Jedną z głównych różnic pomiędzy systemami okien i drzwi jest głębokość zabudowy, która pośrednio wpływa na termoizolacyjność, stabilność i właściwości antywłamaniowe. W sześciokomorowym systemie Schüco Corona SI 82 są stosowane solidne, stalowe wzmocnienia profili i opcjonalnie technika wklejania szyby, co pozwala na produkcję bardzo ciepłych okien, większych niż standardowe.
Jeśli jednak wymagany jest wyższy poziom termoizolacyjności, można zastosować siedmiokomorowy system Schüco LivIng o tej samej standardowej głębokości zabudowy, dostępny w wersji z dwoma lub trzema uszczelkami przylgowymi wykonanymi z niezwykle trwałego termozgrzewalnego EPDM.
W przypadku okna z trzema uszczelkami współczynnik przenikania ciepła dla samej ramy bez szyby osiąga wartość Uf≥0,96 W/(m2•K), co potwierdzono w Instytucie ift Rosenheim. Przy zastosowaniu szyby Ug= 0,7 W/(m2•K) okno uzyskuje standard pasywny.
Systemowym odpowiednikiem bardzo ciepłych okien Schüco są drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide z pięciokomorowymi skrzydłami o głębokości 82 mm, solidną, siedmiokomorową termoizolowaną ramą o głębokości zabudowy 219 mm i rekordowo niskim dla tego typu stolarki współczynniku przenikania ciepła Uw ≤ 0,8 W/(m2•K).
Płaski próg zintegrowany z trzema przekładkami termicznymi i spienionymi izolatorami zapobiega powstawaniu tzw. zimnego obszaru w strefie przypodłogowej, jak również gwarantuje wygodne przechodzenie na zewnątrz bez ryzyka potknięcia. W zależności od indywidualnego projektu, można wybrać drzwi dwu-, trzy- i czteroskrzydłowe, z różnymi kombinacjami skrzydeł stałych lub przesuwnych.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej
Indywidualny efekt eleganckiego domu z oknami i panoramicznymi drzwiami przesuwnymi zapewnia szeroka paleta ponad 170 wykończeń profili o wyglądzie naturalnego drewna i w kolorach metalicznych Schüco AutomotiveFinish, którą dodatkowo poszerza możliwość zastosowania zewnętrznych nakładek aluminiowych Schüco TopAlu w nieograniczonym wyborze kolorystycznym