Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 75544
Ekoklimax-Projekt - Rekuperatory EKOZEFIR, filtr antysmogowy Ekozefir-SMOG

Ekoklimax-Projekt Rekuperatory EKOZEFIR, filtr antysmogowy Ekozefir-SMOG

Telefon 52 321 24 53, 693 030 586
E-mail zamowienia@ekozefir.pl
Adres Przemysłowa 8E, 85-758 Bydgoszcz
Ekozefir-SMOG to filtr F7 do central wentylacyjnych ograniczający przedostawanie się cząstek smogu − PM 2.5, przełączany automatycznie w zależności od jakości powietrza na zewnątrz budynku. ... Czytaj więcej
Ekoklimax-Projekt

Ekozefir-SMOG to filtr F7 do central wentylacyjnych ograniczający przedostawanie się cząstek smogu − PM 2.5, przełączany automatycznie w zależności od jakości powietrza na zewnątrz budynku.

Filtr Ekozefir-Smog i wykresy pzredstawiajace efektywność filtracji filtra

Ekozefir-Smog – alternatywa dla tradycyjnych filtrów

Każdy z nas chce oddychać czystym powietrzem, jednak od lat powietrze w Polsce (szczególnie w okresie zimowym) jest bardzo zanieczyszczone. Można zapobiegać przedostawaniu
się cząstek smogu do pomieszczeń stosując w instalacji wentylacyjnej dodatkowe filtry. Biorąc pod uwagę zużycie energii elektrycznej jak i samo zużycie filtra i konieczność
jego częstej wymiany, eksploatacja takich filtrów przez cały rok jest mało ekonomiczna. Rozwiązaniem tego problemu jest Ekozefir-Smog − produkt prosty, kompaktowy i tani w eksploatacji.

Działanie filtra Ekozefir-Smog

Działanie filtra polega na włączeniu dodatkowego filtra F7, zatrzymującego do 90% pyłków PM 2.5, w momencie, gdy powietrze na zewnątrz budynku przekracza ustawiony próg zapylenia. Podczas, gdy jakość powietrza jest zadowalająca, powietrze kierowane jest na podstawowy filtr M5. Poziom, od którego działać ma filtr ustalany jest indywidualnie przez użytkownika. Dla bardziej wymagających zastosować można opcjonalnie zamiast filtra F7, inny z wyższą klasą filtracji (F9, H13).

Zdalna kontrola jakości powietrza

Laserowy czujnik cząstek PM 2.5, w który wyposażone jest urządzenie, posiada wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi, dzięki któremu można połączyć go z siecią Internet.

Przesyła on dane na serwer smog.ekozefir.pl, skąd zdalnie można odczytywać stan pracy filtra oraz poziom zapylenia. Ponadto na stronie dostępna jest mapa z bieżącymi pomiarami wszystkich udostępnionych czujników smogu Ekozefir pozwalająca obserwować stan jakości powietrza w Polsce.

Strona smog.ekozefir.pl udostępnia również wykresy jakości powietrza, a także pozwala porównywać odczyty z różnych czujników. Sterowanie według wskazań czujnika PM 2.5, jeżeli zajdzie taka potrzeba (na przykład na czas wymiany filtra), można wyłączyć i zdalnie ustawiać wymagany stan przepustnicy.

Pozostała oferta: centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła (rekuperatory), klimatyzatory, pompy ciepła, automatyka budynkowa, nagrzewnice powietrza, wentylatory

Logo ekoklimax - marka rekuperatorów

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum