Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2018
Zadowoleni z domu i generalnego wykonawcy

Justyna i Olgierd budowali pierwszy raz, lecz ich dom jest tak udany, że nie planują kolejnego. Współpraca z generalnym wykonawcą ich nie zmęczyła, bo okazał się bardzo fachowy i rzetelny.

To na pewno nie jest dom dla wroga, a sam proces budowania wspominamy dobrze - mówią inwestorzy, zadowoleni z osiągniętego efektu. Jak znaleźli tak dobrą firmę wykonawczą? Ponieważ zamierzali użyć konkretnych bloczków betonowych, szukali w swojej okolicy najlepszej wyspecjalizowanej w tym zakresie ekipy. Kiedy to ustalili, pojechali na dwie aktualnie prowadzone przez nią inwestycje i porozmawiali z właścicielami wznoszonych domów (jedna z budów właśnie została ukończona). Dopiero zebrawszy same pozytywne opinie, oddali swoją w jej ręce.

Pracownicy generalnego wykonawcy zajęli się przygotowaniem wszystkich elementów, poza układaniem granitowych płyt w łazienkach (zrobili to kamieniarze) oraz malowaniem gotowych pomieszczeń. Roboty postępowały przez 3 lata, systematycznie, solidnie. Przed ewentualnymi kłopotami właściciele zabezpieczyli się odpowiednią umową, lecz nie musieli z niej korzystać.

KONKRETNE MARZENIA DO REALIZACJI

Pierwsze jednorodzinne cztery kąty, wzniesione według projektu z katalogu (po niewielkiej adaptacji) są tak udane ponieważ żaden element nie powstawał na żywioł, ale był przez właścicieli wcześniej dokładnie określony, omówiony i zaplanowany.

- Najważniejsze w budowaniu jest to, żeby każdy domownik sprecyzował, czego chce - mówi Justyna. - Przed rozpoczęciem wybierania gotowego projektu ustaliliśmy z mężem, że na parterze domu musi być dużo otwartej przestrzeni. Wyjątkiem mogły być tylko oddzielone wiatrołap, łazienka, kotłownia. Nie potrzebowaliśmy tu pokoi, pracowni, gabinetu itp. Marzył się nam dobrze oświetlony dwukondygnacyjny salon i zawieszona nad nim antresola. Możliwie najwięcej światła oczekiwaliśmy we wszystkich pomieszczeniach, lecz podczas ustawiania budynku na działce postaraliśmy się, żeby nie było w nich bezpośredniego słońca, a co za tym idzie - uciążliwego gorąca. Stąd trochę nietypowe zwrócenie domu w strony świata.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny