PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rekuperatory

Rekuperator decentralny PRANA w ścianie zamiast centrali wentylacyjnej i sieci kanałów pod sufitem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Rekuperatory PRANA to nowoczesna rekuperacja ścienna, która pozwala tworzyć zdecentralizowane systemy wentylacyjne oparte o miedziany przeciwprądowy wymiennik ciepła. 

Dlaczego rekuperacja decentralna PRANA zamiast jednostki centralnej i przewodów pod sufitem?

Głównym celem rekuperatorów PRANA jest wymiana powietrza z pomieszczenia na powietrze świeże z zewnątrz bez konieczności otwierania okien i strat energii. W tym samym czasie w sposób zbilansowany (przy lekkim nadciśnieniu) rekuperator dostarcza do domu/biura świeże powietrze przekazując mu jednocześnie energię (np. ciepło zimą lub chłód latem). Rekuperator ma czerpnio-wyrzutnię a dzięki miedzianemu przeciwprądowemu wymiennikowi ciepła strumienie powietrza nie mieszają się.

Dziecinnie proste użytkowanie i obsługa rekuperatorów PRANA

Dodatkowo ważnym aspektem rekuperatorów PRANA, jest fakt, że są to energooszczędne urządzenia o klasie A+. Panel frontowy urządzenia jest prosty i intuicyjny, można z niego odczytać takie parametry, jak temperatura i wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, CO2, oraz poziom jakości powietrza.

Intuicyjny panel frontowy rekuperatora PRANA. fot. Ecoventeam
Intuicyjny panel frontowy rekuperatora PRANA. fot. Ecoventeam

Rekuperator ścienny jest prosty i intuicyjny w użyciu, a jego użytkowanie jest szybkie i dziecinnie proste. Urządzenie wyposażone jest w czujnik sygnalizujący stan zabrudzenia filtra.

Rekuperacja w domu, jak wygląda instalacja rekuperatora Prana? Przede wszystkim jest szybka i sprawna!

 • Instalacja domowej serii Prana trwa średnio 1-2 godz/szt.;

 • Wykonywana jest metodą wiercenia diamentowego;

 • Podłączenie do sieci elektrycznej za pomocą cienkiego przewodu elektrycznego z najbliższego źródła zasilania;

 • Konserwacja jest samodzielna;

 • Instalacja nie wymaga żadnego projektu;

 • Oczyszczanie nie wymaga zatrudniania zewnętrznych firm oraz używania detergentów

Kup rekuperatory PRANA i otrzymaj zwrot środków z rządowych programów!

Ciekawym rozwiązaniem jest Program Czyste Powietrze, na które również kwalifikują się Rekuperatory PRANA, a klienci chętnie biorą w nim udział. Celem programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, stałe propagowanie termomodernizacji budynków, a także zapewnienie bezpieczeństwa w domach jednorodzinnych.

Chętnych do dołączenia do programu Czyste Powietrze nie brakuje, aktualnie zostało złożonych już ponad 500 tys. wniosków, a ich liczba znacznie przybywa. Program Czyste Powietrze daje realne szanse na usunięcie szkodliwych “kopciuchów". Chcesz dostać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze? Wystarczy skontaktować się z konsultantami Ecoventeam, a oni podpowiedzą, jak to zrobić.

Wiele mieszkań zmaga się z problemem bezustannie pojawiającej się pleśni i grzybów

Rekuperatory PRANA stanowią idealne rozwiązanie dla tego problemu. Aby zapobiegać powstaniu pleśni czy grzyba na ścianie należy prawidłowo wentylować pomieszczenia. Samo otwieranie okien nie jest wystarczające, choćby ze względu na fakt, że zimą moglibyśmy w ten sposób ponieść ogromne straty energii, która potrzebna jest do ogrzania pomieszczenia.

Miedziany wymiennik rekuperatora ściennego PRANA. fot. Ecoventeam
Miedziany wymiennik rekuperatora ściennego PRANA. fot. Ecoventeam

Dlatego rekuperator jest skutecznym sposobem w walce z wilgocią i pleśnią. Zapewnia prawidłową wentylację, osusza powietrze wewnątrz pomieszczeń do odpowiedniego poziomu, a dzięki miedzianemu antyseptycznemu wymiennikowi powietrza odzyskuje podczas wentylacji ogromne ilości energii, dbając przy tym o Twój budżet oraz środowisko naturalne.

Dodatkowo rekuperacja ścienna stanowi wygodny sposób na alergię, a mianowicie dzięki stałemu przepływowi powietrza, bez potrzeby otwierania okien, a co za tym idzie, dostawania się do wewnątrz uczulających pyłków przebywanie w takim pomieszczeniu staje się komfortowe i przyjemne.

Użytkowanie rekuperatorów PRANA ma wiele zalet

 • szybki i prosty montaż;

  Poradnik
  Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
 • możliwość uzyskania dofinansowania z Programu Czyste Powietrze;

 • wysoka wydajność;

 • działa jak osuszacz;

 • proste czyszczenie;

 • oszczędność na ogrzewaniu i klimatyzacji; 

 • antyseptyczny miedziany wymiennik;

 • atesty PZH

źródło i zdjęcia: Ecoventeam, marka PRANA