PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Korzyści z instalacji pompy ciepła powietrze-woda

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

W nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie pompa ciepła powietrze-woda jest w stanie zaspokoić pełne zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą.

Zalety pomp ciepła

Obecnie pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Większość produkowanych modeli do wytwarzania energii grzewczej wykorzystuje prąd elektryczny do napędu sprężarki oraz energię odnawialną w postaci: powietrza, wody lub gruntu.

Ze względu na termodynamiczne właściwości czynnika znajdującego się w instalacji pompy ciepła, by wytworzyć 5 kW energii grzewczej wystarczy dostarczyć jedynie 1 kW energii elektrycznej. Pozostałe 4 kW to energia cieplna odzyskana z tzw. dolnego źródła.

Każde urządzenie charakteryzuje się innym współczynnikiem efektywności energetycznej określanym jako SCOP lub COP. Dzięki nim jesteśmy w stanie w prosty sposób określić, które urządzenie jest wydajniejsze a przez to bardziej efektywne i ekonomiczne w eksploatacji.

Co na rynku?

W ofercie firmy Tempcold znajdują się pompy ciepła dwóch producentów. Światowej Japońskiej marki Hitachi oraz Szwedzkiego producenta Innova. Dzięki produktom, oferowanym przez powyższych producentów, jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby każdego z naszych klientów. W ofercie bowiem znajdują się zarówno urządzenia do nowych jak i modernizowanych budynków.

Rozwiązanie grzewcze oparte na pompie ciepła powietrze-woda nie wymaga od inwestora dodatkowych kosztów związanych wykonaniem przyłączy (poza elektrycznym), budową kotłowni wraz z kosztownym systemem kominowym oraz w przypadku pieców stało palnych magazynu opału i popiołu.

Skutkuje to wyrównanymi kosztami w przypadku zakupu systemu grzewczego CO oraz CWU, a ostatecznie ze względu na bardzo efektywny sposób ogrzewania sama eksploatacja budynku jest tania, bardzo bezpieczna i przyjazna dla środowiska.

źródło i zdjęcia: Tempcold

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum