się pytanie czy nie lepiej pozwolić na to, aby zrobił to ktoś za nas?

Drzwi wewnętrzne model Bello, fot. Voster
Drzwi wewnętrzne model Bello, fot. Voster
Drzwi wewnętrzne model Y, fot. Voster
Drzwi wewnętrzne model Y, fot. Voster

Montaż drzwi wewnętrznych - jak się do tego zabrać?

Zaznaczyłam już na początku, najlepiej zadbać o to podczas zakupu drzwi wewnętrznych. Warto zapytać w punkcie sprzedaży o autoryzowaną ekipę montażową. Zamawiając taką usługę już na początku, zaoszczędzimy. Mianowicie stawka VAT jest niższa i wynosi 8%, natomiast zamawiając usługę oddzielnie VAT wzrośnie do 23%.

Kolejnym plusem takiej usługi jest doświadczenie i przygotowanie montażysty. Narzędzia pozwalają na sprawne i prawidłowe zamontowanie ościeżnic i skrzydeł. Dodatkowy koszt może się opłacać zwłaszcza, gdy zakończony montaż będzie nie tylko estetycznie wykonany, ale i skrzydła będą spełniać swoją funkcję. Wysoka jakość drzwi nie spełni naszych oczekiwać jeżeli nie skupimy się na prawidłowym montażu.

Drzwi wewnętrzne model Mono, fot. Voster
Drzwi wewnętrzne model Mono, fot. Voster
Drzwi wewnętrzne model Zitron białe, fot. Voster
Drzwi wewnętrzne model Zitron białe, fot. Voster

Pamiętajmy również o dobrym montażu akcesoriów. Klamki, które źle zamontujemy, będą uciążliwe w użytkowaniu. Ocierający zamek o zaczep ościeżnicy czy niedomknięte wiecznie skrzydło będą utrapieniem.

Cicha i płynna praca skrzydła jest bardzo ważnym aspektem. Daje nam to pewnego rodzaju komfort, który jest dla nas bardzo ważny. Biorąc pod uwagę nie tylko stronę estetyczną, ale i kwestie techniczne będziemy mieli komfort zagwarantowany.

Bogaty wybór skrzydeł, rodzajów ościeżnic i systemów, pozwala nam na idealne dopasowanie do naszego wnętrza. Styl, który sobie wybierzemy nie stanowi przeszkody w doborze drzwi wewnętrznych. Drzwi są wizytówką naszego mieszkania, więc zadbajmy o każdy szczegół. Wybierzmy ten idealny model i cieszmy się nim każdego dnia. My jako producent służymy pomocą i doradztwem w każdej kwestii, która będzie dla Was istotna.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Anna Dymowska
VOSTER
Na zdjęciu otwierającym: Drzwi wewnętrzne Mediolan

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny