Ogrzewanie gazem bez zbędnych formalności

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrzewanie gazem bez zbędnych formalności

Dziś ogrzewanie domu gazem z sieci może być bardzo problematyczne, bo nie tylko non stop zmieniają się ceny, ale też bardzo wydłużył się czas oczekiwania na przyłącze. Dlatego ciekawym rozwiązaniem może być montaż na działce zbiornika na gaz płynny LPG. Instalacja jest szybka, prosta i nie wymaga wielu formalności. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również to, że możemy na bieżąco kontrolować ilość zużywanego paliwa.

aktualizacja: 2022-02-28 12:51:53

Od stycznia tego roku cena gazu dla gospodarstw domowych wzrosła, w zależności od grupy zaszeregowania, od 41 do nawet 58% (do końca marca ma obowiązywać niższy VAT). Może to być jednak dopiero początek podwyżek. Ale to nie jedyna zła wiadomość dla osób, chcących ogrzewać dom gazem z sieci. Znacznie gorszy od wysokich cen paliwa i opłat dodatkowych (w tym dystrybucyjnych) jest długi czas oczekiwania na przyłącze. Dotyczy to zwłaszcza inwestorów, których działki znajdują się w odległości większej niż 15 m od sieci gazowej. Wówczas wchodzi w grę rozbudowa gazociągu, czego osoba fizyczna nie może zrobić na własną rękę. Na realizację takiej inwestycji przez PGNiG niekiedy trzeba czekać latami.

Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa dla gazu z sieci. Są nią zbiorniki na gaz płynny LPG. Jedną z wiodących firm dostarczających tego typu rozwiązania jest AmeriGas. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma gwarantuje nie tylko szybki i sprawny montaż instalacji, ale też załatwia za klienta wszelkie niezbędne formalności, począwszy od skompletowania dokumentacji technicznej, poprzez wymagane pozwolenia i odbiory.

Najpierw na miejsce budowy udaje się inżynier, który doradza gdzie najlepiej umieścić zbiornik na gaz i jaka powinna być jego optymalna pojemność. Najtańsze i najprostsze w montażu są zbiorniki naziemne. Jeśli jednak mamy małą działkę i zależy nam na tym, aby butla była niewidoczna, wówczas można ją wkopać. Pewnym ograniczeniem dla zbiorników podziemnych jest wysoki poziom wód gruntowych. Wówczas warto rozważyć montaż zbiornika zakopcowanego, który jest tak naprawdę rozwiązaniem pośrednim.

Jeśli chodzi o wykonanie instalacji, to zwykle przebiega to szybko i nie nastręcza problemów. System ogrzewania gazem jest praktycznie bezobsługowy, a samo paliwo może zasilać dokładnie te same urządzenia, co gaz z sieci. Gaz LPG jest wydajny, zapewnia stałą kontrolę temperatury i emituje minimalną ilość szkodliwych substancji, nie przyczyniając się do powstawania smogu.

Zbiornik na gaz płynny LPG od AmeriGas
Zbiornik na gaz płynny LPG od AmeriGas

AmeriGas gwarantuje szybkie i terminowe dostawy gazu LPG. Co więcej firma jest w stanie zaproponować nowym klientom optymalny sposób rozliczania. Mogą oni otrzymać gwarancję stałej ceny paliwa nawet na dwa lata naprzód! Do wyboru są w tej chwili dwa podstawowe pakiety: Standard i Relax2. W pierwszym gaz zamawia się samemu, gdy jego ilość w zbiorniku spadnie poniżej 25%. W drugim powiadomienie o niskim stanie paliwa wysyłane jest do Biura Obsługo Klienta, które dostarcza gaz klientowi. Jest to o tyle wygodne, że nie musimy monitorować poziomu gazu w zbiorniku, a jedynie uiszczać miesięczne opłaty za zużyte paliwo.

Złoty Laur Klienta 2021 i 2022

 


www.amerigas.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje