Podciśnieniowe odwadnianie dachów - sprawdza się w najtrudniejszych sytuacjach

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Podciśnieniowe odwadnianie dachów - sprawdza się w najtrudniejszych sytuacjach

Gwałtowne burze, wiatry i nawalne deszcze to coraz częstsze zjawiska pogodowe w Polsce. Sytuacje, w których otrzymujemy SMS-owe alerty RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa), stają się dla nas standardem. Ilość opadów o dużym natężeniu wymaga szybkiego, pewnego i bezpiecznego odprowadzenia wody z dachów obiektów budowlanych.

aktualizacja: 2021-06-15 08:05:28

Coraz częściej mierzmy się z pytaniem, w jaki sposób rozwiązać problem z tak dużą ilością wody na dachu, który dodatkowo posiada dużą powierzchnię i skomplikowaną konstrukcję. Poszukiwane rozwiązanie musi dać pewność szybkiego odprowadzenia wody, bez narażenia wytrzymałości dachu na jej nadmierne spiętrzenie.

System, który jest odpowiedzią na wszystkie zdefiniowane potrzeby, to podciśnieniowe odwadnianie dachów AKASISON. Rozwiązanie, które wielokrotnie udowodniło, że sprawdza się nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Rury i kształtki systemu podciśnieniowego AKASISON są produkowane z HDPE, czyli polietylenu o wysokiej gęstości. Największą zaletą tego materiału jest możliwość zgrzewania, która daje pewność szczelności całej instalacji, przez co unikamy problemu z przeciekającymi rurami. Cechą polietylenu jest jego rozszerzalność materiałowa, której niepożądane skutki są wyeliminowane przez "system mocowania sztywnego". Dzięki temu zjawisko rozszerzalności materiałowej nie ma żadnego wpływu na pracę instalacji.

Montaż systemu podciśnieniowego AKASISON
Montaż systemu podciśnieniowego AKASISON

System podciśnieniowego odwadniania dachu AKASISON zawiera pełną ofertę elementów do montażu instalacji wraz z kompleksowym systemem mocowań spełniającym wszystkie wymogi dotyczące przenoszenia naprężeń powstających w trakcie pracy instalacji.

Podciśnieniowe odwodnienie dachu opiera się na zaawansowanych kalkulacjach związanych z obliczeniami i doborem, dlatego oferując te produkty, Aliaxis Polska zapewnia pełne wsparcie podczas projektowania, instalacji oraz w ciągłym dopasowywaniu do zmieniających się oczekiwań eksploatacyjnych.

Z naukowego punktu widzenia, założenia techniczne, na podstawie których stworzono system AKASISON są bardzo proste. Należy tak zaprojektować instalację, aby odprowadzenie wody odbywało się grawitacyjnie, ale przy jednoczesnym pełnym zalaniu instalacji (praca pełnym przekrojem instalacji) oraz z dużą prędkością odpływu wody opadowej, co zapewnia bardzo wysoką wydajność. Osiągniecie wyżej opisanego stanu jest możliwe jedynie dzięki poprawnie wykonanym obliczeniom hydraulicznym, które pozwalają na optymalny dobór średnic. Ilość wody odbieranej przez wpusty dachowe jest kalkulowana na podstawie przyjętej intensywności deszczu oraz poprzez odpowiednie ukształtowanie połaci dachowej.

Duże prędkości przepływu wody odprowadzanej z budynku oraz pełne zalanie instalacji podciśnieniowej pozwalają na odwodnienie nawet 5 tys. m kw. powierzchni dachu za pomocą wyłącznie jednego pionu.

System podciśnieniowego odwadniania dachu AKASISON sprawdza się w budynkach wielkopowierzchniowych
System podciśnieniowego odwadniania dachu AKASISON sprawdza się w budynkach wielkopowierzchniowych

Całość obliczeń oraz odpowiedzialność za poprawne wypełnienie postawionych założeń spoczywa na firmie Aliaxis Polska oferującej system AKASISON w Polsce. Każdy projekt jest traktowany indywidualnie i za pomocą dedykowanego oprogramowania dobierane są odpowiednie średnice, systemy mocowań i wpusty. Tak zaprojektowany system podciśnieniowy objęty jest gwarancją na okres nawet do 15 lat.

Ze względu na zróżnicowane materiały wybierane do pokrycia dachów, Aliaxis Polska dopasowuje swoją gamę wpustów do określonych potrzeb. Dzięki takim rozwiązaniom montaż staje się zdecydowanie szybszy i generuje mniej problemów dla instalatora. Do najczęściej spotykanych pokryć dachowych możemy zaliczyć: dachy kryte bitumem, PVC czy membraną. Często spotykanym rozwiązaniem jest również zagospodarowanie powierzchni dachów poprzez odwrócone dachy mokre, dachy zielone czy powierzchnie parkingowe. Dla każdego z tych dachów oferujemy dedykowane rozwiązanie.

Elementy systemy AKASISON na dachu
Elementy systemy AKASISON na dachu

Coraz częściej spotykamy się z opadami, które są bardzo silne i nawalne przez co wykraczają poza normy opadowe opracowywane przez lata. Inżynierowie, wychodząc naprzeciw takim zjawiskom, stworzyli awaryjne odprowadzenie wody z dachu. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed nadmiernym spiętrzeniem wody opadowej.  W celu bezpiecznego rozładowania nagromadzonej wody Aliaxis Polska oferuje specjalne kołnierze przelewowe, pozwalające wykorzystywać wpusty jako podstawowe, w momencie gdy poziom wody na dachu przekroczy około 5 centymetrów.

Zdecydowanym atutem systemu podciśnieniowego jest jego poziome prowadzenie zaraz pod stropem budynków odwadnianych. Daje to możliwość rezygnacji z wysokonakładowych prac pod posadzkowych. Ze względu na optymalizację średnic prowadzenie instalacji pomiędzy kratownicami dachowymi nie stanowi żadnego problemu.

System podciśnieniowego odwadniania dachu AKASISON zawiera pełną ofertę elementów do montażu instalacji wraz z kompleksowym systemem mocowań
System podciśnieniowego odwadniania dachu AKASISON zawiera pełną ofertę elementów do montażu instalacji wraz z kompleksowym systemem mocowań

System podciśnieniowego odwadniania dachów AKASISON z każdym nowym projektem jest dopasowywany do potrzeb i konfiguracji budynku. Cały proces aż do eksploatacji systemu jest wspierany przez dział wsparcia technicznego firmy Aliaxis Polska. Wykorzystując systemy podciśnieniowe zapewniamy odpowiedni poziom bezpieczeństwa i bezproblemowego odwodnienia dachu nawet podczas gwałtownych opadów.

AKASISON - logo
Sprawdź nasz system na www.aliaxis.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje