Ekozefir-Smog – alternatywa dla tradycyjnych filtrów
Każdy z nas chce oddychać czystym powietrzem, jednak od lat powietrze w Polsce (szczególnie w okresie zimowym) jest bardzo zanieczyszczone. Można zapobiegać przedostawaniu
się cząstek smogu do pomieszczeń stosując w instalacji wentylacyjnej dodatkowe filtry. Biorąc pod uwagę zużycie energii elektrycznej jak i samo zużycie filtra i konieczność
jego częstej wymiany, eksploatacja takich filtrów przez cały rok jest mało ekonomiczna. Rozwiązaniem tego problemu jest Ekozefir-Smog − produkt prosty, kompaktowy i tani w eksploatacji.
Działanie filtra Ekozefir-Smog
Działanie filtra polega na włączeniu dodatkowego filtra F7, zatrzymującego do 90% pyłków PM 2.5, w momencie, gdy powietrze na zewnątrz budynku przekracza ustawiony próg zapylenia. Podczas, gdy jakość powietrza jest zadowalająca, powietrze kierowane jest na podstawowy filtr M5. Poziom, od którego działać ma filtr ustalany jest indywidualnie przez użytkownika. Dla bardziej wymagających zastosować można opcjonalnie zamiast filtra F7, inny z wyższą klasą filtracji (F9, H13).
Zdalna kontrola jakości powietrza
Laserowy czujnik cząstek PM 2.5, w który wyposażone jest urządzenie, posiada wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi, dzięki któremu można połączyć go z siecią Internet.
Przesyła on dane na serwer smog.ekozefir.pl, skąd zdalnie można odczytywać stan pracy filtra oraz poziom zapylenia. Ponadto na stronie dostępna jest mapa z bieżącymi pomiarami wszystkich udostępnionych czujników smogu Ekozefir pozwalająca obserwować stan jakości powietrza w Polsce.
Strona smog.ekozefir.pl udostępnia również wykresy jakości powietrza, a także pozwala porównywać odczyty z różnych czujników. Sterowanie według wskazań czujnika PM 2.5, jeżeli zajdzie taka potrzeba (na przykład na czas wymiany filtra), można wyłączyć i zdalnie ustawiać wymagany stan przepustnicy.
Pozostała oferta: centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła (rekuperatory), klimatyzatory, pompy ciepła, automatyka budynkowa, nagrzewnice powietrza, wentylatory