Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych

Tworzy nową membranę hydroizolacyjną bezpośrednio na zniszczonym pokryciu dachowym - całkowicie bezszwową i silnie związaną z podłożem, którego nie trzeba zrywać. Wydłuża czas eksploatacji dachu minimum o 25 lat, i zwiększa wydajność pracy fotowoltaiki i kolektorów słonecznych. Poznaj wszystkie zalety płynnej membrany Hyperdesmo.

Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych
Alchimica Polska Płynne membrany HYPERDESMO®, posadzki przemysłowe, podkłady gruntujące, powłoki ochronne, żywice iniekcyjne do betonu, powłoki i farby poliuretanowe SYSTEM AQUASMART®, masy dylatacyjne
www.alchimica.com.pl

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo jest wykorzystywany do hydroizolacji nowych dachów płaskich i do renowacji istniejących pokryć, m.in. z papy bitumicznej, a także z PVC, TPO/FPO i EPDM.

Hyperdesmo sprawdza się we wszystkich strefach klimatycznych. Zastosowano go m.in. na dachu największego na świecie radioteleskopu, znajdującego się w Meksyku na wysokości 4600 m n.p.m.

Płynna hydroizolacja poliuretanowa - wzrost popularności

System Hyperdesmo tworzy nową membranę hydroizolacyjną bezpośrednio na zniszczonym pokryciu dachowym - jest ona całkowicie bezszwowa i silnie związana z podłożem, którego nie trzeba zrywać. Dzięki temu oszczędzamy na kosztach jego utylizacji.

Nowa warstwa dachu wnosi nowe, pożądane właściwości dla pokrycia dachowego w zakresie odbijania przez niego promieni słonecznych i emisyjności. Wydłuża czas eksploatacji dachu minimum o 25 lat. Dociążenie stropu wynosi zaledwie 2,3 kg/m². 

System płynnych membran Hyperdesmo jest stosowany co roku do hydroizolacji ponad 10 mln m² powierzchni dachów i tarasów na pięciu kontynentach.

Hydroizolacja dachu w trzech krokach 

System inteligentnej hydroizolacji Hyperdesmo umożliwia renowację nieszczelnego pokrycia przy zastosowaniu jedynie trzech warstw produktów:

  • podkładu gruntującego - jest dostarczany w kilku wersjach przeznaczonych do różnych rodzajów podłoża,
  • płynnej poliuretanowej membrany dachowej - dzięki niej można stworzyć doskonałą hydroizolację nowego dachu i odrestaurować stare, nieszczelne pokrycia,
  • powłoki ochronnej top-coat ADY-E - chroni płynną membranę i grunt przed skutkami promieniowania UV; membrany dachowe pokryte top-coatem ADY-E spełniają normy przewidziane dla tak zwanych „zimnych dachów”.

Korzyści ze stosowania systemu Hyperdesmo

System Hyperdesmo:

  • sprzyja zmniejszeniu szkodliwego zjawiska miejskiej wyspy ciepła,
  • odbija znaczną część padających promieni słonecznych,
  • obniża amplitudę temperatur dachu (dobową i sezonową) - umożliwia kolektorom słonecznym i fotowoltaice utrzymanie wysokiej średniej wydajności pracy w okresie letnim (wydajność pracy kolektorów i fotowoltaiki spada wraz ze zwiększeniem temperatury urządzenia),
  • minimalizuje pracę konstrukcji i wydłuża jej trwałość,
  • zmniejsza zapotrzebowanie klimatyzacji na energię elektryczną,
  • obniża koszty energii,
  • podnosi komfort eksploatacji obiektu i jego trwałość.
Hyperdesmo - hydroizolacja dachu z membrany PCV/PVC i TPO/FPO
Hyperdesmo - hydroizolacja dachu z membrany PCV/PVC i TPO/FPO

Precyzyjna hydroizolacja

Dzięki płynnej formie membrany poliuretanowej Hyperdesmo i aplikacji wykonywanej na zimno wałkiem, pacą zębatą lub natryskiem hydrodynamicznym, możliwa jest bardzo precyzyjna hydroizolacja każdego detalu powierzchni dachu.

Punkty mocowania instalacji technicznej, np. klimatyzatory, panele słoneczne, anteny przekaźnikowe itp., nie będą już miejscami szczególnie narażonymi na penetrację wody i przecieki. Hyperdesmo idealnie je uszczelni.

Po zakończonym procesie sieciowania (w wyniku reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu atmosferycznym), Hyperdesmo tworzy silnie hydrofobową, bardzo elastyczną (> 600% w temp. 23°C i > 450% w temp. -25°C) membranę hydroizolacyjną o współczynniku oporu dyfuzyjnego μ = 1105.

W zakresie reakcji na ogień, Hyperdesmo uzyskało klasę Broof(t1) - nierozprzestrzeniającą ognia.

Źródło i zdjęcia: Alchimica Polska