Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Planujemy łazienkę

Planowanie łazienki to wiele radości: tu nie musimy ograniczać fantazji i wyrzekać się ekstrawagancji. Przebywamy w niej na tyle krótko, że nie zdążą nas zmęczyć najbardziej ekscentryczne rozwiązania. Ale tylko doskonały projekt zapewni nam prawdziwą satysfakcję.

Planujemy łazienkę 

OBLICZA LUKSUSU

To słowo często kojarzone z tematyką łazienkową. Bo gdzie, jeśli nie tu, podarować sobie odrobinę luksusu? Zanim jednak wypuścimy się do sklepów po złoconą armaturę, zastanówmy się, co ten upragniony luksus oznacza. Jak zdefiniować pojęcie, które kusi i zniewala, ale opornie poddaje się analizom?

 

Otóż luksus dla każdego może znaczyć coś innego. Dla jednego będzie to wielki salon kąpielowy, dla innego – kilka małych, za to doskonale wyposażonych łazienek. Jego atrybutem może być wolno stojąca wanna z miękkim zagłówkiem i miejscem na ustawienie świec, ale również kabina z panelem do hydromasażu i systemem audio, a nade wszystko – wanna i kabina razem. Eleganckie szklane meble i blat pod umywalką nie będą luksusem dla mamy trójki dzieci, która sama sprząta łazienkę; jej potrzeby lepiej zaspokoi ceramika wykończona powłoką zapobiegającą osadzaniu się kamienia oraz bezpieczne dla maluchów baterie termostatyczne.

 

Przejawem luksusu z pewnością jest okno w łazience, jednak nawet jeżeli go nie mamy, powinniśmy zadbać o wielofunkcyjne oświetlenie. Naturalne światło i sąsiedztwo wody to doskonałe warunki dla rozwoju roślin; o nich też warto pomyśleć, jeśli tylko mamy na nie miejsce. Co jeszcze? Może kominek albo telewizor...

fot. CORAM.PL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny