Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kominki

Myśląc o domowym zaciszu i wieczornym relaksie, często przed oczami mamy salon, w którym rozchodzi się czarujący blask i ciepło bijące od ognia tlącego się w kominku. Nawet jeśli kominka nie mamy. Ale przecież mieć możemy…

 Kominki

LUKSUS W DOMU I W BLOKU

Nie jest prawdą, że kominkiem mogą cieszyć się tylko właściciele domów. Wszystko jest kwestią rodzaju kominka. Tradycyjnie rozumiany to obudowa z otwartym paleniskiem. Taki faktycznie może zaistnieć tylko w domu. Jednak dziś zastępują go zamykane wkłady kominkowe, w których ogień oddziela od pomieszczenia szyba.

 

Dzięki temu kominki są bezpieczniejsze, ale także umożliwiają lepszą kontrolę i wydłużenie procesu spalania przy jednoczesnym ograniczeniu uciekania ciepła przez komin. Zastosowanie odpowiedniej instalacji daje szansę dodatkowo na rozprowadzenie ciepła po całym domu. Z pewnością nie do przecenienia jest bezpośredni kontakt z ogniem, możliwość słuchania cichych trzasków polan i zapach drewna.

 

Pamiętajmy jednak, że nowoczesne wkłady i kasety kominkowe mają często szerokie, panoramiczne szyby pozwalające na podziwianie ognia. Szczególnie ciekawe są wkłady dwustronne, które można montować w ściance działowej i dzięki temu mieć widok na ogień w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. A co pozostaje tym, którzy mieszkają w blokach? Całkiem przyjemne rozwiązanie. I nie chodzi o atrapę, czyli kominek elektryczny, ale o taki, w którym płonie prawdziwy ogień – oczywiście mowa o biokominkach.

fot. MCZ POLSKA, WENTOR

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny