Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 49370
Dekspol - Kompleksowa ochrona i dekoracja drewna

Dekspol Kompleksowa ochrona i dekoracja drewna

Telefon 61 640 00 04, 660 772 986
E-mail biuro@dekspol.pl
Adres Kościuszki 14, 62-300 Września
Dekspol to firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Produkuje środki do pełnego zabezpieczenia drewna już od 25 lat. Pierwszym produktem firmy Dekspol był FIRESTOP - impregnat przeciwogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym rozkład drewna. Wraz z rozwojem firmy opartym na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi w Polsce, jak i za granicą wprowadzano kolejne technologie. ... Czytaj więcej
Dekspol

Dekspol to firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Produkuje środki do pełnego zabezpieczenia drewna już od 25 lat. Pierwszym produktem firmy Dekspol był FIRESTOP - impregnat przeciwogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym rozkład drewna. Wraz z rozwojem firmy opartym na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi w Polsce, jak i za granicą wprowadzano kolejne technologie.

Ochrona drewna z Dekspol

Zaowocowało to wprowadzeniem na rynek profesjonalnych produktów miedziowych Dekolit CCO i Dekolit E. Oba te produkty zdobyły uznanie rynku profesjonalnego w całej Polsce, ze względu na swoją skuteczność ochrony drewna przed grzybami podstawczakami oraz owadami dla drewna narażonego na wymywanie, szczególnie programu ogrodowego przeznaczonego na eksport. Zaufanie odbiorców rosło również dzięki doradztwu technologicznemu wprowadzonemu w kilku dużych tartakach, w których firma Dekspol zamontowała autoklawy do ciśnieniowej impregnacji drewna z unikalnym systemem pozwalającym w jednej autoklawie wykonywać impregnację naprzemiennie z dwóch wanien z całkowicie innymi środkami.

W wielu tartakach wprowadzono metodę wgłębną impregnacji drewna w wannach do impregnacji. To wszystko rozpoczęło się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy technologie impregnacji nie były jeszcze bardzo znane. Można z pewnością stwierdzić, że działalność firmy Dekspol przyczyniła się do wprowadzenia nowych technologii w zakładach przerobu drewna wraz z zastosowaniem skutecznych środków ochrony drewna produkowanych przez tę rodzinną firmę.

Obecna gama produktów firmy Dekspol

Impregnaty dla profesjonalistów:

  • Dekolit B, Dekolit KD – zapewniają pełną ochronę drewna narażonego na działanie warunków atmosferycznych przeciw grzybom i owadom.
  • Dekosit WPS – produkt przeciw siniźnie.
  • Dokosin – usuwa czarną pleśń oraz szarą siniznę z drewna.
  • Firestop produkt przeciw ogniowy – idealne rozwiązanie do zabezpieczania więźb dachowych, podbitek, ekranów akustycznych (tu jako warstwę zabezpieczającą przed wymywaniem, jako top stosowany jest lakier akrylowy).

Wszystkie te produkty posiadają pełną dokumentację, która potwierdza skuteczność działania oraz bezpieczeństwo oddziaływania na człowieka i środowisko.

Impregnaty, lakiery dekoracyjne i oleje Protektor skierowane do profesjonalistów, jak i użytkowników indywidualnych, to idealne do zastosowania na place zabaw, meble ogrodowe, tarasy:

  • chronią powłokę przed czynnikami biologicznymi i atmosferycznymi,
  • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń,
  • nadają efekt dekoracyjny drewnu.
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum