PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pianka PIR, PUR, PE

BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2022-03-16

Od ponad 40 lat ekonomiczne termoizolacyjne elementy nakrokwiowe firmy Bauder potwierdziły swoją wartość miliony razy.

W przypadku stosowania tej metody termoizolacja stanowi jednolitą powłokę na całej połaci dachowej. Konstrukcja dachu znajduje się wówczas pod termoizolacją, a więc w ciepłym i suchym obszarze.

Lekkie i poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro i wpust dookoła płyt są wytrzymałe na  ściskanie i można po nich chodzić. W jednym cyklu roboczym możliwe jest zamontowanie termoizolacji i drugiej warstwy odprowadzającej wodę.

Warstwa kryjąca

Specjalna tkanina składa się z czystego odmianowo rodzaju włókniny PP, która po wykorzystaniu może być poddana recyklingowi. Specjalna powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa – umożliwia bezpieczne chodzenie, nawet przy występującej wilgoci.

Praktyczna kratka do przycinania

Nadrukowana kratka o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.

Rdzeń izolacyjny

Rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa takie jak łodygi i liście roślin, wymłócone kolby kukurydzy) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z piłowania i przemiału, które powstają podczas produkcji materiałów termoizolacyjnych).

Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Powłoka

Dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym.
Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe

Ekonomiczne i przyjazne w użytkowaniu. Zapewniają sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się odporna na przepływ wsteczny oraz staje się wiatroszczelna. Sklejenie zakładów następuje zgodnie z zasadą klej w kleju, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo.

Frez dookoła płyty

Frez dookoła płyty zapewnia brak mostków termicznych. Dotyczy także układów jednowarstwowych.

źródło i zdjęcie: Bauder