PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rekuperatory

Domowy system wentylacji mechanicznej z systemem antysmogowym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Stosując w instalacji wentylacyjnej dodatkowe filtry, można zapobiec przedostawaniu się smogu do wnętrza domu. Jednak eksploatacja takich filtrów jest mało ekonomiczna. Jaką mamy alternatywę?

Ekozefir-Smog - nie wpuść smogu do domu

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie Ekozefir-Smog. Jest to produkt prosty, kompaktowy i tani w eksploatacji. Jego działanie polega na włączeniu dodatkowego filtra F7, zatrzymującego do 90% pyłków PM 2,5, w momencie, gdy powietrze na zewnątrz budynku przekracza ustawiony próg zapylenia.

Laserowy czujnik cząstek PM 2.5, w który wyposażone jest urządzenie, posiada wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi, dzięki któremu można połączyć go z siecią Internet. Przesyła on dane na serwer smog.ekozefir.pl, skąd zdalnie można odczytywać stan pracy filtra oraz poziom zapylenia.

Dane dotyczące jakości powietrza z Warszawie i Łodzi

Ponadto na stronie dostępna jest mapa z bieżącymi pomiarami wszystkich udostępnionych czujników smogu Ekozefir pozwalająca obserwować stan jakości powietrza w Polsce. Strona smog.ekozefir.pl udostępnia również wykresy jakości powietrza, a także pozwala porównywać odczyty z różnych czujników.

Sterowanie według wskazań czujnika PM 2.5, jeżeli zajdzie taka potrzeba (na przykład na czas wymiany filtra), można wyłączyć i zdalnie ustawiać wymagany stan przepustnicy.

źródło i zdjęcia: Ekoklimax-Projekt