W co wyposażyć stolarkę, by zniwelować ryzyko włamania?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
W co wyposażyć stolarkę, by zniwelować ryzyko włamania?

Jak pokazują statystyki, włamywacze najczęściej dostają się do domów jednorodzinnych przez drzwi balkonowe (47,5%) lub okna (30%). Dlatego tak ważne jest wyposażenie stolarki w okucia antywłamaniowe, czujniki otwarcia, a także systemy zdalnej kontroli, których zadaniem jest skuteczne utrudnienie próby włamania.

aktualizacja: 2019-04-23 07:44:24

W MS więcej niż OKNA postawiliśmy na okucia MULTI-MATIC austriackiej firmy MACO. Już w standardzie oferujemy m.in. pakiet aż trzech zaczepów antywłamaniowych (zaczepy współpracujące z ruchomymi ryglami grzybkowymi), a także klamki LUXEMBURG, TOULON lub METZ (METZ dostępna wyłącznie w MS więcej niż OKNA), która produkowana jest przez niemiecką firmę Hoppe. Klamka ta wyposażona jest w mechanizm Secustik® zabezpieczający przed otwarciem skrzydła z zewnątrz.

Okucia MULTI-MATIC pozwalają w łatwy sposób dołożyć kolejne punkty antywłamaniowe spełniając w ten sposób wymogi odporności na włamanie klasy RC1 lub RC2. Aby okno spełniało wymagania RC2 konieczne jest też zastosowanie szyby ochronnej (antywłamaniowej) klasy co najmniej P4A.

{

Opcjonalnie dostępne są również kontaktrony czyli zintegrowane czujniki wykrywające otwarcie okna. Czujki te współpracują z instalacją alarmową i - w przypadku próby włamania, niezwłocznie o niej informują. Mogą również współpracować z instalacją grzewczą (i zmniejszyć ogrzewanie do minimum podczas wietrzenia), a także z klimatyzacją - wyłączają nawiew jeśli okno jest otwarte. Pozwala to nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa ale także na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie i chłodzenie.

Wybierając systemy inteligentne warto również zwrócić uwagę na rolety kompaktowe, które chronią nie tylko przed zbytnim nasłonecznieniem. Już w najprostszej wersji mogą być wyposażone w automatyczne rygle montowane w dolnej listwie pancerza uniemożliwiają podniesienie opuszczonej rolety z zewnątrz, jednak dopiero wyposażenie rolety w silnik przeciążeniowy i tzw. wieszaki przegubowe dociskające pancerz rolety i zapobiegające jej podniesieniu od dołu daje pełen komfort użytkownikowi.

Oczywiście mogą one współpracować z systemem sterowania radiowego. System ten pozwala na sterowanie roletami za pomocą telefonu czy tabletu, a także na programowanie czasowe. Rolety zwijają się lub rozwijają o określonych porach symulując obecność domowników, nawet podczas ich wyjazdu urlopowego, dzięki czemu mogą zniechęcić złodziei do prób włamania.

Artur Głuszcz,
Dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny