Drzwi z płyt MDF lepsze od drewnianych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Drzwi z płyt MDF lepsze od drewnianych

Nie chcieliśmy drzwi drewnianych, bo nasi znajomi przestrzegli, że są ciężkie, a na dodatek w ich domu wypaczyły się i rozeschły, więc musieli je wymienić. W poleconej firmie zamówiliśmy drzwi z płyt MDF, różne modele z jednej kolekcji. - mówią Jola i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy drzwi użytkują od ponad 2 lat.

Fornirowane skrzydła dopasowano do podłogi z drewna orzecha północnoamerykańskiego

Parametry domu: powierzchnia 280 m2, dwukondygnacyjny.

 

Drzwi wewnętrzne:

 • rozwierane – z płyty MDF o podwyższonej dźwiękoszczelności, 80 cm x 207 cm, w tym 7 szt. pełnych skrzydeł pomalowanych matowym lakierem w białym kolorze (RAL Classic 9010), z czego jedne z pionową szybą; 5 szt. skrzydeł pełnych, oklejonych fornirem Orzech Cardinal, a jedne z górnym naświetlem; 
 • przesuwne – dwuskrzydłowe z matowego, bezpiecznego szkła, otwierane synchronicznie, szer. 2 x 75 cm, wys. 200 cm. 

Ościeżnice: stałe, 1 szt. regulowana.

 

Klamki: stal Inox.

 

Montaż: nastąpił po wykończeniu posadzek i ścian. Przeprowadzili go pracownicy firmy, wykonującej drzwi na zamówienie. Trwał 2 dni. Od tego czasu zawiasy i zamki nie wymagały regulacji, ani smarowania.

 

Decyzja: nie chcieliśmy drzwi drewnianych, bo nasi znajomi przestrzegli, że są ciężkie, a na dodatek w ich domu wypaczyły się i rozeschły, więc musieli je wymienić. Mamy nowocześnie urządzone wnętrza i zależało nam na produktach doskonałej jakości, ale w prostej szlachetnej formie. W poleconej firmie zamówiliśmy drzwi z płyt MDF, różne modele z jednej kolekcji.

 

Na parterze, gdzie mamy białe ściany, wybraliśmy białe lakierowane skrzydła. Zabieg, polegający na zlewaniu się drzwi ze ścianami, udał się. Woleliśmy skierować uwagę widzów na wystrój oraz na szklane dwuskrzydłowe drzwi przesuwne między wiatrołapem a pomieszczeniami dziennymi.

 

Chowane w kasecie ściennej tafle szkła również mają prostą formę i w dyskretny sposób dekorują reprezentacyjne wnętrza. Zastosowaliśmy w nich mechanizm synchronicznego otwierania. Koniecznie zależało nam na tym, bo wystarczy tylko poruszyć jeden z pochwytów, żeby obie części lekko się rozsunęły. Ułatwia to wnoszenie np. zakupów. Warto go mieć!

 

W pokojach na piętrze ułożyliśmy podłogi z drewna orzechowego, więc dobraliśmy do nich kolor forniru na drzwiach. Udało się je zgrać kolorystycznie. Ze wszystkich drzwi w budynku jesteśmy bardzo zadowoleni.

Szklane drzwi przesuwne zaopatrzono w mechanizm synchronicznego otwierania i kasetę ścienną W garderobie skrzydło rozwierane zabiera sporo miejsca

Porady i przestrogi:

 • Na początku planowaliśmy możliwie najszersze drzwi dwuskrzydłowe, ale nie przygotowaliśmy się do tego na etapie wznoszenia ścian. Otwory powstały według wskazań projektu i nie wszystkie pozwalają na użycie drzwi przesuwnych. Dopiero w czasie pomiarów przed złożeniem zamówienia, okazało się, że szerokość obu skrzydeł chowanych w kasecie zamontowanej wewnątrz ściany może mieć tylko 116 cm w świetle ościeżnicy. Zamontowanie szerszych drzwi nie było możliwe. Tym, którzy chcą mieć przesuwne drzwi z kasetą, radzimy aby taki zamiar uwzględnili odpowiednio wcześnie w projekcie. Celowo zamówiliśmy szkło obustronnie gładkie, żeby nie "trzymało" kurzu i łatwo się myło. Jest bardzo praktyczne. Mechanizm synchroniczny działa bez zarzutu.

   

 • Wykonawcy drzwi namówili nas do zastosowania zamków magnetycznych, bez tradycyjnej zapadki i zasuwki. Działają cicho i bezusterkowo. Mają nowoczesny wygląd. Absolutnie uzasadniony wydatek, podobnie jak skrzydła o podwyższonej dźwiękoszczelności. W pokojach prywatnych jest bardzo cicho. Jedyne, co musimy zareklamować u wykonawców to listwy przypodłogowe, które dobraliśmy do drzwi i montowaliśmy razem z drzwiami. W kilku miejscach zostały źle spasowane.

   

 • Dorosłe córki poprosiły nas o pełne drzwi do ich pokojów. Uszanowaliśmy ich życzenie i na piętrze, dookoła holu, żadne ze skrzydeł nie mają szyb. W górne naświetle zaopatrzyliśmy jedynie drzwi do pokoju gościnnego na półpiętrze, więc do holu wpada trochę światła. Żałujemy, że nie mogliśmy doświetlić holu przez resztę drzwi. Moglibyśmy uzyskać ciekawy efekt świetlny i architektoniczny.

Koszty drzwi i montażu:

 • Drzwi dwuskrzydłowe z całym osprzętem 8000 zł. 
 • Drzwi rozwierane, komplet, średnio 1500 zł, z naświetlem 2460 zł, z szybą 1825 zł.
 • Klamki 1250 zł. 
 • Montaż 2360 zł.
Rozwierane drzwi płytowe z płyty MDF pomalowano matowym lakierem W pokoju gościnnym nad skrzydłem umieszczono naświetle

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny