Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Domowe urządzenia techniczne

Bez naszych cichych pomocników trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie domu. Dzisiaj – nie tylko samodzielne i niezawodne, oferują nowe możliwości technologiczne – ale też bywają prawdziwymi perłami designu.

 Domowe urządzenia techniczne

ZASTĘPY PIĘKNYCH SŁUŻĄCYCH

O tym, że urządzenia domowe są bardzo pomocne, świadczy chociażby fakt, że gdy któreś się zepsuje, od razu pędzimy do sklepu po nowe. Nowocześniejsze, z szerszym wachlarzem funkcji, a na dodatek bardziej energooszczędne i dużo ładniejsze, chociaż zwykle droższe od poprzedniego. Jesteśmy w stanie ponieść większe wydatki, byle tylko znów zapanowała w domu normalność. Żeby znów wszystko działało, a najlepiej samo włączało się, wyłączało i czuwało za nas. I właśnie jesteśmy świadkami procesu, w którym kontrolę nad naszym domem przejmuje… dom!

 

A nam to jak najbardziej odpowiada. Dlaczego? Bo jest wygodniej, nowocześniej, a także dlatego, że lubimy gadżety, nowatorskie rozwiązania i chcemy mieć więcej czasu na przyjemności. Pozwalamy więc raz zaprogramowanym grzejnikom czuwać nad temperaturą w pomieszczeniach, a odkurzaczowi robotowi samemu wykonywać swoją pracę – bez narzekania i niedoróbek. Nie mamy nic przeciwko temu, by urządzenia te były jeszcze bardziej samodzielne, a wręcz współdziałały ze sobą dzięki centralnemu systemowi zarządzania.

 

I to naprawdę ma sens – okazuje się, że komputer dużo lepiej dba o oszczędności, ogrzewa pomieszczenia tylko wtedy, gdy ktoś w nich przebywa, nie marnuje energii na intensywne grzanie w nocy i zawsze pamięta o zgaszeniu niepotrzebnego oświetlenia.

fot. VASCO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny