Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2018
Hydromasaż

Mając w planach utworzenie łazienki, której częścią będzie domowe SPA, mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wanna wyposażona w hydromasaż, drugą - kabina prysznicowa o podobnych funkcjach. Szeroki wachlarz produktów dostępnych na rynku pozwala na dobór sprzętu dostosowanego do wielkości pokoju kąpielowego i zasobności naszego portfela.

Wyposażenie łazienki w zestaw do hydromasażu to bardzo popularne rozwiązanie, ale znacząco podnosi koszty jej aranżacji. Zanim podejmiemy ostateczne decyzje, warto zastanowić się nad opcjami sposobów masażu, wielkością wanny lub kabiny oraz wymogami dotyczącymi montażu i konserwowania instalacji.

WANNA - RODZAJE MASAŻU

W wannie z hydromasażem do wyboru mamy trzy opcje: masaż wodny, wodno-powietrzy, powietrzy (tzw. perełkowy).

Masaż wodny polega na wypuszczaniu strumienia wodnego pod zwiększonym ciśnieniem przez umieszczone w ściankach wanny dysze (tzw. jety), natomiast masaż wodno-powietrzny to nic innego, jak wzbogacenie tego strumienia o cząsteczki powietrza, których zadaniem jest dotlenienie skóry podczas kąpieli. Hydromasaż powietrzny jest delikatniejszy od pierwszych dwóch opcji. Przy wyborze tego wariantu producenci oferują dwie możliwości rozmieszczenia dysz - w ściankach wanny, podobnie jak przy zabiegu wodnym i wodno- powietrznym, lub na jej dnie.

W przypadku masażu wodnego oraz wodno-powietrznego, wodę do dysz dostarcza agregat pompowy, który zasysa wodę z wanny, po czym wtłacza ją przez dysze z powrotem do jej wnętrza. Agregaty takie najczęściej mają moc 1 kW, zaś przy większych modelach nawet 1,5 kW. Przy masażu powietrznym różnica polega na urządzeniu wtłaczającym, którym jest kompresor, umieszczony bezpośrednio pod dnem wanny. Powietrze jest jednocześnie wtłaczane przez dysze i może być podgrzewane, jeśli w wyposażeniu jest nagrzewnica.

Maja Wychowaniec

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny