Wielu inwestorów, wiele potrzeb, jedno rozwiązanie. Rekuperator Komfovent Domekt

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Wielu inwestorów, wiele potrzeb, jedno rozwiązanie. Rekuperator Komfovent Domekt

W ostatnim czasie rekuperacja w Polsce stała się standardem przy projektowaniu nowych budynków. Ilość informacji, które można odnaleźć w pismach oraz na portalach branżowych jak również na forach internetowych, często sprawia, że wybór rekuperatora staje się coraz trudniejszy. Dodatkowo, spora część materiałów ogranicza się do porównywania parametrów, które w rzeczywistości nie zawsze są kluczowe w kontekście wyboru właściwego rozwiązania.

aktualizacja: 2022-06-23 10:13:23

Rekuperatory Komfovent Domekt są jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku. Swój sukces zawdzięczają kilku aspektom, które sprawiają, że są wyjątkowym produktem w skali rynku.

Szerokie portfolio rekuperatorów

Komfovent Domekt może się pochwalić najszerszym portfolio rekuperatorów domowych na rynku. W Komfovent wiemy, że każdy dom jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego rozwiązania, dlatego dysponujemy największym wyborem urządzeń na rynku w wersjach poziomych, pionowych oraz płaskich - podwieszanych.

Rekuperator Komfovent Domekt R 400 F w wersji płaskiej, podwieszanej
Rekuperator Komfovent Domekt R 400 F w wersji płaskiej, podwieszanej. Idealny do małych przestrzeni.
Rekuperator Komfovent Domekt R 600 H - w wersji stojącej bocznej
Rekuperator Komfovent Domekt R 600 H - w wersji stojącej bocznej. Wyjątkowa moc w kompaktowych wymiarach.

Stały rozwój produktu

W oparciu o konsultacje techniczne z instalatorami oraz inwestorami stale wdrażamy aktualizacje oprogramowania oraz ulepszamy konstrukcję. Dzięki takiemu podejściu rekuperatory Komfovent Domekt dysponują dokładnie takimi parametrami jakich oczekuje rynek rekuperacji.

Wysoka jakość wykonania

Do produkcji rekuperatorów Komfovent Domekt wykorzystujemy wyłącznie najlepsze materiały oraz podzespoły, a ich jakość jest stale weryfikowana przez dział kontroli jakości Komfovent. Energooszczędne wentylatory, autorska automatyka optymalizująca koszty eksploatacji, szczelna obudowa, gruba izolacja to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że Komfovent Domekt to urządzenia premium.

Komfovent Domekt - jakość premium w każdym detalu
Komfovent Domekt - jakość premium w każdym detalu. Doskonałe spasowanie elementów i obudowy.

Najbardziej zaawansowana automatyka na rynku

Za możliwości rekuperatora odpowiada autorska, inteligentna automatyka C6M w pełni opracowana i produkowana przez Komfovent. Śmiało możemy stwierdzić, że rekuperatory Domekt mają najbardziej rozbudowaną i inteligentną automatykę na rynku rekuperacji, która wszystkie (również te zaawansowane) funkcje oferuje w standardzie bez konieczności zakupu dodatkowych elementów.

Aplikacja mobilna Komfovent Control - dostęp z każdego miejsca

Komfovent Domekt mogą być sterowane z wykorzystaniem bezpłatnej, dedykowanej aplikacji mobilnej Komfovent Control, która działa w oparciu o chmurę producenta. Umożliwia to sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca oraz obniżenie kosztów inwestycyjnych dzięki możliwości pominięcia klasycznego, dotykowego panelu sterowania. Co ważne aplikacja dostępna jest na wszystkich popularnych systemach operacyjnych tj.: Android, iOS oraz Harmony- OS (Huawei).

Aplikacja Komfovent Control - zaawansowana automatyka sterowania w Twoim smartfonie
Aplikacja Komfovent Control - zaawansowana automatyka sterowania w Twoim smartfonie.

Zdalne wsparcie serwisowe on-line - spokój i komfort na co dzień

To, że gwarancja kiedyś się skończy to fakt. Decydując się na Komfovent Domekt zyskujesz w 100% bezpłatną i nie ograniczoną w czasie pomoc techniczną i serwisową realizowaną przez rozbudowany dział wsparcia.

Wymiennik obrotowy - najlepszy wybór

Wymiennik ciepła to serce każdego rekuperatora, to on w największym stopniu odpowiada za odczucia z użytkowania rekuperatora. Komfovent Domekt to przede wszystkim rekuperatory z opatentowanymi wymiennikami obrotowymi.

Odzysk ciepła na wymienniku obrotowym działa na zasadzie akumulacji energii - obracający się aluminiowy bęben wymiennika, jest ogrzewany przez ciepłe powietrze wyciągane z pomieszczeń. Następnie, skumulowane w wymienniku ciepło jest przekazywane do świeżego powietrza, dzięki czemu zostaje ono ogrzane.

Komfovent Domekt R z obrotowym wymiennikiem ciepła
Komfovent Domekt R z obrotowym wymiennikiem ciepła.

Płynna kontrola wydajności i sprawności

Z uwagi na to, że nie zawsze potrzebny jest pełny odzysk energii, w rekuperatorach Komfovent Domekt R, wymiennik obrotowy jest kontrolowany przez silnik o zmiennej prędkości, dzięki czemu inteligentna automatyka sterująca C6M, jest w stanie regulować sprawność odzysku na wymienniku, co pozwala np. w okresach przejściowych na bardzo precyzyjną kontrolę temperatury powietrza nawiewanego.

Odzysk wilgoci

Przy niskich temperaturach zewnętrznych wilgoć z pomieszczeń kondensuje się na bębnie wymiennika, po czym przekazana jest do powietrza nawiewanego, dzięki czemu jest ono dodatkowo nawilżone. Standardowe wymienniki obrotowe są w stanie odzyskać do 50% wilgoci z powietrza wywiewanego. Dzięki temu, mimo że powietrze zewnętrzne jest suche, my w domu osiągamy wilgotność względną na poziomie nawet 40-50% - czyli takim, w jakim będziemy się komfortowo czuć.

Bezpieczeństwo nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach

Zasada działania wymiennika obrotowego sprawia, że nawet w ekstremalnie niskich temperaturach tj. do -30°C, nie potrzebuje on zabezpieczenia przed oblodzeniem w postaci nagrzewnicy elektrycznej, co w sposób znaczący przekłada się na niskie koszty eksploatacji i stałą, wysoką sprawność odzysku ciepła.

Szybki i łatwy montaż

Rekuperatory z wymiennikami obrotowymi dzięki swojej budowie nie mają konieczności odprowadzania skroplin co znacznie usprawnia proces montażu. Dodatkowo, urządzenia Komfovent Domekt mają kilka pozycji montażowych, dzięki czemu idealnie sprawują się w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Wymiennik obrotowy sorpcyjny-entalpiczny - jedyne takie rozwiązanie na rynku

Dla osób, które potrzebują jeszcze efektywniejszego odzysku wilgoci, Komfovent Domekt oferuje urządzenia z wymiennikiem obrotowym sorpcyjnym-entalpicznym, który dodatkowo pokryty jest specjalną warstwą higroskopijną. Rozwiązanie to pozwala osiągnąć sprawność odzysku wilgoci na poziomie nawet 95%!

Komfovent Domekt z doskonałymi, niezamarzającymi wymiennikami obrotowymi - optymalny wybór!

Podsumowując, Komfovent Domekt z wymiennikiem obrotowym to najlepszy możliwy wybór, nie tylko ze względu na jakość wykonania oraz niespotykaną na naszym rynku jakość obsługi posprzedażowej ale przede wszystkim ze względu na tysiące zadowolonych Klientów, którzy obdarzyli markę Komfovent swoim zaufaniem.

Generalnym dystrybutorem rekuperatorów Komfovent Domekt w Polsce jest VENTIA.
www.ventia.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje