PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Klimatyzatory

Konsola - klimatyzator do szybkiego nagrzania pomieszczeń

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Konsola jest typem klimatyzatora, który może być montowany nad podłogą. Jest szczególnie zalecany do pomieszczeń, w których montaż na ścianie nie jest możliwy, w tym m.in. do poddaszy. Kompaktowa obudowa skrywa urządzenie o dużej wydajności, wyposażone w funkcję chłodzenia i ogrzewania.

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jak działa konsola?
  • Jakie ma zastosowanie ten klimatyzator?

Działanie konsoli

W konsoli powietrze jest rozprowadzane nie tylko z góry, ale jednocześnie kratką nawiewną z góry i od dołu. Urządzenie ma dwie funkcje nawiewu powietrza – w trybie grzania strumień rozprowadzany jest z dołu, pełniąc rolę ogrzewania podłogowego. Z kolei nawiew w trybie chłodzenia, kierowany jest z góry.

Konsola Innova AC wyposażona została w jeszcze jedną przydatną funkcję - ogrzewania podtrzymującego, które można załączyć już przy 8 stopniach Celsjusza. Warto wiedzieć, że urządzenie wyprodukowane zostało w zgodzie z dyrektywami ErP, dotyczącymi efektywności energetycznej. Pozwala to uzyskać oszczędności w tym zakresie nawet do 50%.

Zakres pracy urządzenia dla chłodzenia wynosi od -15°C do +43°C (na zewnątrz), a dla grzania od -20°C do +24°C (również na zewnątrz). Trwała jednostka zewnętrzna wyposażona została w sprężarkę rotacyjną, która zapewnia minimalizację drgań i hałasu.

Dwa czujniki temperatury, zainstalowane na sterowniku oraz jednostce wewnętrznej, umożliwiają jeszcze dokładniejsze dostosowanie pracy urządzenia do panujących warunków, a dwa wyświetlacze (również na sterowniku oraz jednostce wewnętrznej), pozwalają na dokładną kontrolę ustawionych parametrów.

Producent zaproponował 3 modele jednostek wewnętrznych - ICO09NI o wydajności chłodniczej 2,6 kW i grzewczej 2,75 kW, ICO12NI o wydajności chłodniczej 3,5 kW i grzewczej 3,65 kW oraz ICO18NI o wydajności chłodniczej 5,2 kW i grzewczej 5,50 kW oraz analogicznie 3 modele jednostek zewnętrznych – ICO09NO, ICO12NO oraz ICO18NO.

Zastosowanie konsoli

Sposób, w jaki dystrybuowane jest powietrze, pozwala na stosunkowo szybkie ogrzanie przestrzeni, zwłaszcza w trybie turbo, który umożliwia sprawne ogrzanie wychłodzonego pomieszczenia. Ciepły strumień rozprowadzany jest równomiernie, a funkcja wentylatora inicjuje filtrowanie i oczyszczanie powietrza. Filtr jest zmywalny, co wpływa korzystnie na niskie koszty utrzymania urządzenia.

Użytkownik ma do wyboru trzy tryby nocne, które umożliwiają wybór tego, który jest odpowiedni dla zmniejszenia hałasu i kosztów. Siedem poziomów prędkości wentylatora pozwala na redukcję hałasu, nawet do 24 dB(A). Konsola ma możliwość pracy przy niskiej temperaturze.

Pozwala na to m.in. zabezpieczenie tacy ociekowej przed zamarzaniem, a także grzałka karteru sprężarki, która zapewnia bezpieczną pracę nawet podczas mrozu. Dla wygody użytkowników, konsola Innova AC wyposażona została w zdalne sterowanie. Rozwiązanie to opiera się na podświetlanym sterowniku bezprzewodowym i wskaźniku temperatury, umieszczonym na jednostce wewnętrznej.

Zdalna kontrola jednostki wewnętrznej odbywa się poprzez sieć, przy pomocy urządzeń mobilnych. Konsola Innova AC wyposażona została w zabezpieczenia, które gwarantują niezawodną pracę przez wiele lat w każdych warunkach.

źródło i zdjęcie: Tempcold