PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blacha dachowa

Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Na dachy drewnianych domów o tradycyjnej czy nowoczesnej konstrukcji, inwestorzy coraz częściej decydują się stosować stalowe pokrycia dachowe a w szczególności blachodachówki w ciemnych kolorach.

Blachodachówki są stosunkowo tanie, lekkie i umożliwiają dopasowanie dachu do każdego stylu domu. Ze względu na zastosowane powłoki doskonale sprawdzają się w różnych rejonach geograficznych.

Odpowiednio dobrana powłoka zapewnia blachodachówce zwiększoną odporność na korozję, oddziaływanie promieni UV, a także zarysowania i uszkodzenia mechaniczne powstające np. od uderzenia gradu.

Blachodachówki modułowe - dowiedz się więcej

Ponadto dobrze dobrane pokrycie stalowe, zabezpieczy dach, a jego czyszczenie i konserwacja będą znacznie łatwiejsze niż np. w przypadku gontów drewnianych, które wymagają systematycznej impregnacji.

Występujące w niedużych formatach blachodachówki modułowe są znacznym ułatwieniem dla dekarzy, ponieważ są łatwiejsze w transporcie i montażu. W przypadku więźby o wielu załamaniach są prostsze w kalkulacji zapotrzebowania na materiał.

Blachodachówka Finezja - na skomplikowane pokrycia dachowe

Idealnym rozwiązaniem z oferty Florian Centrum jest blachodachówka modułowa Finezja, która jest często stosowana w przypadku skomplikowanego kształtu pokrycia dachowego.

źródło i zjęcie: Florian Centrum