Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2018
Na trzech kondygnacjach

Budynkowi z rozrzeźbioną tradycyjną bryłą Bogusia i Norbert nadali efektowną nowoczesną elewację i oświetlenie, dzięki czemu stał się ozdobą ulicy. Dopracowali w szczegółach domowe instalacje i pomieszczenia. W nich również tradycja przenika się z nowoczesnością.

To Bogusia koniecznie chciała zbudować dom w tej peryferyjnej dzielnicy miasteczka, z której para może obecnie najłatwiej dotrzeć do własnej podmiejskiej firmy (od lat prowadzi działalność gospodarczą). Istniał jeszcze inny ważny powód.

W KONKRETNEJ DZIELNICY MIASTA

Właścicielkę interesowała tylko ta dzielnica, ponieważ jest to miejsce stosunkowo młode – powstaje od niecałej dekady – i nadal się rozwija.

- Szukając tu dogodnej działki, zauważyłam, że tutejsi mieszkańcy stawiają ładne domy i bardzo dbają o obejścia - mówi Bogusia. - To ogromnie mi się spodobało. Ucieszyłam się, że niedaleko jest główna siedziba miejscowej policji, co daje gwarancję spokoju i bezpieczeństwa. Zmartwiła mnie natomiast mała wielkość terenu pod zabudowę jednorodzinną. Posesje miały powierzchnię około 420 m2 i nie mieściły budynku, o jakim marzyłam. Razem z mężem podjęliśmy więc decyzję, że spróbujemy tu kupić dwie sąsiadujące ze sobą parcele. Dzięki temu mamy teraz wokół budynku trochę przestrzeni do wypoczynku i parkowania samochodów.

Dla mnie ważnym parametrem wyboru były strony świata. Ze względów praktycznych koniecznie chciałam, żeby kuchnia znajdowała się w północnej części domu, a nasza sypialnia we wschodniej. Salon miał być nasłoneczniony, czyli z oknami na południe i zachód. W domu moich rodziców przyzwyczaiłam się do określonej powierzchni mieszkalnej - nie chciałam stawiać mniejszego dla własnej rodziny. Pomyślałam jednak o piwnicy i ta dodatkowa kondygnacja najbardziej utrudniła dobranie gotowego projektu.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny