Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Umywalki, sedesy, bidety

Wprawdzie niedawno trudno było to sobie wyobrazić, ale dziś ozdobą łazienki może być nie tylko designerska umywalka. Do grona dekoracji dołączyły miski WC i bidety.

 Umywalki, sedesy, bidety

PIERWSZA DAMA

W dziedzinie dekoracyjności to właśnie ona – umywalka – wysuwa się na pozycję liderki. Sedes i bidet, choćby najbardziej efektowne, muszą pozostać aktorami drugiego planu ze względu na poczucie prywatności, jakie powinny zapewnić użytkownikom. Umywalka z reguły przyjmuje na siebie pierwsze spojrzenie; to ją zwykle sytuujemy w najbardziej eksponowanym miejscu łazienki. Dlatego oprócz atrakcyjnej oprawy – ciekawego oświetlenia i pięknego lustra – warto zadbać o to, by ona sama była czymś więcej, niż tylko urządzeniem sanitarnym, którego wygląd dosadnie zawiadamia o funkcji.

 

Jeśli chodzi o dobór stylu umywalki, istnieją dwie szkoły. Jedna z nich nakazuje zakup modelu z kolekcji – tej samej, z której pochodzą pozostałe urządzenia w łazience. Gwarantuje nam to harmonię stylistyczną i poczucie estetycznego porządku. Ciekawszy efekt może jednak zapewnić konkurencyjny pomysł: wybór misy skontrastowanej z resztą wystroju kształtem, kolorem, a nawet materiałem. Jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie, ze znalezieniem odpowiedniego modelu nie będziemy mieć problemu; od kilku lat rynek skutecznie podbija ceramika kolorowa (nawet wielokolorowa), formowana ręcznie, a także wzorzysta.

 

W dodatku modele ceramiczne nie wyczerpują naszych możliwości. Dostaniemy też bardzo odporne umywalki z konglomeratów – mieszanek drobnych frakcji kruszyw połączonych mocnym, najczęściej żywicznym spoiwem. Obok nich – wielobarwne modele z innowacyjnych tworzyw sztucznych o recepturze chronionej przez producentów patentem. Delikatne wizualnie umywalki szklane, lśniące stalowe i miedziane, a nawet niezwykle oryginalne drewniane, które – dzięki zastosowaniu zaawansowanych powłok zabezpieczających – pozostają całkowicie wodoodporne.

fot. TECE

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny