Ecoventeam Rekuperatory PRANA
Dane kontaktowe:
+48 733 600 795, +48 223 079 744, +48 733 600 763, +48 733 600 746
Nadrzeczna 3 05-090 Raszyn
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 21361
Porady od Ecoventeam
Mokre okna zimą? Rekuperator - skuteczne rozwiązanie na wilgoć w domu
Zima to nie tylko czas śniegu i mrozów, ale także okres, w którym wiele domów boryka się z uciążliwym problemem - wilgocią, prowadzącą do zaparowanych okien. Nie tylko niekorzystna pogoda, ale także strukturalne aspekty budynków wpływają na poziom wilgoci w naszych wnętrzach. Czy istnieje skuteczny sposób, aby na zawsze pozbyć się tego kłopotliwego zjawiska? W poniższym artykule przedstawimy różne metody i nawyki, które mogą pomóc w zwalczeniu problemu wilgoci w domu.
Jak należy czyścić rekuperator w monobloku?
Nikomu nie trzeba przypominać o kluczowym znaczeniu jakości powietrza, jakim oddychamy. System wentylacji z rekuperacją ma istotny wpływ na jakość powietrza w naszych domach, eliminując potrzebę wdychania zanieczyszczonego i zużytego powietrza.
Czy rekuperator ścienny to dobry wybór?
Rekuperator ścienny to nic innego jak rekuperacja wewnątrzścienna, czyli urządzenie wentylacyjne nawiewno-wywiewne z wymiennikiem ciepła. Od rekuperacji centralnej różni się tym, że jest montowany bezpośrednio w ścianie, a zatem jest bezkanałowy i zajmuje znacznie mniej miejsca. Jest wyposażony w dwa wentylatory do pracy ciągłej, filtr oraz wymiennik ciepła.
Jaka powinna być odległość czerpni od wyrzutni powietrza do rekuperatora?
Zgodnie z paragrafem 152 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z 2015 roku, istnieją konkretne przepisy dotyczące odległości czerpni od wyrzutni powietrza w systemie rekuperacji.
Czym różni się rekuperator od rewersyjnego wymiennika ciepła?
W obliczu wzrostu cen nośników ciepła i energii elektrycznej, konsumenci i inwestorzy coraz częściej pytają o to, jak zorganizować odpowiednią wentylację za niższą cenę. Jednym ze sposobów na obniżenie wydatku jest stworzenie zdecentralizowanych systemów z zachowaniem ciepła i chłodu. Przed zdecydowaniem się na rekuperator lub rewersyjny wymiennik ciepła trzeba poznać ich wady i zalety.
Jak wymieniać filtry w rekuperatorach decentralnych (wewnątrzściennych)?
System wentylacji jest pierwszym krokiem do uzyskania czystego powietrza w pomieszczeniach. Znakomicie w tej roli sprawdza się system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, a jeszcze lepiej - rekuperatory wewnątrzścienne. Dla zachowania wysokiej sprawności rekuperatora kluczowe jest wymiana filtra. Nie ma potrzeby, by do tego celu wzywać serwisanta. Czynność ta, zwłaszcza w przypadku rekuperatorów PRANA, jest naprawdę bardzo prosta.
Rekuperator decentralny PRANA w ścianie zamiast centrali wentylacyjnej i sieci kanałów pod sufitem
Rekuperatory PRANA to nowoczesna rekuperacja ścienna, która pozwala tworzyć zdecentralizowane systemy wentylacyjne oparte o miedziany przeciwprądowy wymiennik ciepła.
Pleśń na ścianie i na suficie - usuń ją jednym kliknięciem!
Zapewnij sobie świeże, zdrowe powietrze, o komfortowej temperaturze i odpowiedniej wilgotności przez cały rok. Teraz możesz wyeliminować pleśń i bakterie w swoim domu dzięki aplikacji mobilnej połączonej z systemem rekuperacji.
Jak pozbyć się pleśni i grzybów? Sposób na zdrowy dom bez wilgoci
Reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniach, dostarcza świeże powietrze do wnętrz, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, i można sterować nim zdalnie - zobacz, jakie inne korzyści w Twoim domu przyniesie instalacja rekuperatora.
Rekuperatory ścienne PRANA - inteligentna wentylacja
Wewnątrzścienne rekuperatory PRANA to inteligentne i nowoczesne rozwiązanie wentylacji do Twojego domu. Rekuperatory PRANA wyróżniają się na rynku niestandardowym montażem, a mianowicie wystarczy jeden otwór w ścianie, aby wentylacja w Twoim domu zaczęła pracować.
Rekuperacja - sposób na walkę z wilgocią w domu
Problemy związane z wilgocią pojawiają się najczęściej w miesiącach, w których częstotliwość występowania opadów jest podwyższona - od jesieni po wiosnę. To jednak nie tylko wina niesprzyjających warunków pogodowych, ale także techniczny stan budynków. Istnieje kilka metod, które pomogą uporać się z tym uciążliwym problemem.
Sposób montażu i instalacji rekuperatorów Prana
Prana przedstawia poradnik dotyczący właściwego montażu i podłączenia do sieci swoich rekuperatorów zarówno z serii przemysłowej, jaki i domowej.