Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Rekuperatory Nordic S - energooszczędne i ciche

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rekuperatory Nordic S - energooszczędne i ciche

Firma Flexit to norweski producent systemów wentylacyjnych oraz pomp ciepła z przeszło 50-letnim doświadczeniem na rynku. Firma Flexit cieszy się największym udziałem na rynkach skandynawskich, co potwierdza jakość i wysoki standard urządzeń FLEXIT i bardzo przyjazne ceny. Jednym z nich jest rekuperator Nordic S. Wyposażony w podwójną filtrację F7 oraz systemy typu EasyClean+ jest jednym z bezkonkurencyjnych rekuperatorów w swojej klasie.

aktualizacja: 2020-11-02 11:16:02

Firma Flexit, która jak zaznacza od 2006 roku stosuje w swoich urządzeniach tylko aluminiowe, obrotowe wymienniki stawia na komfort użytkownika oraz jego satysfakcję. Nordic S to jednostka z takim wymiennikiem. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest to, że urządzenie nie potrzebuje wstępnej nagrzewnicy aby ogrzać powietrze zasysane z dworu, co skutkuje tym, że nie zamarza on, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.

Jednym z najważniejszych atutów obrotowego wymiennika jest to, że nie wysusza on powietrza w domu i użytkownicy nie są zmuszeni wyłączać lub obniżać mocy rekuperatora zimą, kiedy jest najbardziej potrzebny. W rezultacie tak uzyskuje się większe oszczędności na ogrzewaniu.

Obrotowe wymienniki FLEXIT są opatentowane technologią szwajcarskiego producenta HOVAL, dzięki której urządzenia typu Nordic S osiągają odzysk ciepła do 85%, poziom wilgoci w domu na doskonałym poziomie pomiędzy 40–50% podczas całego roku, niezależnie od warunków pogodowych i maksymalny stopień mieszania powietrza na poziomie 2,7%. Dodatkowo Nordic S ma system EasyClean+.

Na wyróżnienie zasługuje całkowity brak polistyrenu w urządzeniu, który zastępuje stal, która przedłuża żywotność produktu oraz zwiększa jakość powietrza. Dodatkowo Nordic S zbudowany jest w sposób kasetowy, co pozwala na łatwe wyjęcie wszystkich elementów, bez użycia narzędzi, wyczyszczenie ich oraz umycie całej obudowy.

Dzięki 50-letniemu doświadczeniu w ciężkich skandynawskich warunkach, rekuperatory mogą być instalowane w nieizolowanym pomieszczeniu. Standardem urządzeń jest funkcja DeFrost. Wyposażone w czujniki rekuperatory, przy bardzo niskich temperaturach wyczuwają, że na wymienniku mógł utworzyć się lód i automatycznie wchodzą w tryb odmrażania, aby uniknąć uszkodzenia wymiennika. Dzieje się to całkowicie bez grzałek, dzięki czemu oszczędza zużycie prądu.

Kolejnym aspektem, jest wykorzystanie silników EBM Papst z najwyższego modelowego segmentu firmy. Dodatkowo to co odróżnia firmę Flexit od konkurencji, jest to, że wszystkie silniki montowane w urządzeniach Flexit dobierane są z większą rezerwą mocy, aby zużywały mniej energii elektrycznej. Dodatkowo przedłuża to ich żywotność oraz prowadzi do generowania mniejszego natężenia dźwięku. Połączenie tego z technologią SilentAir wykorzystaną w urządzeniach Flexit, powoduje, że są to najcichsze urządzenia na rynku w swojej klasie.

Na koniec, jedną z najbardziej trywialnych zalet rekuperatora Nordic S jest możliwość sterowania nim za pomocą telefonu i bezpłatnej aplikacji FlexitGO. Jednak w odróżnieniu od konkurencji, można to robić z dowolnego miejsca na Ziemi, gdyż firma Flexit przy zakupie urządzenia udostępnia swoją darmową usługę CLOUD. Oznacza to, że każda informacja i działania w naszym urządzeniu wysyłane są do chmury i przekazywane albo do telefonu albo urządzenia w czasie rzeczywistym. Pozwala to również na zdalny przegląd instalacji oraz przeprowadzenie wstępnej diagnozy przez specjalistów Flexit.

Warto dodać, że wraz z zakupem urządzenia, zyskujesz darmowy program Flexit Care, który daje mnóstwo benefitów takie jak darmowe przedłużenie gwarancji o 5 lat, czy darmową pomoc pogwarancyjną ze strony specjalistów Flexit. 

Logo Flexit
https://pl.flexit.eu/

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje