Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Grzejniki łazienkowe

Te z zasilaniem elektrycznym lub grzałką przydają się także latem, kiedy system grzewczy wraz z podłogówką mają wakacje. Ale nawet grzejniki wodne pełnią swoje funkcje przez okrągły rok – jako wieszaki, dodatkowe źródła światła, ścianki lub po prostu frapujące dekoracje.

 Grzejniki łazienkowe

W MOCY SIŁA

Choć pokusa, by wybrać grzejnik ze względu na urodę, jest ogromna – wystarczy przejrzeć modele prezentowane na tych stronach – kryterium decydującym powinna być jego moc. Na szczęście, większość egzemplarzy występuje dziś w kilku wariantach o zróżnicowanym potencjale. Przyjmuje się, że dla utrzymania komfortowej temperatury (ok. 25°C) niezbędne jest 100–125 W/m2 wnętrza. Wzór ten dotyczy jednak pomieszczenia o określonych parametrach: przeciętnej wysokości (od 2,50 do 2,80 m) i efektywnej izolacji.

 

Łazienka bardzo wysoka, mieszcząca się w starym, słabo ocieplonym budynku – zwłaszcza jeśli jedna lub dwie z jej ścian są ścianami szczytowymi – będzie wymagała wydajniejszych grzejników. Komfort cieplny obniża też duża powierzchnia okien, szczególnie jeśli są to okna nieszczelne o niskiej termoizolacyjności. Jeżeli te niekorzystne czynniki nałożą się na siebie, moc planowanych grzejników warto nawet podwoić.

 

Do wyboru mamy najekonomiczniejsze modele wodne (współpracujące z urządzeniem grzewczym i działające od jesieni do wiosny), wodno-elektryczne z dodatkową grzałką oraz najdroższe w eksploatacji elektryczne – zasilane z sieci i działające niezależnie od pracy kotła. Te ostatnie ze względu na niską bezwładność cieplną i możliwość montażu złożonego programatora – dają nam jednak największe możliwości w zakresie reżyserowania temperatury w pomieszczeniu.

fot. SWIATLAZIENEK.COM.PL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny