Sieć gazowa LPG - rozwiązanie dla deweloperów. Kluczowe informacje

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Sieć gazowa LPG - rozwiązanie dla deweloperów. Kluczowe informacje

Deweloper planując budowę osiedla w rejonie, w którym nie ma jeszcze dostępu do sieci gazu ziemnego może rozważyć alternatywne rozwiązanie. Pod uwagę warto wziąć instalację zasilaną gazem płynnym LPG ze zbiorników naziemnych. Nowoczesne systemy działają bezobsługowo gwarantując komfort użytkowania wszystkich mieszkańców danego osiedla. Warto podjąć decyzję już na etapie planowania inwestycji.

aktualizacja: 2020-12-02 10:20:32

Budowa osiedla domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych wymaga skutecznego planowania na każdym etapie inwestycji. Począwszy od funkcjonalnego projektu, aż po fachową realizację prac budowlanych. Niewątpliwie z punktu widzenia dewelopera już na starcie kluczowe jest oszacowanie potencjału sprzedażowego domów. Natomiast z punktu widzenia przyszłych właścicieli pod uwagę brane będą także warunki mieszkaniowe.

Nie tylko metraż i układ pomieszczeń, ale również komfort ciepła w okresie grzewczym równomierny w każdym z pomieszczeń. Dlatego już na samym początku inwestycji warto zaplanować budowę sieci gazowej LPG razem ze sprawdzonym i renomowanym dostawcą gazu. Na przykład AmeriGas gwarantuje kompleksową realizację i współpracę z deweloperami, aż do momentu sprzedania inwestycji klientom końcowym.

Indywidualne rozliczenia z każdym mieszkańcem

Duża zaletą jest forma rozliczeń. Dostawca gazu odciąża dewelopera czy zarządcę nieruchomości w kwestii opłat za zużyty gaz. Każdy mieszkaniec może rozliczać się indywidualnie z dostawcą. Po podpisaniu umowy właściciel domu zostanie podłączony do instalacji gazowej, bez ponoszenia kosztów związanych z jej wykonaniem. Dodatkowo ma zapewnione bezobsługowe i wygodne źródło energii wykonane zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Opieka techniczna również należy do dostawcy gazu.

Indywidualna forma rozliczenia z mieszkańcem jest możliwa dzięki instalacji opartej na systemie telemetrycznym, który przesyła informacje o stopniu napełnienia zbiornika. Ten sposób gwarantuje również ciągłość dostaw gazu, co jest bardzo ważną kwestią dla każdego mieszkańca.

Pod względem technicznym realizacja sieci gazowej LPG może zależeć od wstępnych analiz i audytów. Sieć może być zasilana z baterii zbiorników naziemnych bądź podziemnych, i doprowadzać gaz do każdego z budynków, przy którym zainstalowany jest indywidualny licznik gazu. Dostawca może zaproponować także inne rozwiązanie - zainstalowanie indywidualnych zbiorników gazowych zasilające jeden bądź kilka domów. Co najważniejsze możliwe jest również zainstalowanie baterii zbiorników oraz podłączenia ich do już istniejącej sieci gazowej, na okres oczekiwania na podłączenie gazu ziemnego.

Sieć gazowa LPG - schemat poprowadzenia instalacji

Firmy budujące domy i osiedla w dobie dzisiejszych nowoczesnych rozwiązań mają nieograniczone możliwości w realizacji swoich inwestycji. Działka z brakiem dostępu do sieci gazowej nie musi oznaczać odkładania decyzji dewelopera o budowie na potem, aż do momentu jej wybudowania. Warto skonsultować możliwy sposób instalacji sieci gazowej LPG u AmeriGas. Opinie i analizy doświadczonych specjalistów pozwolą oszacować najlepsze rozwiązanie. Rozwieją ewentualne wszelkie wątpliwości i ułatwią podjęcie decyzji.

To co zasługuje także na uwagę to minimum późniejszego angażowania samych deweloperów. Wiele obowiązków formalnych oraz technicznych leży po stronie dostawcy gazu. W przypadku budowania kilkunastu osiedli warto wybrać tego dostawcę gazu, który w perspektywie czasu okaże się solidnym partnerem. Bowiem każda z firm współpracujących, powinna podążać zarówno za potrzebami dewelopera, jak i każdą jego nową wizją ciekawej architektury. Na rynku powstają coraz to ciekawsze propozycje osiedli domów ekologicznych i oszczędnych. Oferta dostawców gazu powinna również podążać tym wyzwaniom.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje