Wydajny zmiękczacz wody bez konieczności podłączenia do prądu

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Wydajny zmiękczacz wody bez konieczności podłączenia do prądu

Niemal każdy z nas w jakimś stopniu ponosi koszty używania twardej wody. Czasami jej szkodliwość objawia się w sposób oczywisty - jeśli grzałka pralki lub rura wyglądają jak porośnięta koralowcem rafa koralowa i przestają działać, nie mamy wtedy wątpliwości, że winowajcą jest bardzo twarda woda. Zazwyczaj jednak, szczególnie w nowym domu, symptomy są mniej widoczne, niemniej frustrujące. Może to być osad na szklance, sucha skóra i włosy, problemy z myciem kabiny prysznicowej, albo matowiejące kafelki w kuchni i łazience. Twarda woda to podstępny wróg, który przez lata niszczy najbardziej kosztowne elementy Twojego domu. Najlepszym rozwiązaniem problemu twardej wody jest zainstalowanie zmiękczacza wody.

aktualizacja: 2019-09-02 11:17:24
Czego dowiesz się z artykułu?
 • Czy zmiękczacz wody musi być podłączony do prądu?
 • Jak działa głowica zmiękczacza wody Kinetico?
 • Na czym polega programowanie zmiękczacza wody Kinetico?
 • Jaka jest wydajność urządzeń Kinetico?
 • Czym wyróżnia się Seria Essential?
 • Charakterystyka klasycznego dwuzbiornikowego zmiękczacza Kinetico
 • Zalety zmiękczacza wody Kinetico Premier Compact
 • Urządzenia multifunkcyjne i przemysłowe systemy uzdatniania wody Kinetico
 • Informacje na temat gwarancji dystrybutora
 • Jakie są dostępne akcesoria instalacyjne?

Zobacz jak twarda woda podstępnie niszczy twój dom i generuje dodatkowe koszty:

Jak dobrać najlepszy zmiękczacz wody? Czy musi być podłączony do prądu?

Jeśli przejrzysz dowolną ofertę, szybko zauważysz, że poza różnicami w rozmiarze, wyglądzie i cenie, zmiękczacze wody oferowane przez różnych producentów są skonstruowane właściwie tak samo - składają się ze zbiornika żywicy jonowymiennej, głowicy sterującej i zbiornika solanki. Głowice są zwykle wyposażone w silnik i specjalne oprogramowanie, a ilość zaawansowanej elektroniki wzrasta proporcjonalnie do ceny. Im bardziej zaawansowana głowica, tym bardziej wydajny jest zmiękczacz - usuwa twardość wody precyzyjnie, nie marnując przy tym zbyt dużo wody i soli na regenerację złoża, czyli żywicy jonowymiennej.

Mogłoby się wydawać, że zmiękczacz wody absolutnie musi być podłączony do prądu. Jest to czasem kłopotliwe, bo wielu z nas, z przyczyn praktycznych, instaluje zmiękczacze w piwnicy, albo poza domem, w warunkach wysokiej wilgotności. Tymczasem alternatywne, bezprądowe rozwiązanie jest dostępne!

Amerykańska firma Kinetico, która jako jedyna na świecie produkuje nieelektryczne zmiękczacze wody, zdobyła już zaufanie takich potentatów jak McDonald’s, KFC, Coca-Cola, IKEA i Tesco oraz medycznych instytucji publicznych takich jak National Health Service w Wielkiej Brytanii.

Dzięki niesamowitej wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów użytkowania do niezbędnego minimum na systemy Kinetico decydują się coraz częściej właściciele luksusowych hoteli oraz osiedli deweloperskich na całym świecie. Zmiękczacze Kinetico od lat uzdatniają wodę w domach naszych zachodnich sąsiadów, ale w Polsce mało kto słyszał o tej marce. W 2019 roku Kinetico wreszcie zapukało do drzwi polskiego konsumenta, z całą gamą niesamowicie oszczędnych i nieelektrycznych urządzeń.

Ale skoro wszystkie inne zmiękczacze wody polegają na zasilaniu elektrycznym i skomplikowanej elektronice, to w jaki sposób Kinetico jest w stanie zaoferować precyzyjny, wysokiej klasy system uzdatniania wody bez elektroniki?

Jak energia kinetyczna wody pobiła energię elektryczną, czyli jak działa głowica Kinetico

W czasach, gdy producenci prześcigają się w metodach kontrolowania przepływu wody przez elektronikę i komputery, twórcy technologii Kinetico poszli w zupełnie innym kierunku. Zamiast próbować "ujarzmić" wodę, zaczęli wykorzystywać jej naturalne właściwości.

Głowica zmiękczacza Kinetico jest skonstruowana w ten sposób, by przepływająca przez nią woda, odmierzana przez mechaniczny miernik przepływu, uruchamiała poszczególne funkcje urządzenia - z precyzją godną najlepszego komputera. Wewnątrz solidnej, niemal niezniszczalnej obudowy znajduje się system precyzyjnie ustawionych kółek zębatych, miniaturowych kanalików i zaworów, które działają jak szwajcarski zegarek.

Dzięki mechanizmowi o wysokiej precyzji głowica Kinetico działa bez prądu.
Dzięki mechanizmowi o wysokiej precyzji głowica Kinetico działa bez prądu.

Zmiękczacz wody Kinetico jest "programowany" przed instalacją, przez odpowiednie ustawienie mechanizmu, który odmierza przepływ wody. Wykona to za darmo autoryzowany dystrybutor Kinetico, którym w Polsce jest firma Global Water Sp. z o.o. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

Raz zaprogramowany, system nie potrzebuje z Twojej strony żadnej obsługi poza dosypywaniem soli do zbiornika solanki. Nieelektryczny zmiękczacz wody nie może się rozprogramować, zresetować, czy zepsuć w wyniku zwarcia lub nagłego odcięcia dostawy prądu dzięki temu masz pewność, że Twoja woda jest zawsze idealna. Nawet po wielu latach system będzie wciąż działał tak samo, jak w dniu instalacji.

Korzystaj z miękkiej wody 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Drugim rewolucyjnym rozwiązaniem Kinetico jest wynaleziony i opatentowany przez tę firmę dwuzbiornikowy zmiękczacz wody. Dzięki dwóch zbiornikom z żywicą jonowymienną, możliwy jest pobór miękkiej, czystej wody w czasie regeneracji. Kiedy jeden zbiornik się regeneruje, drugi jest w tym czasie gotowy do pracy.

Dwuzbiornikowy zmiękczacz

Dwuzbiornikowy zmiękczacz i nieelektryczna głowica Kinetico to produkty chronione patentem, więc żaden inny producent nie może zaoferować takiego rozwiązania. W przypadku wielu klasycznych urządzeń z głowicą elektryczną, producent próbuje w jakiś sposób "obejść" problem braku miękkiej wody podczas regeneracji, która zwykle trwa około 2 godzin. Zazwyczaj urządzenie po prostu regeneruje się tylko nocą, wcześniej lub później niż by tego wymagało zużycie wody i stan złoża.

Tymczasem regeneracja zmiękczacza Kinetico następuje wyłącznie i dokładnie wtedy, kiedy odmierzona została określona ilość wody - jest to regeneracja wolumetryczna w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wydajność urządzeń Kinetico - oszczędne i ekologiczne zmiękczacze wody

Oprócz precyzji, bezawaryjności i nieograniczonego dostępu do miękkiej wody, nieelektryczne zmiękczacze są bardzo oszczędne i wydajne. Nie chodzi tu tylko o oszczędność prądu - którego elektryczne urządzenia nie zużywają w końcu aż tak dużo. Wszystkie urządzenia Kinetico charakteryzują się bardzo krótką regeneracją złoża (regeneracja trwa od kilku do kilkunastu minut) i bardzo niskim zużyciem wody i soli - zużywają absolutne minimum.

Dzięki krótkiej regeneracji, nie zalewają szamba lub kanalizacji ogromną ilością słonej wody na raz. Nie bez powodu największe sieci gastronomiczne na świecie wybierają właśnie Kinetico do uzdatniania tego ogromu wody, którego wymaga masowa produkcja jedzenia i napojów.

Seria Essential - oszczędzaj wodę, sól, prąd i... przestrzeń!

Masz twardą wodę i absolutnie zero miejsca na zmiękczacz, albo mieszkasz w bloku, na dziesiątym piętrze? W swoim szerokim asortymencie Kinetico ma również wyjątkowo małe urządzenia jednozbiornikowe, które można łatwo zainstalować i w razie potrzeby szybko odłączyć i przenieść. Są to małe zmiękczacze wody z serii Essential, skierowanej głównie do użytkowników mieszkań i apartamentów.

 

Zmiękczacz wody z serii Essential

Zmiękczacze z serii Essential są równie wydajne, jak dwuzbiornikowe zmiękczacze pod względem zużycia wody i soli, ale różnią się tym, że w czasie regeneracji pobierana jest twarda woda - z powodu braku dodatkowej butli. Nadrabiają to jednak trzema atutami:

 • Miniaturowe rozmiary: Najmniejszy z serii, Essential 8, jest tak mały, że można go zainstalować pod zlewem w kuchni!

 • Super szybka regeneracja zmiękczacza: Czas regeneracji to zaledwie 15 minut.

 • Super oszczędna regeneracja zmiękczacza: Ilość wody zużywanej podczas regeneracji to 25 litrów, a ilość soli zużywanej na regenerację to zaledwie 0,36 kg!

Kliknij i zobacz szczegółowy opis zmiękczacza wody Kinetico Essential 8 na stronie sklepu Osmoza.pl

Seria Essential nie jest w żadnym razie najwyższym osiągnięciem tej technologii. Kinetico jest w końcu jedynym na świecie producentem dwuzbiornikowych zmiękczaczy wody - i to właśnie te urządzenia zapewniają najwyższą wydajność.

Klasyczny dwuzbiornikowy zmiękczacz Kinetico

Dobrym przykładem jest zmiękczacz Kinetico 2050s, z popularnej serii Mach. To urządzenie jest wyposażone w dwa zbiorniki z żywicą, które produkują miękką wodę i regenerują się naprzemiennie, zapewniając dostęp do miękkiej wody bez sekundy przerwy, bez końca - profilaktycznie serwisowane co pięć lat, zmiękczacze Kinetico są niemal niezniszczalne. Możesz co najwyżej potrzebować wymienić złoże po ok. 10 lub więcej latach.

Klasyczny dwuzbiornikowy zmiękczacz Kinetico

Wymiary klasycznego zmiękczacza 2050s są tylko niewiele większe od obudowy zmiękczacza Essential 8. Jedynym elementem, który zabiera dodatkową przestrzeń jest osobny, wolno stojący zbiornik solanki.

Więcej o wydajności i parametrach Kinetico 2050s możesz przeczytać tutaj KLIK.

Te klasyczne zmiękczacze Kinetico mogą pracować w warunkach wysokiej wilgotności, nawet wkopane w ziemię i zalane wodą - nic im nie będzie. Jedynym ich wrogiem jest mróz, ale to akurat dotyczy wszystkich elementów instalacji wodnej.

Najmniejszy i najwydajniejszy zmiękczacz wody - Kinetico Premier Compact

Najnowszą innowacją Kinetico jest połączenie wszystkich opisanych wcześniej rozwiązań w jedno - w ten sposób powstał Premier Compact. Jeśli elektryczne zmiękczacze sterowane WiFi są Ferrari wśród zmiękczaczy, to Premier Compact na pewno jest Rolls Roycem. Chociaż trudno w to uwierzyć, zmiękczacz Premier Compact jest jeszcze mniejszy niż Essential 8, ale wydajnością dorównuje czterokrotnie większym modelom. Sam przepływ wody jest imponujący - 1,5m3/h przy zaledwie 50 cm wysokości, chociaż urządzenia innych producentów osiągają przepływ 1,2-1,4m3/h przy 160 cm wysokości.

Zmiękczacz wody Kinetico Premier Compact

Podobnie jak inne klasyczne zmiękczacze Kinetico, zmiękczacz wody Premier Compact wyróżnia się ultra krótkim czasem regeneracji i oszczędnością wody i soli. Złoże jest regenerowane wyłącznie wodą uzdatnioną, a dzięki systemowi dwóch zbiorników ze złożem, miękka woda jest produkowana bez przerwy, nawet w czasie regeneracji.

Urządzenie jest tak małe, że można je łatwo zmieścić w kuchennej szafce. Nawet jeśli ustawisz go na zewnątrz, nie będzie szpecił domu - dizajn zmiękczacza Premier Compact przypomina nowoczesny komputer. Obudowa wygląda dobrze nie tylko na zdjęciu - jest gładka i łatwa do mycia.

Aby jeszcze bardziej ułatwić obsługę i jeszcze lepiej oszczędzać sól, zmiękczacz Premier Compact jest przystosowany do przyjmowania soli w postaci bloków - możesz zapomnieć o solnych tabletkach, rozsypujących się podłodze i wpadających pod meble - najczęściej akurat wtedy, kiedy Ci się śpieszy. Bloki solne są znacznie bardziej wydajne i - przede wszystkim - bardzo wygodne w użyciu.

Informacje o parametrach zmiękczacza wody Kinetico Premier Compact KLIK

Uzupełanianie soli Kinetico Premier Compact

Urządzenia multifunkcyjne i przemysłowe systemy uzdatniania wody Kinetico

Kinetico ma w zanadrzu więcej, niż tylko małe, domowe urządzenia. Od lat produkują również urządzenia multifunkcyjne, specjalistyczne i przemysłowe, wśród których można znaleźć:

 • Zmiękczacze wody z węglem aktywnym
 • Systemy zmiękczające wodę i usuwające żelazo
 • Odżelaziacze wody
 • Kolumny filtracyjne
 • Urządzenia przemysłowe - seria Hydrus
 • Uzdatnianie wody dla bloków, osiedli, gmin i miast

Od początku 2019 roku możesz korzystać z pełnego katalogu produktów Kinetico, wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym, usługami instalatorskimi i gwarancją. Bardziej zaawansowane systemy, szczególnie potężne Hydrusy, wymagają uprzedniego wykonania badań wody i konsultacji ze specjalistą - przy tak poważnym zakupie możesz liczyć na zapewnienie tych przedsprzedażowych usług za darmo.

Jakość zmiękczaczy Kinetico i wieczysta gwarancja dystrybutora

Systemy uzdatniania wody Kinetico są bardzo oszczędne - to nie ulega wątpliwości. Są zaprojektowane w taki sposób, by produkować maksimum miękkiej wody przy zużyciu minimum soli, wody i przestrzeni. Poza tym oszczędzają energię - po prostu w ogóle jej nie potrzebują. Efektywnie i bez użycia jednego ampera zabezpieczą Twój dom przed niszczycielskim działaniem twardej wody.

Obszary wykorzystywania zmiękczacza wody

Ale co z jakością wykonania? Słowo "solidne" prawdopodobnie najlepiej podsumowuje trwałość produktów Kinetico. Głowica zmiękczacza Kinetico, chociaż wewnątrz jest pełna kół zębatych i kanalików, z zewnątrz jest niemal niemożliwa do uszkodzenia bez umyślnego użycia wiertła ciężkiego kalibru.

Pozostałe elementy również są solidnie wykonane - nie sprowadzone z krajów azjatyckich, ale wykonane w USA. Wszystkie elementy, od zbiorników po śrubki, są skatalogowane i dostępne do wymiany. Nawet dla urządzeń sprzedanych w ubiegłym wieku - wystarczy wysłać zdjęcie lub opis elementu do lokalnego dystrybutora.

Klasyczny zmiękczacz Kinetico wydobyty z czeluści piwnicy po dziesięciu latach pracy i umyty wodą pod ciśnieniem (tak, można je w ten sposób czyścić bez obaw), będzie wyglądał tak samo jak w dniu zakupu. I będzie tak samo dobrze działał, szczególnie jeśli użytkownik zadbał o przegląd i serwis.

Kinetico jako producent zaleca regularne serwisowanie urządzenia, by uniknąć uszkodzenia spowodowanego wieloletnią eksploatacją. Jeśli w tej chwili mówisz sobie "Aha, to tu jest haczyk!", to mocno się rozczarujesz - taki serwis zalecają wszyscy producenci zmiękczaczy. Zazwyczaj zalecenie brzmi "co roku". Tymczasem Kinetico wie, że produkuje zmiękczacze wody o wytrzymałości schronów przeciwlotniczych i w związku z tym zaleca serwisowanie co… 5 lat!

Autoryzowany dystrybutor Kinetico w Polsce, znana na rynku firma Global Water, poszła o krok dalej - udzielają wieczystej gwarancji na wszystkie urządzenia Kinetico, pod warunkiem serwisowania ich co 5 lat, zgodnie z zaleceniami producenta.

Dostępne akcesoria instalacyjne

Wraz z zestawem otrzymasz gratis wysokiej jakości przewody instalacyjne o długości 1 metra. Przewody sprawdzają się tak dobrze, jak wyglądają.

Przewody instalacyjne

Global Water oferuje również filtr wstępny przed zmiękczacz oraz programowanie urządzenia, doradztwo przy zakupie i wsparcie techniczne przez infolinię.

Zadzwoń teraz! 537 608 704

Marka Kinetico przyjęła się dobrze na Zachodzie, obecnie podbija również inne kraje europejskie. Najwyższy czas, by zawitała do polskich domów - w końcu twardość wody jest w Polsce problemem tak powszechnym jak wątpliwa jakość naszych dróg. Najważniejsze jednak jest to, że ta technologia nie tylko ochroni Twój dom przed kamieniem - nieelektryczne i ultra-oszczędne systemy Kinetico przyczyniają się do ochrony środowiska. Te niewymierne korzyści i bardzo wymierne oszczędności w Twoim portfelu są głównymi czynnikami, które musisz rozważyć, zanim dokonasz wyboru zmiękczacza wody. Pamiętaj - przynajmniej w przypadku zmiękczaczy wody Kinetico, jest to wybór, którego dokonasz raz na całe życie.

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny