Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

10 kluczowych powodów, by wymienić stare okno dachowe w 2024 roku

W obliczu nieustannie rosnących cen energii i coraz wyższych wymagań dotyczących efektywności energetycznej budynków, wymiana starych okien dachowych staje się kluczowym elementem termomodernizacji domu. W 2024 roku, inwestycja w nowoczesne okna dachowe nie tylko obniża rachunki za ogrzewanie, ale również przyczynia się do stworzenia zdrowszego mikroklimatu, zwiększenia bezpieczeństwa oraz podniesienia estetyki i wartości nieruchomości. Odkryj dziesięć niezbitych argumentów, dla których już teraz warto rozważyć wymianę starych okien dachowych na nowe.

10 kluczowych powodów, by wymienić stare okno dachowe w 2024 roku
Fakro Okna i wyłazy dachowe
www.fakro.pl
Fakro Okna i wyłazy dachowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Schody i balustrady

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Stare okno dachowe, w przeciwieństwie do wina, z wiekiem nie zyskuje na wartości – wręcz przeciwnie. Istnieje wiele przesłanek, dla których po latach eksploatacji warto zastanowić się nad wymianą okien dachowych. Oto dziesięć najistotniejszych.

1. Obniżenie rachunków za ogrzewanie

Wraz z rokiem 2024 nadal borykamy się z rosnącymi kosztami energii. Aby zmniejszyć te wydatki, inwestycja w okna o wysokiej efektywności termicznej, takie jak te oferowane przez firmę Fakro, wydaje się być rozsądnym posunięciem. Modele z trzyszybowym pakietem izolacyjnym i kołnierzem uszczelniającym typu Thermo oferują dodatkowe docieplenie, co przekłada się na lepszą energooszczędność budynku.

2. Poprawa mikroklimatu w pomieszczeniach

Nowoczesne okna dachowe są wyposażone w nawiewniki, które gwarantują ciągły dopływ świeżego powietrza. To z kolei przekłada się na zdrowszy mikroklimat w domu.

Dobre okna to zdrowy dom
Wbudowane nawiewniki zapewniają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i wpływają na zdrowy mikroklimat panujący w domu

3. Zwiększone bezpieczeństwo

Mimo że okna dachowe mogą wydawać się niedostępne dla włamywaczy, nowoczesne rozwiązania, takie jak system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe od Fakro, znacząco zwiększają ich bezpieczeństwo.

4. Proces wymiany bez większych problemów

Dzięki nowym technologiom, wymiana okien dachowych jest teraz mniej inwazyjna, szybka i efektywna, minimalizując ilość pyłu i zabrudzeń.

5. Więcej naturalnego światła

Okna z lepszymi parametrami przepuszczalności światła naturalnego nie tylko poprawiają estetykę wnętrz, ale również przyczyniają się do oszczędności energii oraz zwiększają komfort i dobrostan użytkowników.

Więcej światła dzięki oknom Fakro
Odpowiednio ukształtowane profile ram ościeżnicy i skrzydła oraz umieszczenie nawiewnika w górnej części ościeżnicy umożliwia napływ dużej ilości naturalnego światła

6. Szeroka oferta akcesoriów i dekoracji

Nowe okna dachowe są kompatybilne z bogatą gamą akcesoriów i dekoracji, które mogą ochronić przed zbyt intensywnym światłem słonecznym lub przegrzewaniem się pomieszczeń, jednocześnie pełniąc funkcje estetyczne.

7. Elegancki wygląd i design

Okna dachowe Fakro łączą w sobie jakość, funkcjonalność i estetykę, z różnorodnością wykończeń i kolorów, dopasowując się do indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych.

Okna Fakro w łazience
Okna dachowe Fakro świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o większej wilgotności

8. Inteligentne rozwiązania

W erze domów inteligentnych, okna dachowe Fakro z opcją sterowania Z-Wave lub WiFi, pozwalają na łatwe zarządzanie nimi zdalnie, co zwiększa komfort i funkcjonalność użytkowania.

9. Nowoczesne modele dla każdego

Różnorodność nowoczesnych okien dachowych Fakro, w tym modeli uchylno-obrotowych czy z podwyższoną osią obrotu, odpowiada na potrzeby użytkowników poszukujących funkcjonalności i łatwości utrzymania.

Więcej naturalnego światła
Nowoczesne technologie, wykorzystane w produkcji okien dachowych Fakro, podwyższają komfort życia domowników

10. Możliwość skorzystania z dofinansowania

Warto również wspomnieć o możliwości skorzystania z programów rządowych i lokalnych wspierających proekologiczne termomodernizacje, takich jak znany program Czyste Powietrze. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych opcji dofinansowania, które mogą znacząco obniżyć koszty inwestycji.

Wymiana starych okien dachowych na nowe w 2024 roku to decyzja, która przynosi szereg korzyści, od finansowych, przez ekologiczne, po poprawę komfortu życia. Zainwestuj w swoj dom już dziś.

Źródło i zdjęcia: Fakro