Rolety zewnętrzne w parterowym domu za 10 000 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rolety zewnętrzne w parterowym domu za 10 000 zł

Codziennie korzystamy z rolet. Funkcja przeciwsłoneczna jest nie do przecenienia! Przekonaliśmy się również, że rolety dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz. Fajna rzecz to możliwość nie opuszczania ich do samego końca - mówią Karolina i Paweł, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy rolety użytkują od lutego 2017 r.

Parametry domu: parterowy, powierzchnia 165 m2.

Rolety zewnętrzne:

  • Podtynkowe, 13 szt. Pancerz z aluminiowych lameli o szer. 40 mm, ocieplonych pianką PU. Prowadnice o szer. 6 cm. Skrzynki ze stali ocynkowanej o wys. 20 cm, w kształcie kwadratu.
  • Klapa rewizyjna umieszczona na zewnątrz, od dołu skrzynki.
  • Sterowanie - elektryczne, przewodowe, przy pomocy łączników na ścianie. Osobne sterowanie każdą roletą.

Montaż: razem z oknami, trwał 2 dni.

Decyzja: Paweł - Już fazie projektowania parterowego domu zaplanowałem rolety zewnętrzne na wszystkich oknach. Głównie zależało mi na termoizolacji i ochronie pomieszczeń przed gorącem i mrozem - na działce nie ma drzew i słońce silnie operuje. Nie bez znaczenia jest funkcja utrudniająca włamanie oraz pełna lub częściowa separacja wnętrz od otoczenia. Wybrałem wersję podtynkową, bo skrzynki są dobrze ocieplone i zakryte tynkiem. Od pomieszczeń dzielą je nadproża okienne, które wygłuszają pracę silników rurowych napędu i ruchomego pancerza.

Zamierzam w niedalekiej przyszłości włączyć sterowanie roletami w inteligentną automatykę domową, dlatego na razie zastosowałem tańsze sterowanie przewodowe z klawiszami, a nie droższe radiowe z pilotami. Rolety zamówiłem razem z przeszkleniami, w jednej firmie. Chciałem, żeby wyglądały jak zgrana para - ramy okien i rolety mają identyczną kolorystykę. Producent precyzyjnie dopasował rozmiary skrzynek podtynkowych do różnych rozmiarów pancerzy.

Pancerz aluminiowy
Pancerz aluminiowy z obu stron ma kolor grafitowy, identyczny jak ramy okien.
Na narożnym oknie założono dwie rolety
Na narożnym oknie założono dwie rolety. Skrzynki podtynkowych osłon są dobrze ocieplone i zakryte tynkiem, w ich dolnej części widoczna jest jedynie klapa rewizyjna.

Rolety zewnętrzne w parterowym domu - rady i przestrogi:

  • Specjalnie zamówiłem okna i rolety u dystrybutora, którego firma znajduje się kilkanaście kilometrów od mojego domu. Bez zwłoki przyjeżdża na każde wezwanie, np. wymienił jeden silnik napędu rolet, który był fabrycznie uszkodzony, a po położeniu tynków i posadzki na tarasie - wyregulował docisk pancerzy. Podczas montażu na etapie budowania trudno jest wszystko docelowo ustawić.

    Dla upewnienia się, czy inteligentne sterowanie osłonami będzie zgodne z moimi oczekiwaniami, w puszce elektrycznej sprzężonej z jedną z rolet zamontowałem niezbędny mały moduł. Roleta pracuje z nim super, więc dokupię kolejne 12 modułów, każdy kosztuje 200 zł. Wkrótce będziemy mogli z żoną operować osłonami z telefonów i komputerów, spiąć je z alarmem, symulować obecność domowników itd.

  • Karolina - Codziennie korzystamy z rolet. Funkcja przeciwsłoneczna jest nie do przecenienia! Ostatnie lato było gorące i opuszczanie osłon powodowało, że szyby w oknach się nie nagrzewały. To z kolei przekładało się na komfortową temperaturę wnętrz - to ważne przy małych dzieciach. Przekonaliśmy się również, że rolety dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz.

    Fajna rzecz to możliwość nie opuszczania ich do samego końca. Dzięki szczelinie widzimy z mężem, czy jest już jasno. Budzenie się w czarnej "puszce" jest niekomfortowe. Wygodę daje narożne okno z dwoma osłonami i oddzielnymi napędami. Możemy opuścić jedną od nasłonecznionej strony, nie zaciemniając kompletnie pomieszczenia.
Rolety zewnętrzne w kuchni
Łączniki klawiszowe do sterowania roletami zewnętrznymi
Roletami steruje się elektrycznie i oddzielnie, przy pomocy łączników klawiszowych.

Rolety zewnętrzne w parterowym domu - koszty:

  • rolety z elektrycznym napędem i montażem 10 000 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny