BlackFlex Spectra 1000 - bezpieczne dla zdrowia i trwałe przewody wentylacyjne

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
BlackFlex Spectra 1000 - bezpieczne dla zdrowia i trwałe przewody wentylacyjne

Jednym z najważniejszych elementów systemów rekuperacji są przewody wentylacyjne, które powinny gwarantować wieloletnią odporność na zużycie i skuteczną ochronę przed rozwojem niepożądanych mikroorganizmów. BlackFlex Spectra 1000 jest doskonałą propozycją do domów jednorodzinnych - dowiedz się dlaczego.

aktualizacja: 2021-09-21 04:12:20

W trosce o zdrowie domowników

Przy okazji budowy lub generalnego remontu domu wiele osób decyduje się na montaż systemu wentylacji, który docelowo ma zwiększyć komfort życia w budynku. Problem w tym, że niewłaściwy dobór przewodów, podobnie jak brak regularnego serwisu i konserwacji urządzeń, może doprowadzić do niepożądanych efektów. Niskiej jakości, zaniedbana wentylacja jest bowiem środowiskiem, w którym rozwijają się i mnożą mikroorganizmy o szkodliwym dla zdrowia działaniu. Bakterie i grzyby są realnym zagrożeniem dla wszystkich domowników, jak również zwierząt czy roślin. Należy zatem dbać o regularny serwis urządzeń w systemach wentylacji i rekuperacji, a już na etapie inwestycji zadbać o najwyższej jakości przewody.

Opatentowany materiał BlackFlex Spectra 1000

Przewody BlackFlex Spectra 1000 są efektem żmudnej pracy specjalistów Ingremio i powstały przy współudziale ośrodków naukowych. Opatentowany, dopuszczony do kontaktu z żywnością materiał zawierający m.in. srebro i miedź ma potwierdzone badaniami, bezterminowe właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Dobór substancji tworzących jego strukturę gwarantuje ochronę przed szkodliwymi mikroorganizmami niezależnie od temperatury czy wilgotności powietrza. Z kolei specjalna warstwa antystatyczna zapobiega osiadaniu kurzu podczas składowania i po montażu przewodów. Potwierdzeniem jakości produktu są m.in. 30-letnia gwarancja na działanie mikrobiologiczne oraz atest PZH.

Przewody, w które warto zainwestować

Aspekt zdrowotny jest kluczowy, ale lista atutów BlackFlex Spectra 1000 bynajmniej na tym się nie kończy. Z perspektywy inwestora liczy się np. energochłonność systemu, a ta jest niska, ponieważ gładka warstwa wewnętrzna przewodów ułatwia przepływ powietrza bez dotkliwych strat ciśnienia. Budowa rur od środka sprzyja też wygodnemu czyszczeniu w razie wystąpienia takiej konieczności.

Inne praktyczne zalety przewodów to:

  • wytrzymałość mechaniczna na ściskanie na poziomie przekraczającym 500 N, co daje możliwość pokrycia betonem konstrukcyjnym w trakcie budowy lub remontu,
  • elastyczność umożliwiająca swobodne wyginanie, która ułatwia montaż bez konieczności stosowania dodatkowych elementów łącznikowych,
  • konstrukcja tłumiąca hałas i izolująca termicznie.

Niezależnie od tego, które kryterium bierze się pod uwagę na etapie wyboru przewodów, model BlackFlex Spectra 1000 wypada doskonale. Do tego należy wspomnieć o atrakcyjnej cenie wynikającej z zastosowania czarnego pigmentu w zewnętrznej warstwie.

Szeroki wybór średnic

W doborze rur pod kątem własnej inwestycji sprzyja szeroki wybór nominalnych średnic przewodów: 50, 63, 75, 90, 110, 160, 200 mm.

Już w trakcie produkcji przewody są chronione i zaplombowane, a każdy zwój zostaje zabezpieczony folią, żeby w trakcie transportu czy składowania nie doszło do jakiejkolwiek usterki ani zanieczyszczenia. Klient otrzymuje produkt gotowy do zamontowania i wieloletniego użytkowania.

Podsumowanie

Dzięki nowoczesnemu systemowi rekuperacji w budynku jednorodzinnym można zawsze oddychać świeżym powietrzem, a w portfelu pojawiają się oszczędności wynikające z ponownego użycia ciepła. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał tej praktycznej technologii, należy zadbać o optymalny dobór poszczególnych elementów. Już na etapie budowy lub generalnego remontu domu trzeba się zastanowić, które przewody najlepiej spełnią swoje istotne zadanie. Rury BlackFlex Spectra 1000 wykonane z chronionego patentami, unikatowego materiału są rekomendowane jako antygrzybiczne i antybakteryjne, praktyczne w montażu i bardzo wytrzymałe. Krótko mówiąc, pod każdym względem warto je zamówić i zastosować.


Z.P.T.S Ingremio-Peszel
ul. Laskowska 93, 32-329 Bolesław
tel.: +32 647 19 00
biuro@ingremio.com.pl
ingremio.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje