Jak wybrać antywłamaniowe i energooszczędne drzwi do domu?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak wybrać antywłamaniowe i energooszczędne drzwi do domu?

Dobrej jakości drzwi antywłamaniowe i odpowiednio przygotowane zabezpieczenia wystarczają, żeby odstraszyć włamywaczy. Profesjonalni złodzieje często uważają, że niezabezpieczone stanowią najłatwiejszą drogę do wnętrza. Równie ważnym elementem drzwi do domu są ich rozwiązania mające ograniczyć straty ciepła. Nowoczesne egzemplarze mają wiele funkcjonalnych dodatków, takich jak przegrody termiczne albo też ciepłe progi aluminiowe, które przekładają się zarówno na komfort cieplny domowników, jak i mniejsze opłaty za dogrzewania wnętrza domu.

aktualizacja: 2022-04-22 05:02:11

Jakie zabezpieczenia powinny mieć antywłamaniowe drzwi do domu?

Dla wielu Polaków bezpieczeństwo ogniska domowego jest jedną z podstawowych wartości. Często jednak pojawia się potrzeba stworzenia dodatkowych zabezpieczeń, na przykład na skutek uszkodzeń czy przebudowy budynku. Takie zmiany mogą stworzyć luki w bezpieczeństwie, a jeśli dostrzeże je właściciel posesji, tym bardziej zauważy to doświadczony włamywacz. Drzwi wejściowe antywłamaniowe będą stanowić pierwszą linię obrony całego domu.

Poczucie bezpieczeństwa zaczyna się od zamka, a siłą antywłamaniowych drzwi jest właśnie jego integracja z całością futryny. Drzwi antywłamaniowe Gerda wyposażono w złożone, wytrzymałe zamki wieloryglowe, często wraz z dodatkowym pionowym skoblem uniemożliwiającym włamywaczom wejście. Wiele drzwi, jak np. OPTIMA 60, ma też uzupełniające zamknięcie, zapewniające jeszcze większą ochronę.

Jednak nawet najlepszej jakości zamek okaże się bezużyteczny, jeśli złodziej może po prostu przebić się przez drzwi. Wielu zawodowców nosi przy sobie małe pilarki czy wiertarki - starsze zamki mogą po prostu wyciąć ze skrzydła. Dlatego Gerda drzwi antywłamaniowe wzmacnia metalem - model THERMO PRIME 75 ma np. aluminiowy próg.

W końcu, jeśli złodziej nie poradzi sobie z zamkiem i drzwiami, może nie liczyć się z hałasem i wyważyć drzwi siłą. By to uniemożliwić, antywłamaniowe drzwi Gerda wyposażono w bolce przeciwwyważeniowe - znajdziesz je na przykład w modelach drzwi THERMO PRIME, THERMO PREMIUM czy OPTIMA. Osadzone w metalowych wspornikach bolce mogą zatrzymać olbrzymi nacisk.

Drzwi antywłamaniowe GERDA z serii THERMO PRIME (Drzwi AIR GLASS)
Drzwi antywłamaniowe GERDA z serii THERMO PRIME (Drzwi AIR GLASS)

W jaki sposób energooszczędne drzwi przekładają się na niższe rachunki?

Drzwi wejściowe to główna furtka dla ciepła, które ucieka z wnętrza domu. Co więcej, szczelne przyleganie skrzydła do framugi utrudni też próby wyważenia drzwi. Na doskonałe właściwości termoizolacyjne drzwi do domu Gerda mają wpływ liczne elementy zwiększające poziom ich energooszczędności. Należą do nich między innymi przegrody termiczne, ciepłe aluminiowe progi oraz specjalne ościeżnice z wypełnieniem komory termicznej i uszczelką.

Zastosowana w drzwiach z serii THERMO PRIME 75 ościeżnica gwarantuje izolację termiczną na poziomie 0,79 W/m2K w przypadku drzwi pełnych i 0,9 W/m2K w przypadku produktów przeszklonych. Niższy wynik oznacza, że ubytki energii będą mniejsze. Z kolei wzmocniona konstrukcja daje zabezpieczenie przed prostymi narzędziami używanymi przy włamaniach. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że drzwi pasują do każdego stylu.

Seria THERMO PRIME 75 to, w zależności od zastosowanej ościeżnicy ALUTHERM PREMIUM czy DUOTHERM oraz drzwi pełnych lub przeszklonych, osiąga poziom termoizolacji od 0,8 W/m2K do 1,3 W/m2K. Podobnie sytuacja ma się z drzwiami Gerda THERMO PRIME 60, których izolacja mieści się w przedziale od 0,9 W/m2K do 1,3 W/m2K, gdzie również dostępne są te same ościeżnice oraz model z przeszkleniami lub bez.

Gerda OPTIMA 60 dostępne są z ościeżnicą ALUTHERM OPTIMA bądź PERFOTHERM, zarówno pełne, jak i z eleganckimi i nowoczesnymi szybami. Takie rozwiązania gwarantują termoizolację od 1,0 W/m2K do 1,3 W/m2K. Natomiast seria Gerda OPTIMA 50 zapewnia izolację na poziomie 1,2 W/m2K i dostępna jest wyłącznie z ościeżnicą PERFOTHERM w klasycznych wzorach bez przeszkleń.

Drzwi wejściowe GERDA z serii OPTIMA (Drzwi TEMPO)
Drzwi wejściowe GERDA z serii OPTIMA (Drzwi TEMPO)

Zakup energooszczędnych drzwi może znacząco wpłynąć na wysokość opłat za ogrzewanie, bo najwięcej ogrzanego powietrza wydostaje się z mieszkania przez nieszczelne okna i drzwi. Dzięki obecności przegród termicznych, ciepłych aluminiowych progów czy ościeżnic, produkty omawianej marki tworzą szczelną barierę termoizolacyjną.

Walory estetyczne drzwi - na co zwrócić uwagę?

Wybór drzwi do domu również zależy od materiału, który będzie dopełniał całość stylizacji budynku. Mimo nowych technologii i bogactwa dostępnych wzorów, wielu ludzi wybiera prosty wygląd. Drzwi do domu z serii THERMO PREMIUM pasują do wielu stylów domów, od rustykalnych, surowych paneli, po industrialne cegły. Wszechstronność zapewniają im drewnopodobna okleina, jak i eleganckie, przeszklone elementy.

Drzwi wejściowe GERDA z serii THERMO PREMIUM (Drzwi QUADRO)
Drzwi wejściowe GERDA z serii THERMO PREMIUM (Drzwi QUADRO)

Oczywiście w przypadku, gdy myślimy o bardziej industrialnej estetyce, bardziej odpowiednim designem, będzie ciemniejsza kolorystyka drzwi zewnętrznych. Drzwi do domu z serii THERMO PRIME i linii wzorniczej TEMPO łączą w sobie mocny klasyczny wygląd i przyjemną kolorystykę, a dzięki możliwości zamiany klamki na pionowy uchwyt wpasują się tak do industrialnych, jak i do bardziej wiekowych budynków.

Drzwi wejściowe GERDA z serii THERMO PRIME (Drzwi ELITE 3D)
Drzwi wejściowe GERDA z serii THERMO PRIME (Drzwi ELITE 3D)

Drzwi do domu Gerda - które pasują do Twojego domu?

Elementy i właściwości drzwi na które należy zwrócić szczególną uwagę jest bardzo wiele. W końcu drzwi wejściowe powinny gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa, cechować się skuteczną termoizolacją oraz atrakcyjnie wyglądać. To inwestycja na wiele lat, dlatego tak ważne jest, aby ich wybór był przemyślany i odpowiedzialny.

W zorientowaniu się w mnogości opcji elementów antywłamaniowych oraz energooszczędnych, wykończeń, kolorów oraz akcesoriów niezwykle pomocny jest nowy konfigurator wizualny drzwi GERDA. Stanowi on doskonałe intuicyjne narzędzie, pozwalające w prostych, następujących po sobie krokach stworzyć wyjątkowe drzwi dopasowane do najwyższych wymagań technicznych i estetycznych.

Z jego pomocą w ciągu zaledwie kilku minut można wybrać linię i wykończenie drzwi GERDA, ich rozmiar oraz wyposażenie dodatkowe. Każda zmiana jest natychmiast widoczna na podglądzie po prawej stronie oraz uwzględniana w cenie. Zakończoną konfigurację można wyeksportować do pliku PDF i natychmiast złożyć zamówienie na swoje wymarzone, unikalne drzwi GERDA.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje