Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce, które najczęściej ulega metamorfozom. Z czasem wymaga nie tylko odświeżenia pola do artystycznych eksperymentów, jakim zwykle bywają ściany, ale też przemeblowania.

 Pokój dla dziecka

POTRZEBNE CZY ZBĘDNE?

Kiedy w domu ma się pojawić najmłodszy członek rodziny, rodzice stają na wysokości zadania i zawczasu kupują łóżeczko, komodę oraz potrzebne (i niepotrzebne) akcesoria. Może i słusznie, ale w praktyce bywa często tak, że łóżeczko to niepotrzebny sprzęt. Niemowlak sprytnie woli spać z mamą, a ta, udręczona częstym karmieniem, rezygnuje z nocnych wędrówek z łóżka do łóżeczka i z powrotem.

 

Zatem jeśli decydujemy się na łóżeczko, to ze świadomością, że za chwilę trzeba będzie je komuś oddać (choć z ciężkim sercem, bo te małe są zwykle śliczne), lub kupić takie, które posłuży dłużej niż dwa lata i będzie dało się w końcu przerobić na tapczanik. Tradycyjne łóżeczka o wymiarach 120 x 60 cm przydają się dziecku do 2–3 roku życia, natomiast w tych większych (140 cm x 70 cm), zwykle można zdemontować jeden lub dwa boki, tak by mógł korzystać z nich jeszcze 7-latek.

 

Rzeczą pozornie mało ważną, ale w rzeczywistości niezbędną, jest przewijak umieszczony na odpowiedniej dla dorosłego (czyli w okolicy pasa) wysokości. Kupując łóżeczko, wybierzmy takie z przewijakiem – będzie on wówczas stabilny i bezpieczny dla dziecka. Jeżeli rezygnujemy z łóżeczka, warto nabyć wyposażoną w przewijak komodę.

fot. ALTAMODA

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny