Czy rekuperator ścienny to dobry wybór?

Rekuperator ścienny to nic innego jak rekuperacja wewnątrzścienna, czyli urządzenie wentylacyjne nawiewno-wywiewne z wymiennikiem ciepła. Od rekuperacji centralnej różni się tym, że jest montowany bezpośrednio w ścianie, a zatem jest bezkanałowy i zajmuje znacznie mniej miejsca. Jest wyposażony w dwa wentylatory do pracy ciągłej, filtr oraz wymiennik ciepła.

Czy rekuperator ścienny to dobry wybór?
Ecoventeam Rekuperatory PRANA
minirekuperatory.pl
Ecoventeam Rekuperatory PRANA
Dane kontaktowe:
+48 733 600 795, +48 223 079 744, +48 733 600 763, +48 733 600 746
Nadrzeczna 3, 05-090 Raszyn

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rekuperator ścienny - korzyści

Alergicy mogą poczuć komfort, gdyż filtry nie przepuszczają pyłków ani owadów, dzięki czemu niwelują konieczność montowania dodatkowych zabezpieczeń w oknach. Urządzenie nie tylko filtruje powietrze, lecz także redukuje wilgoć, a więc przeciwdziała pojawianiu się grzybów czy pleśni.

Dodatkowo, na przykład rekuperator ścienny firmy PRANA zaopatrzony jest w miedziany antyseptyczny wymiennik ciepła, który zapobiega rozwojowi mikroorganizmów takich jak wirusy czy bakterie, co pozytywnie wpływa na stan zdrowia domowników.

Rekuperator ścienny a wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna zapewnia jedynie częściową wymianę powietrza i nie można nią sterować. Jest zależna od warunków pogodowych i rozszczelnienia okien. Temperatura na zewnątrz musi być niska a wewnątrz wysoka, aby powstała różnica ciśnień i powietrze napłynęło do środka.

Latem można wentylować tylko przez otwarcie okien, co niesie za sobą szereg wad takich jak; niechciane insekty, kurz, przeciągi, hałas i zimą nadmierne wychłodzenie. Przy wietrzeniu pomieszczeń otwierając okna, traci się do 30% kosztów ogrzewania zimą i 70% klimatyzacji latem, natomiast rekuperator ścienny pobiera ciepłe powietrze i przekazuje ciepło temu nawiewanemu, a zatem nie tylko zapewnia świeże i czyste powietrze, ale również oszczędność.

Gdzie sprawdzi się rekuperator ścienny?

Rekuperator ścienny idealnie sprawdzi się w budynkach, w których ze względu na brak miejsca, nie można zamontować wentylacji centralnej. To również dobry wybór w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach, ponieważ wystarczy wywiercić otwór o odpowiedniej średnicy w zewnętrznej ścianie, a następnie zamontować rekuperator ścienny - prosta i łatwa instalacja sprawia, że po zakończeniu montażu nie trzeba wykonywać żadnego remontu a urządzenie jest gotowe do pracy.

Nieprawidłowo wentylowane pomieszczenie może powodować migreny, ospałość i omdlenia a zatem rekuperator ścienny to świetne rozwiązanie w szkołach i przedszkolach, aby dzieci czuły się dobrze i mogły być aktywne oraz skupione przez cały dzień. Urządzenie zapewni też bezpieczne i komfortowe warunki w szpitalach, przychodniach, salach fitness, klubach sportowych czy biurach.

Rekuperator ścienny - podsumowanie

Rekuperator ścienny zapewnia komfort, świeże powietrze i oszczędność. Jest to dobre rozwiązanie, gdy wentylacja grawitacyjna nie spełnia zadania, a chcemy zdrowo żyć w swoich domach z regularnym dopływem czystego i świeżego powietrza.

Ilość osób oraz metraż budynku ma wpływ na to, jaki rekuperator ścienny należy wybrać, a więc skontaktowanie się z profesjonalną firmą to konieczność, aby urządzenie pracowało prawidłowo.

Chcesz się dowiedzieć czy rekuperator ścienny to coś dla ciebie? Zadzwoń na numer +48 733 600 724 / 703.

 

Źródło i zdjęcie: Ecoventeam/PRANA