Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje?

Blachodachówka hybrydowa jest jednym z najbardziej rozwiniętych profilowanych pokryć dachowych. To w pełni modułowa blachodachówka, docinana na dowolną długość. Jej główne zalety wynikają z łatwiejszego i wygodniejszego transportu, szybkiej instalacji i trwałości. Blachodachówka hybrydowa oferowana jest w dwóch wariantach – na wymiar o dowolnej długości oraz w formie arkuszy o stałej długości.

Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje?
BLACH-POL Blachodachówki, panele, trapezy
www.blachpol.pl
BLACH-POL Blachodachówki, panele, trapezy
Dane kontaktowe:
44 755 53 33
Targowa 1, 26-300 Opoczno

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Co wyróżnia blachodachówkę hybrydową?
  • Jakie są zalety blachodachówki hybrydowej?
  • Czy istnieją inne rozwiązania hybrydowe?
  • W jaki sposób montujemy blachodachówkę hybrydową?

Szkocka de Lux

Doskonałym przykładem blachodachówki hybrydowej jest Szkocka de Lux, produkowana przez firmę Blach-Pol. Łączy ona zalety funkcjonalne z wyjątkowym designem, zgodnym z obowiązującymi trendami architektonicznymi, kładącymi szczególny nacisk na ponadczasowe minimalistyczne wzornictwo.

Blachodachówka Szkocka de Lux produkowana jest ze stali najwyższej jakości, która dostarczana jest z najlepszych hut europejskich, takich jak SSAB czy ArcelorMittal. Daje to gwarancję najwyższej trwałości i wytrzymałości, wyróżniających tę blachodachówkę pośród innych pokryć dachowych.  

Zalety blachodachówki hybrydowej

Blach-Pol oferuję Szkocką de Lux w dwóch wersjach – modułowej oraz klasycznej, czyli ciętej na wymiar. Dzięki temu, że model ten jest rozwiązaniem modułowym, zdecydowanie łatwiej, szybciej i sprawniej można przeprowadzić montaż.

Blachodachówka hybrydowa to gwarancja najwyższej trwałości i wytrzymałości, wyróżniających tę blachodachówkę pośród innych pokryć dachowych.
Blachodachówka hybrydowa to gwarancja najwyższej trwałości i wytrzymałości, wyróżniających tę blachodachówkę pośród innych pokryć dachowych.

Co więcej, arkusze blachodachówki hybrydowej mają mniejszą długość, co znacznie ułatwia ich transport, zarówno od dystrybutora na miejsce budowy, jak i na samym placu budowy na dach.  To wybór szczególnie korzystny dla dachów o skomplikowanej budowie.

Inne rozwiązania hybrydowe

Innowacyjne podejście do blachodachówek zaowocowało także innymi rozwiązaniami hybrydowymi oferowanymi przez Blach-Pol. Popularny model Mustang tradycyjnie produkowany jest w arkuszach ciętych na wymiar, jednak jego nowa wersja – Mustang de Lux oferowany jest już w postaci paneli modułowych, dostępnych od ręki.

Podobnie jest w przypadku blachodachówek Symetria i Symetria de Lux – pierwsza sprzedawana jest w arkuszach, a druga ma postać paneli modułowych – oraz analogicznie w dachówkach Husaria i Husaria de Lux, Prima i Prima de Lux oraz Finlandia i Finlandia de Lux.

Sposób montażu

Montaż należy rozpocząć od prawidłowego rozmieszczenia łat, pamiętając o tym aby pierwsza łata, tzw. startowa była wyższa o 30 mm od pozostałych. Kolejne łaty powinny być umieszczone co 270-290 mm, a rozstaw pomiędzy osiami łat pod blachodachówkę powinien wynosić ok. 350 mm.

Jeśli montaż blachodachówki prowadzony jest od dołu do góry, należy pierwszy arkusz (startowy) ułożyć w linii okapu i zamocować go do konstrukcji dwoma wkrętami farmerskimi. W kolejnym kroku należy połączyć kolejne arkusze, kierując się od okapu w stronę kalenicy. Należy przy tym pamiętać, że najpierw łączy się kolejne arkusze od czoła, a dopiero później montuje arkusz do podkonstrukcji, używając odpowiednich wkrętów farmerskich – 4,8 x 35 mm.

Arkusz najpierw należy przykręcić do łat, zaczynając od wkrętu najdalej ułożonego względem zakładu, a następnie po skosie. Dzięki temu arkusz będzie lepiej dopasowany i zredukowane zostanie ryzyko tzw. "skoszenia".

W przypadku montażu arkusza od lewej do prawej połaci dachowej, konieczne jest podkładanie arkuszy. Kolejne arkusze należy łączyć w kierunku od okapu do kalenicy, nie zapominając, że najpierw trzeba łączyć kolejne arkusze od czoła, a dopiero później mocować arkusz do podkonstrukcji, używając do tego wspomnianych wyżej wkrętów farmerskich – 4,8 x 35 mm.

źródło i zdjęcia: Blach-Pol