Jakie osłony przeciwsłoneczne warto wybrać w przypadku dużych przeszkleń?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Jakie osłony przeciwsłoneczne warto wybrać w przypadku dużych przeszkleń?

Duże przeszklenia to obecnie dominujący trend w budownictwie. Zwiększają funkcjonalność domu, są efektowne i szczególnie dobrze prezentują się w nowoczesnych budynkach. Pozwalają doświetlić wnętrza i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. To plusy, ale - niestety - mamy też minusy tego typu rozwiązań.

Duże przeszklenia są również przyczyną uciążliwego przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim i strat energii w przypadku ich chłodzenia. Jak temu zapobiec?

Na rynku mamy wiele rozwiązań - rolety zewnętrzne, osłony przeciwsłoneczne typu zip screen czy żaluzje fasadowe. Opcje dedykowane zarówno domom jednorodzinnym, jak i budynkom użyteczności publicznej. Coraz bardziej popularne są osłony typu zip screen. Prosty montaż, elegancki i uniwersalny wygląd sprawia, że system osłon tego typu wpisze się w każdy styl architektoniczny budynku. Możliwość doboru koloru i rodzaju tkaniny z szerokiej oferty pozwala je dopasować wizualnie do stylu i kolorystki elewacji tworząc spójną całość.

Firma Aliplast ma w swojej ofercie systemy osłon typu zip screen w wersji adaptacyjnej (do stosowania w istniejących budynkach) oraz podtynkowej (w budynkach nowo powstających). Drugą propozycją są żaluzje fasadowe SunFas. To nowoczesne i eleganckie osłony okienne, również dostępne w wersji podtynkowej i adaptacyjnej. Do wyboru mamy dwa kształty lameli - kształt C (żaluzja fasadowa C80) oraz Z (żaluzja fasadowa Z90). Zmiana kąta nachylenia lameli umożliwia płynną regulację dopływu światła oraz ciepła do pomieszczenia.

Żaluzje zewnętrzne zapewniają przyjemną temperaturę we wnętrzach w okresie letnim, jednocześnie obniżając koszty związane z działaniem klimatyzatorów oraz innych urządzeń chłodzących. Dzięki możliwości podpięcia osłon do systemu inteligentnego zarządzania domem zapewniamy sobie wygodę i komfort użytkowania.

Michał Ozon
Manager Produktu ALIPLAST Sp. z o.o.
fot. otwierająca: Aliplast

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!