Rolety zewnętrzne w parterowym domu za 10 000 zł

Rolety zewnętrzne w parterowym domu za 10 000 zł

Codziennie korzystamy z rolet. Funkcja przeciwsłoneczna jest nie do przecenienia! Przekonaliśmy się również, że rolety dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz. Fajna rzecz to możliwość nie opuszczania ich do samego końca - mówią Karolina i Paweł, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy rolety użytkują od lutego 2017 r.

Parametry domu: parterowy, powierzchnia 165 m2.

Rolety zewnętrzne:

  • Podtynkowe, 13 szt. Pancerz z aluminiowych lameli o szer. 40 mm, ocieplonych pianką PU. Prowadnice o szer. 6 cm. Skrzynki ze stali ocynkowanej o wys. 20 cm, w kształcie kwadratu.
  • Klapa rewizyjna umieszczona na zewnątrz, od dołu skrzynki.
  • Sterowanie - elektryczne, przewodowe, przy pomocy łączników na ścianie. Osobne sterowanie każdą roletą.

Montaż: razem z oknami, trwał 2 dni.

Decyzja: Paweł - Już fazie projektowania parterowego domu zaplanowałem rolety zewnętrzne na wszystkich oknach. Głównie zależało mi na termoizolacji i ochronie pomieszczeń przed gorącem i mrozem - na działce nie ma drzew i słońce silnie operuje. Nie bez znaczenia jest funkcja utrudniająca włamanie oraz pełna lub częściowa separacja wnętrz od otoczenia. Wybrałem wersję podtynkową, bo skrzynki są dobrze ocieplone i zakryte tynkiem. Od pomieszczeń dzielą je nadproża okienne, które wygłuszają pracę silników rurowych napędu i ruchomego pancerza.

Zamierzam w niedalekiej przyszłości włączyć sterowanie roletami w inteligentną automatykę domową, dlatego na razie zastosowałem tańsze sterowanie przewodowe z klawiszami, a nie droższe radiowe z pilotami. Rolety zamówiłem razem z przeszkleniami, w jednej firmie. Chciałem, żeby wyglądały jak zgrana para - ramy okien i rolety mają identyczną kolorystykę. Producent precyzyjnie dopasował rozmiary skrzynek podtynkowych do różnych rozmiarów pancerzy.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej
Pancerz aluminiowy
Pancerz aluminiowy z obu stron ma kolor grafitowy, identyczny jak ramy okien.
Na narożnym oknie założono dwie rolety
Na narożnym oknie założono dwie rolety. Skrzynki podtynkowych osłon są dobrze ocieplone i zakryte tynkiem, w ich dolnej części widoczna jest jedynie klapa rewizyjna.

Rolety zewnętrzne w parterowym domu - rady i przestrogi:

  • Specjalnie zamówiłem okna i rolety u dystrybutora, którego firma znajduje się kilkanaście kilometrów od mojego domu. Bez zwłoki przyjeżdża na każde wezwanie, np. wymienił jeden silnik napędu rolet, który był fabrycznie uszkodzony, a po położeniu tynków i posadzki na tarasie - wyregulował docisk pancerzy. Podczas montażu na etapie budowania trudno jest wszystko docelowo ustawić. Dla upewnienia się, czy inteligentne sterowanie osłonami będzie zgodne z moimi oczekiwaniami, w puszce elektrycznej sprzężonej z jedną z rolet zamontowałem niezbędny mały moduł. Roleta pracuje z nim super, więc dokupię kolejne 12 modułów, każdy kosztuje 200 zł. Wkrótce będziemy mogli z żoną operować osłonami z telefonów i komputerów, spiąć je z alarmem, symulować obecność domowników itd.

  • Karolina - Codziennie korzystamy z rolet. Funkcja przeciwsłoneczna jest nie do przecenienia! Ostatnie lato było gorące i opuszczanie osłon powodowało, że szyby w oknach się nie nagrzewały. To z kolei przekładało się na komfortową temperaturę wnętrz - to ważne przy małych dzieciach. Przekonaliśmy się również, że rolety dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz. Fajna rzecz to możliwość nie opuszczania ich do samego końca. Dzięki szczelinie widzimy z mężem, czy jest już jasno. Budzenie się w czarnej "puszce" jest niekomfortowe. Wygodę daje narożne okno z dwoma osłonami i oddzielnymi napędami. Możemy opuścić jedną od nasłonecznionej strony, nie zaciemniając kompletnie pomieszczenia.
Roletami steruje się elektrycznie i oddzielnie, przy pomocy łączników klawiszowych.

Koszty zakupu rolet zewnętrznych z napędem do parterowego domu:

  • rolety z elektrycznym napędem i montażem 10 000 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska

Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.

Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz