Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Ściany i podłogi w salonie

Ściany i podłogi to ogromne płaszczyzny wymagające przemyślanego wykończenia. To one będą w dużym stopniu odpowiadały za klimat wnętrza, jego styl, a nawet wpłyną na samopoczucie domowników. Znaczenie ma tu kolor i faktura, właściwości fizyczne materiałów, takie jak twardość i sprężystość, a także łatwość w pielęgnacji

 Ściany i podłogi w salonie

PIĘKNO W KRZYWIZNACH

Do najczęściej wybieranych materiałów na podłogi wciąż należy drewno. Piękne, naturalne i niepowtarzalne. Jednak projektanci stale poszukują nowych sposobów na podkreślenie tych zalet. Jednym z ciekawszych jest odejście od idealnie prostych desek na rzecz… krzywych, odwzorowujących naturalne nierówności. Sam pomysł nie jest zupełnie nowy – krzywe deski można było do tej pory uzyskać, zamawiając podłogę u rzemieślnika. Teraz jednak krzywe deski powstają w masowej produkcji.

 

Tego zadania podjęła się holenderska firma Bolefloor. – Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak żadna z naszych podłóg nie będzie taka sama – mówią przedstawiciele Bolefloor. I to jest to – niepowtarzalność jest jedną z ważniejszych zalet podłogi. Nawet ułożone w identyczne sekwencje deski mozaiki podłogowej mają tę ważną cechę – oryginalny i jedyny rysunek słojów oraz głębię koloru, zmieniającą się pod wpływem światła.

 

Z tych właśnie powodów laminowane panele podłogowe najczęściej podszywają się pod drewno, naśladując jego niepowtarzalność. Wielu producentom udaje się nawet uzyskać efekt niepowtarzalności wzorów desek – przynajmniej w jednej podłodze. Laminaty bywają tak dobre, że do pewnego stopnia imitują głębię koloru, a także fakturę drewna.

fot. PROFI-PARKIET

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny